Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.07.2015 08:55

glonik21 napisał(a):Czy ktos z was mogby mi przywiez oliwę taka domową , oczywiscie zaplace ;-)

W tym roku oliwa bardzo droga i ciężko dostępna,w zeszłym roku były kiepskie zbiory oliwek.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.07.2015 09:16

glonik21 napisał(a):Czy ktos z was mogby mi przywiez oliwę taka domową , oczywiscie zaplace ;-)


Wtedy nie będzie już domowa tylko zagraniczna, importowana :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 23.07.2015 11:13

Oczywiście kultowy dżem figowo - mandarynkowy :)
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 23.07.2015 11:47

w tym roku przywiozłem w ramach giftów Traminac Ilocki
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 13.09.2015 21:32

Z napisał(a):
glonik21 napisał(a):Czy ktos z was mogby mi przywiez oliwę taka domową , oczywiscie zaplace ;-)

W tym roku oliwa bardzo droga i ciężko dostępna,w zeszłym roku były kiepskie zbiory oliwek.


Zgadza się w tamtym roku kupowaliśmy litr po 80 kun a teraz 100.
mecik2405
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 551
Dołączył(a): 23.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mecik2405 » 13.09.2015 22:11

Dzem figowy, suszone figi, suszona lawende, olejki lawendowe i oliwy - to coroczny klasyk :)
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 13.09.2015 22:47

W tym roku przywiozłem:
- zapas Karlovacko Grejp
- zapas piwa Hajduk
- ręcznik, koszulka i kilka innych pamiątek Hajduka
- oliwę
- 2 kg siebie więcej ;)
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 15.09.2015 14:50

Piwo Karlovacko w smaku tragiczne - odkryłem wczoraj w domu, bo w CRO nie piłem miejscowego.
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 15.09.2015 15:05

robert22313 napisał(a):Piwo Karlovacko w smaku tragiczne - odkryłem wczoraj w domu, bo w CRO nie piłem miejscowego.


Ja podobnego odkrycia dokonuje co roku. Będąc w Cro takie Karlovacko mogę pić litrami ze smakiem. Jak się je przywiezie do PL i odtworzy w domu to porażka :/ jak jakieś pomyje, ciężko u nas gorsze piwo kupić. Podobnie mam z rakiją, na wakacjach wszyscy piją do tego ohy ahy jak to się gospodarz postarał w tym roku, tak więc myślę sobie nie zaszkodzi zabrać z litr do kraju i tak z każdego roku ten litr dołącza do "litrów" z poprzednich lat i podobnie jak one stoi nieruszony, czasem się skuszę na banie spróbować ale nie da rady tego pić :/ (tak się zastanawiam czy jakbym zabrał z półki i zawiózł do Cro z powrotem to by się dobra zrobiła :))
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 15.09.2015 15:09

bezrobotny500 napisał(a):
robert22313 napisał(a):Piwo Karlovacko w smaku tragiczne - odkryłem wczoraj w domu, bo w CRO nie piłem miejscowego.


Ja podobnego odkrycia dokonuje co roku. Będąc w Cro takie Karlovacko mogę pić litrami ze smakiem. Jak się je przywiezie do PL i odtworzy w domu to porażka :/ jak jakieś pomyje, ciężko u nas gorsze piwo kupić. Podobnie mam z rakiją, na wakacjach wszyscy piją do tego ohy ahy jak to się gospodarz postarał w tym roku, tak więc myślę sobie nie zaszkodzi zabrać z litr do kraju i tak z każdego roku ten litr dołącza do "litrów" z poprzednich lat i podobnie jak one stoi nieruszony, czasem się skuszę na banie spróbować ale nie da rady tego pić :/ (tak się zastanawiam czy jakbym zabrał z półki i zawiózł do Cro z powrotem to by się dobra zrobiła :))


10/10, co do rakiji też mi nie podchodzi, nawet nie chcę myśleć jak smakuje to tańsze piwo chorwackie :), chociaż nasze krajowe z masowej produkcji nie jest dużo lepsze....
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 15.09.2015 15:18

robert22313 napisał(a):Piwo Karlovacko w smaku tragiczne - odkryłem wczoraj w domu, bo w CRO nie piłem miejscowego.

Zgadzam się, dlatego przywoze jedynie smakowe dla lepszej połowy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2015 16:11

Znajomy mojego znajomego, przywiózł w tym roku sobie z Makarskiej uwaga!!! grzybicę :mrgreen:
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 15.09.2015 22:29

Dla dzieci - osiołki i inne bzdety (wyłudzacze małe noooo),
Dla mnie - wina domowej roboty (20 kun za litr), prosiek i limoncije (sprzedawali 2 domy dalej ;) )
Dla męża - zapas Karlovacka, który stoi i mąż woli po Żubra skoczyć, choć na Bracu pił to ze smakiem ;)
No i mój ulubiony AJVAR (fakt, że ze Lidla, ale dobry jest ;) )
Chciałam kupić zegar do salonu (taki z kamienia robiony), ale cena 220 kun trochę mnie pokonała :p
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 16.09.2015 07:57

Moje najnowsze łupy, choć niekoniecznie wszystkie z Cro :oczko_usmiech:

wrzesień a.jpg
Oliwa, wino z Pelješca, mniód szałwiowy, wino bośniackie, śliwowica, rakija,
ajvar - ta razą nie z Podravki, bośniacki ser i pršut,
i 2 kilo soli - za tą krupną w pudełku jest jeszcze jedna sitna w woreczku ;)
Miało być jeszcze Ožujsko grejp ale jakiś deficyt był w makarskim Kozumie :(
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 16.09.2015 09:16

Alka84 napisał(a):
Chciałam kupić zegar do salonu (taki z kamienia robiony), ale cena 220 kun trochę mnie pokonała :p


Też mieliśmy taki plan - ale z tych samych powodów zrezygnowaliśmy ;)

Co poza tym przywozimy - oprócz rakiji, nalewek różnorakich, wina:
- kawę franch
- ketchup zvijezda blagi
- borovice z Vucko (w tym roku nie było)
- ajvar
- paprika tucana
- jakieś lokalne chipsy (żona z córką uwielbiają to jeść)
- inne pierdółki spożywcze
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone