Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Chorwacja się zmienia?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.08.2017 22:12

stavros2002 napisał(a):Grecja nie jest tak zapchana jak Chorwacja, siedzimy teraz na Thassos, na plaży luzik...

Ale fajnie Ci tam. Myślałam o tej wyspie, koleżanka też chwali ale ona z biurem lata (Gr jest obok AL w planach). Mam nadzieję, że skrobniesz choć małą relację... Może uda Ci się jakieś namiary bezpośrednie zebrać na miejscu (w necie skąpo, a ja z chęcią przygarnę...). Bawcie się dobrze i korzystajcie....
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 17.08.2017 22:13

stavros2002 napisał(a):
ruzica napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Hiszpania Cabo Roig niedaleko Alicante, apartament z basenem 70 euro, ceny niższe niż w Chorwacji, porównywalne z tymi nad Bałtykiem w sezonie.


Bałtyk w sezonie raczej nie jest tańszy od Chorwacji :roll:


Obiad można zjeść za 100 zł za 4 dorosłych, duży, w Chorwacji to niemożliwe.


Wiesz, ja nad Bałtykiem bywam dość często i ostatnio bardzo im się też w dupkach poprzewracało. Obiad za stówę w 4 dorosłych? Może w barze mlecznym :twisted:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 17.08.2017 22:15

Moim zdaniem nie ma sensu tak sobie rzucać cen, bo porównać można tylko identyczny standard apartamentów w podobnych okolicznościach przyrody.

Ostatnio widziałam film dokumentalny brytyjczycy na wakacjach, towarzyszyła im kamera, opowiadali jak spędzają czas, co jest problemem itd, kilka przeciętnych rodzin. Wszyscy się przyznali, że sikają do basenu.. ;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 17.08.2017 22:16

piekara114 napisał(a):
A 500 zł można wydać lepiej... choćby na bilety lotnicze na Kanary czy na muzeum..... :papa:


Dużo rzeczy można, np wziąć słynne ziemniaki z Polski i zaoszczędzić np. tysiaka... :), to nie moja sprawa ale uwierz mi wiem co widziałem, a widziałem to przez 2 tyg. więc nie pisz mi o dietach.
Mnie razi bardzo skąpstwo, bo co innego jak ktoś nie ma, tutaj było to pierwsze.

Na pewno na niekorzyść Cro można też podać przykład jedzenia w konobach, ceny dosyć wysokie a często jedzenie słabe.
Jednak dla wielu z nas jedzenie nie jest najważniejsze tylko ta wyjątkowo krystaliczna i przeźroczysta wodą którą ciężko jest spotkać gdzie indziej.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 17.08.2017 22:32

ruzica napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
ruzica napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Hiszpania Cabo Roig niedaleko Alicante, apartament z basenem 70 euro, ceny niższe niż w Chorwacji, porównywalne z tymi nad Bałtykiem w sezonie.


Bałtyk w sezonie raczej nie jest tańszy od Chorwacji :roll:


Obiad można zjeść za 100 zł za 4 dorosłych, duży, w Chorwacji to niemożliwe.


Wiesz, ja nad Bałtykiem bywam dość często i ostatnio bardzo im się też w dupkach poprzewracało. Obiad za stówę w 4 dorosłych? Może w barze mlecznym :twisted:


Można zjeść za 100 na 4 osoby np w Jastarni obiady domowe, albo w Gdyni znany Anker
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 17.08.2017 22:33

ruzica napisał(a):
stavros2002 napisał(a):
ruzica napisał(a):
stavros2002 napisał(a):Hiszpania Cabo Roig niedaleko Alicante, apartament z basenem 70 euro, ceny niższe niż w Chorwacji, porównywalne z tymi nad Bałtykiem w sezonie.


Bałtyk w sezonie raczej nie jest tańszy od Chorwacji :roll:


Obiad można zjeść za 100 zł za 4 dorosłych, duży, w Chorwacji to niemożliwe.


Wiesz, ja nad Bałtykiem bywam dość często i ostatnio bardzo im się też w dupkach poprzewracało. Obiad za stówę w 4 dorosłych? Może w barze mlecznym :twisted:


Nie, normalny zajazd, zupa, placki z sosem/pierogi...
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 17.08.2017 22:34

yzedef napisał(a):
piekara114 napisał(a):
A 500 zł można wydać lepiej... choćby na bilety lotnicze na Kanary czy na muzeum..... :papa:


Dużo rzeczy można, np wziąć słynne ziemniaki z Polski i zaoszczędzić np. tysiaka... :), to nie moja sprawa ale uwierz mi wiem co widziałem, a widziałem to przez 2 tyg. więc nie pisz mi o dietach.
Mnie razi bardzo skąpstwo, bo co innego jak ktoś nie ma, tutaj było to pierwsze.

Na pewno na niekorzyść Cro można też podać przykład jedzenia w konobach, ceny dosyć wysokie a często jedzenie słabe.
Jednak dla wielu z nas jedzenie nie jest najważniejsze tylko ta wyjątkowo krystaliczna i przeźroczysta wodą którą ciężko jest spotkać gdzie indziej.


W Grecji takich plaż nie brakuje.

Obrazek
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.08.2017 07:00

yzedef napisał(a):W tym roku widziałem Polaków, sępili dziecku nawet wafelka od lodów (awantura na knajpę), pili małe piwka raz na jakiś czas... na obiad jedna pizza i frytki dla rodziny... (...) wytłumaczcie mi jak ktoś jest takim żydem... sępi na wszystko, ale jeździ nowiutkim modelem Audi ?
To nie narodowość, to taki specjalny gatunek człowieka.
Znam też sporo takich w Niemczech i to nie przesiedleńców z PL.

piekara114 napisał(a):ale dieta i choroby Ci na to nie pozwalają
Jasne, dietetyczne frytki na miesięcznym oleju...
... jako zalecenie od lekarza dla całej rodziny.

Piekara114, przecież Ty sam nie wierzysz w to, co napisałeś (w kontekście przykładu podanego przez yzedef'a) :D

yzedef napisał(a):na niekorzyść Cro można też podać przykład jedzenia w konobach, ceny dosyć wysokie a często jedzenie słabe
Do tej pory (5 razy w Chorwacji) żywiliśmy się tylko w konobach (oprócz kanapek na śniadanie).
O cenach nie będę polemizował (dla mnie są one OK), ale na te ~60 obiadów, tylko 2 razy byłem zawiedziony.
Pizza w Tovarnele i pljeskavica na Svety Grgur.
Uważam to za dobrą średnią.

Innych rozczarowań (ni z ludźmi, ni z jedzeniem) nie miałem.
Ceny apartamentów? Jak do tej pory - od 2014 - płacimy 50-60 € za dobę.
Dużo ludzi? Na szczęście mamy ten komfort i zawsze znajdziemy sobie bezludną dwuosobową plażyczkę.
Faktem jest, że bez pływadła nie spędzalibyśmy urlopów w Chorwacji.
Masowa (pełna plaża, krzyki i wizgi, mimowolne słuchanie o problemach innych) konsumpcja odpoczynku nie leży nam obu.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 18.08.2017 13:19

Ja tam, nie zaglądam do talerza innym ;)
Brenner 77
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.08.2017
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brenner 77 » 20.08.2017 16:17

Witam,

No to dwa słowa o cenach w Cro.
Zaznaczam że nie byłem w środkowej i południowej więc odnoszę się tylko do północy.

Generalnie można uśrednić że ceny w Cro są o 30% wyższe niż w Polsce. Ale oczywiście sprawa jest bardziej złożona. Bo na przykład paliwo, pieczywo i słodycze są o 30% droższe, ale już piwo, lody i nabiał o 50% :?
Z kolei melony i arbuzy (dużo lepsze od tych w Polsce) mają podobne ceny, tak samo jak makarony, strączkowe w puszkach, ryby czy kiełbasy (mówię tutaj o produktach wysokiej jakości bo zarówno ryba jak i kiełbasa dobrej jakości w Polsce kosztuje ok 40zł za kg, a generalnie Chorwaci mają wysokiej jakości produkty i jak szukasz śląskiej po 12.50 pln to się zawiedziesz :) ), wina też podobnie jak u nas, z tym wyjątkiem że ich kapslowane wina stołowe po 13 zł za litr są całkiem niezłe czego w Polsce nie uświadczysz.
Jeżeli chodzi o restauracje to jest po prostu drożej i tyle, o około 30%.

Podsumowując, jeżeli jedziesz do Chorwacji po słońce i Adriatyk, wcinasz arbuzy i melony, na obiad paste z rajczicą :wink: i rozmarynem a do knajpy idziesz na wino i kalmary to będziesz mile zaskoczony. Ale jak masz w planach polskie obiady, piwerko na litry i lody dla ochłody to szykuj gruby hajs...

Aha .... kawa w knajpach i na stacjach to mistrzostwo świata nie dosyć że jakoścowo to Italia to ceny niższe niż w Polsce - ot takie dziwactwo

Pozdrawiam serdecznie....
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 23.08.2017 16:51

crk64 napisał(a):Zbiegiem okolicznosci stalo sie, ze wczoraj chorwacki GOPR pomogl mi zejsc z odnogi "na przestrzal" Sv Ilija. Jestem pod wielkim wrazeniem ich postawy i choc nie praktykuje opisywania relacji z podrozy, to najpozniej po powrocie dokladniej opisze Wam ta przygode.

Kojarzycie, czy gdzies poza gss.hr moge znalezc artykul, ktory zakladam, ze wspolnie ze zrobiona przez ratownikow sweet focia moze sie gdzies pojawic?

Wracajac do tematu pozarow, gdy skwitowalem, ze z jutrzejszej wyprawy rowerowej na Mljet i Korcule chyba nici, jeden z ratownikow mowil o pozarze na Mljet. Szkoda, ze przy tym wszystkim tak kochamy Chorwacje, a zapominamy zabierac ze soba smieci i niebawem nie bedziemy mogli sie rownie dobrze tymi pieknymi widokami zachwycac. Szlag z Wami, co nie zwazacie na piekno tej przyrody!


Ja nie zabieram ze sobą śmieci. Wrzucam je do kontenerów i mam to gdzieś. Nie będę woził do Polski śmieci.

A tak na poważnie, to nie sądzę, aby to ci turyści wyrzucali gdzie popadnie stare zużyte opony, tapczany przy bocznych drogach, dachówki i płytki tłuczone. Niech sami Chorwaci najpierw się nauczą kultury bo do naszej to im mimo wszystko pod tym względem jeszcze trochę daleko.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 23.08.2017 18:04

Yankee napisał(a):
crk64 napisał(a):Zbiegiem okolicznosci stalo sie, ze wczoraj chorwacki GOPR pomogl mi zejsc z odnogi "na przestrzal" Sv Ilija. Jestem pod wielkim wrazeniem ich postawy i choc nie praktykuje opisywania relacji z podrozy, to najpozniej po powrocie dokladniej opisze Wam ta przygode.

Kojarzycie, czy gdzies poza gss.hr moge znalezc artykul, ktory zakladam, ze wspolnie ze zrobiona przez ratownikow sweet focia moze sie gdzies pojawic?

Wracajac do tematu pozarow, gdy skwitowalem, ze z jutrzejszej wyprawy rowerowej na Mljet i Korcule chyba nici, jeden z ratownikow mowil o pozarze na Mljet. Szkoda, ze przy tym wszystkim tak kochamy Chorwacje, a zapominamy zabierac ze soba smieci i niebawem nie bedziemy mogli sie rownie dobrze tymi pieknymi widokami zachwycac. Szlag z Wami, co nie zwazacie na piekno tej przyrody!


Ja nie zabieram ze sobą śmieci. Wrzucam je do kontenerów i mam to gdzieś. Nie będę woził do Polski śmieci.

A tak na poważnie, to nie sądzę, aby to ci turyści wyrzucali gdzie popadnie stare zużyte opony, tapczany przy bocznych drogach, dachówki i płytki tłuczone. Niech sami Chorwaci najpierw się nauczą kultury bo do naszej to im mimo wszystko pod tym względem jeszcze trochę daleko.


Pewnie masz rację co do śmiecenia przez Chorwatów, ale już puste butelki po wyborowej i puszki po żywcu to raczej "robota" naszych. Oczywiście do kosza za daleko było.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 23.08.2017 18:26

woojtekg napisał(a):Pewnie masz rację co do śmiecenia przez Chorwatów, ale już puste butelki po wyborowej i puszki po żywcu to raczej "robota" naszych. Oczywiście do kosza za daleko było.


I myślisz, że ci "nasi" chodzą po takich zadupiach bardzo głęboko w lądzie (daleko od wybrzeża) i rzucają te flaszki wyborowej w lasach i to jest przyczyną pożarów ?;-) Wg mapy pożary występują generalnie na lądzie i to daleko od morza. Bez przesady ... oczywiście nie bronię tu śmieciarzy bo sam tego nie znoszę, ale prawda jest taka, że wszyscy śmiecą, zarówno Niemcy, Austriacy czy inni z tą różnicą, że w krajach zachodnich sprząta się znacznie intensywniej niż u nas nie wspominając już o Chorwacji. Południowcy to trochę inna kwestia - Ci muszą jeszcze nadrobić ten zastój cywilizacyjno-kultrowy który mieli przez ostatnie lata.

Wracając jednak do .... Wyborowej, to wbrew pozorom jest to bardzo znana wódka spotykana na półkach sklepowych w wielu krajach :-) Ostatnio widziałem takową butelczynę w sklepie w Szwajcarii :-) Żywca to już chyba niestety tylko u nas można kupić.
greengrass
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2017
Re: Aktualne wieści z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) greengrass » 24.08.2017 00:21

Panowie z tego co wiem to w krajach typu Albania czy Bośnia pod względem śmieci jest dużo gorzej a jakoś nie słyszy się o takiej ilości pożarów. Czy aby na pewno śmieci są tu główną przyczyną?
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
A kto już zmęczony Chorwacją???

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 08.09.2017 18:03

Witam serdecznie. Jako, że to forum o HR ciekawy jestem kto już ma serdecznie dość Chorwacjii?
Na początek ja!
Byłem w HR już wiele razy od 1998r a i wcześniej ale to się nie liczy...stare czasy Yougoslavi
Kraj super fajny ale od kilku lat jest coraz gorzej, cenowo robi się nie do wytrzymania, jest drożej niż wszędzie indziej, ceny apartamentów, kempingów, autostrad, nawet parkingów min 6zł/h gdziekolwiek, aż nie chce się nigdzie jeździć...wyjazd na jakąś inną plażę na kilka godzin to spory wydatek.
Puszka ichniejszego piwa w sklepie to także 6zł...sporo w porównaniu di Włoch, Austrii czy Grecji.
Nawet prysznice na plaży miejskiej były płatne 2kn....
Wszystko tylko kasa...kasa...kasa....
Bez porównania np z Grecją jeśli chodzi aby się gdzieś zatrzymać na dziko, nawet nie chodzi mi o obozowanie za free ale po prostu w czasie podróży...zaraz policja, mandaty...
Ilość turystów w sezonie przekracza wszelkie normy, odechciewa się wypoczynku.
I kto mi wytłumaczy jak to jest, że np chorwacka Dorada w Lidlu w Polsce kosztuje 30zł a chorwacka Dorada w Lidlu w Chorwacjii kosztuje 70zł??????
Podróż też to koszmar, nie dosyć że trzeba krocie płacić za drogi to jeszcze są tak obciążone, że stoimy w kilometrowych korkach.
Osobiście odradzam każdemu wyjazd w sezonie, a powyższe opinie nie są dziełem tylko moim, mam wielu znajomych którzy także po sezonowych wyjazdach do HR mają już dość wysokich cen, tłoków, korków itd, można owszem zapłacić za luxus ale nie za męczarnię.
Wiem i zdaję sobie sprawę że HR jest najbliżej, językowo też łatwo się dogadać....ale ...zwłaszcza w rejonie Istrii szlag mnie trafia jak każdy czy to stragan czy to knajpa mówi do mnie JA BITTE....jakby obowiązkowo trzeba było być Niemcem aby tam przebywać!
No i kultura palacza w tamtym kraju, w każdej knajpie na stoliku obowiązkowo popielnica, super sprawa jak zamówimy sobie coś do zjedzenia a tuż obok zaraz ktoś zaczyna kopcić papierochy...naprawdę jest to tak nagminne, że ciężko w knajpach zjeść coś bez papierosowego dymu.
Ciekawy jestem opinii innych , zachęcam do wypowiedzenia się, proszę nie komentować mojej opinii, jest moja i to są moje odczucia, proszę napisać coś od siebie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Chorwacja się zmienia? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone