Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czerwic-pogoda

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwoncia
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 01.01.2010
Czerwic-pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwoncia » 05.05.2010 17:51

Witam.Planujemy wyjazd do Chorwacji na 10.06 i mam pytanie czy orientujecie się w prognozie na ten okres.Bardzo. Bardzo z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 05.05.2010 17:57

Bardziej potrzebny jest wróżbita niż prognosta pogody :wink:
Ale statystycznie czerwiec w Cro to ciepły miesiąc.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 05.05.2010 18:20

Torac napisał(a):Bardziej potrzebny jest wróżbita niż prognosta pogody :wink:
Ale statystycznie czerwiec w Cro to ciepły miesiąc.


albo pobawić sie statystyką ;)

http://www.wunderground.com/history/

masz tam historię pogody do kilkunastu lat wstecz.

Rok temu byłam w tym terminie i faktycznie miałam załamanie pogody. 2 dni z temp. ok 20 stopni i przelotnymi deszczami. Reszta była upalna.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.05.2010 20:39

Znaczy kolejny "temat pogodowy"....Mnożą się i mnożą.. Może warto i ten element wprowadzić do FAQ.... :wink:
Iwoncia
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 01.01.2010
czerwiec-pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwoncia » 06.05.2010 16:40

Właśnie chodziło mi o te statystyki dotyczące pogody a nie o wróżbitów.Dzięki za stronkę! Mam jeszcze pytanko czy potwierdzacie opinię że im bardziej na południe tym cieplej?Dzięki!!!
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 06.05.2010 18:12

Nie ma takiej reguły. W tym samym okresie raz było cieplej "na górze", a raz "na dole". Dużo na ten temat już napisano. Szukaj we właściwym dziale tzn. Pogoda i klimat
Pozdrawiam
Iwoncia
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 01.01.2010
czerwiec-pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwoncia » 06.05.2010 21:10

Dziękuję.Zabieram się do czytania.Tak jak jezdziliśmy w sezonie w ciemno bez rezerwacji to i tu musimy zaryzykować,co będzie niema co dłużej się zastanawiać .Pogoda zmienną jest.Pozdrawiam wszystkich ryzykantów i tych bardziej ostrożnych.
Życzę wszystkim cieplusich wczasów gdziekolwiek by je spędzali.
Kasia_1982
Croentuzjasta
Posty: 149
Dołączył(a): 07.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia_1982 » 09.05.2010 17:26

Ech,też jadę w czerwcu, 8mego mamy być na miejscu... i też się martwię o pogodę:/ U nas maj też przeważnie był ładny...a tu deszcz i deszcz;/ No ale miejmy nadzieję że będzie dobrze! Czego sobie i wszystkim którzy jadą w czerwcu życzę! :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.05.2010 17:50

Wpiszcie sobie ludzie www.weather.co.uk i zobaczcie do 10 dni naprzód jak będzie zamiast mnożyć takie wątki. Jak ktoś ma zaplanowany wyjazd na okreslone dni, to co mu da wiedza o pogodzie? Zmieni rezerwację? Zmieni miejsce pobytu?
Prognozy długoterminowe mają sens tylko w pewnych strefach klimatycznych (to mniej więcej tak jak to, że na Saharze czy Gobi długo utrzymuje się czyste niebo i nie ma opadów).
Tam gdzie cyrkulacja chmur i frontów opadowych jest bardziej prawdopodobna nie można niczego wykluczyć.
A Chorwacja nie leży przy pustyni, lecz przy dość wysokich górach, za którymi stosunkowo często jest mokro.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 09.05.2010 19:29

Fatamorgana napisał(a):Wpiszcie sobie ludzie www.weather.co.uk i zobaczcie do 10 dni naprzód jak będzie zamiast mnożyć takie wątki. Jak ktoś ma zaplanowany wyjazd na okreslone dni, to co mu da wiedza o pogodzie? Zmieni rezerwację? Zmieni miejsce pobytu?
Prognozy długoterminowe mają sens tylko w pewnych strefach klimatycznych (to mniej więcej tak jak to, że na Saharze czy Gobi długo utrzymuje się czyste niebo i nie ma opadów).
Tam gdzie cyrkulacja chmur i frontów opadowych jest bardziej prawdopodobna nie można niczego wykluczyć.
A Chorwacja nie leży przy pustyni, lecz przy dość wysokich górach, za którymi stosunkowo często jest mokro.
acha... :oops: to ja ci powiem że mogę wyjechać na 10 dni w okresie 23.V-05.VI lub w okresie 10.VII- 17.VII, jechać mi się już dziś chce. Przed sezonem brak mi cykad i obawiam się o pogodę zaś w lipcu mogę nie pojechac, bo może mi się robota trafić, wtedy dupa zupełna, a i drożej w lipcu i ciasno na plażach, choć temperatura wody lepsza (powietrza niestety nie)Co do 10 dniowej prognozy możesz ja sobie w buty wsadzić, mało, 5-cio dniowa mozesz w trampki;)

Ps. ja może ludzi, którzy byli w pierwszym tygodniu czerwca poproszę o 3 słowa o pogodzie jaka zastali:
miejsce pobytu:
ilość słoneczka:
temperatura powietrza, przybliżona:
temperatura wody w morzu j/w:
Iwoncia
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 01.01.2010
czerwiec-pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwoncia » 09.05.2010 21:09

Wiedza na temat pogody jest bardzo przydatna.Nie mam na myśli dokładnych temperatur co do stopnia.Zależy mi na opinii ludzi którzy byli w tym okresie czy można porównać klimat z naszym czy tam jest cieplej niż u nas w tym czasie. W lipcu i sierpniu wiem czego mogę sie spodziewać nad naszym morzem i wybierając się jesteśmy przygotowani.W Chorwacji byliśmy w lipcu jak i w sierpniu i nic nas nie zaskoczyło.Ogólnie jest przyjęte że te miesiące są bardzo ciepłe a jak to się ma do czerwca. Mam nadzieje że znajdzie się ktoś i odezwie żeby podzielić się czerwcowym doświadczeniem. Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 09.05.2010 21:51

W ubiegłym roku byłem tydzień w Trogirze od 4.06,w dzień przyjazdu zaczął się upał 27-29stopni,do 4.06 przelotnie padało,a więc bez wróżbity się nie obejdzie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2010 22:21

Z napisał(a):W ubiegłym roku byłem tydzień w Trogirze .....

A ja byłem na Krk 4 lata temu w pierwszej połowie sierpnia i na 14 dni - 4 nie padało i było w miare ciepło :lol:
Przy dzisiejszych zmianach klimatycznych "pewną" pogodę na południu Europy można między bajki włożyć :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.05.2010 23:00

Bodzioch Marek napisał(a):Co do 10 dniowej prognozy możesz ja sobie w buty wsadzić, mało, 5-cio dniowa mozesz w trampki;)


Kolego, od przepowiedni są wróżbici i prorocy.
A meteorolodzy są od badań nad pogodą.
I bardzo dobrze, że na serwisach można sprawdzać pogodę na 10 dni naprzód, bo dzięki temu można zaplanować w miarę na najbliższy czas sposób spędzania urlopu (dni gorsze- zwiedzanie, dni lepsze- plażowanie), który już jest ustalony w ramy czasowe.
przecież jak ktoś ma urlop do wybrania w konkretnym terminie czy miesiącu, to i tak zdany będzie na taka pogodę, jaka będzie.
To chyba logiczne, prawda?
No więc zostaw trampki i pomyśl dlaczego napisane jest właśnie tak a nie inaczej.
Co do wyboru czasu na urlop w zależności od pogody, to są od tego tabele ze średnimi miesięcznymi- dane zebrane z kilku lat i podawane w poszczególnych regionach- w każdym kraju jest coś takiego. Już na lekcjach geografii było o tym i to dość dawno. To żadna nowość i takie dane są łatwo dostępne w niektórych biurach podróży i katalogach turystycznych w tabelkach.

Przykładowo- jak jeden znajomy trafił na 4 dni deszczu i burz oraz zimna w Dalmacji w połowie czerwca, a drugi znajomy trafił na 3 dni deszczu i ochłodzenia w końcu lipca, to z powodu jednego dnia będziesz zmieniał urlop? :lol:

Chyba każdy wie lub umie domyśleć się, że im bardziej na południe, tym cieplej, a klimat krajów śródziemnomorskich do wrednych nie należy i nie jest to klimat taki jak u nas.
Takich wiadomości nie trzeba dopiero szukać, bo tego uczą już w podstawówkach.
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 10.05.2010 06:40

Historia - pogoda - Cres: http://www.nykar.cz/historie-pocasi.html R.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone