Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi-Stanici 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 23.01.2013 09:56

bodzio_gdańsk napisał(a):Ludzie!tam trzeba pojechać.Jeśli będziecie w pobliżu z całego serca polecam.Niesamowity kolor wody,kontrast zieleni po deszczu z czernią kamieni wokoło-bajka.T


Popieram :)
Jest tam pięknie :!: A jaką przyjemność daje kąpiel w jeziorze (woda słodka i krystalicznie czysta).... hmmm... szczególnie po zejściu kamienistą ścieżką w upale :D
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 23.01.2013 21:43

Nadrobiłem zaległości więc jestem już na bieżąco. :)
Pozdrawiam!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.01.2013 22:06

Agasz napisał(a):
bodzio_gdańsk napisał(a):Ludzie!tam trzeba pojechać.Jeśli będziecie w pobliżu z całego serca polecam.Niesamowity kolor wody,kontrast zieleni po deszczu z czernią kamieni wokoło-bajka.T


Popieram :)
Jest tam pięknie :!: A jaką przyjemność daje kąpiel w jeziorze (woda słodka i krystalicznie czysta).... hmmm... szczególnie po zejściu kamienistą ścieżką w upale :D


Najgorsze , że trzeba po kąpieli jednak na górę się dostać :wink:

bodzio_gdańsk napisał(a):Ja generalnie wole jechać i już mieć rezerwacje.Ponieważ sam prowadzę a jest to pare km to póżniejsze szukanie kwatery na pewno nie należy do miłych rzeczy a jeszcze trzeba się wypakować.Dobrze jak od razu coś się trafi gorzej jak trzeba szukać i pertraktować cene .Czy wyjdzie to taniej oj może być różnie ,chyba lepiej przeszukać neta i poszukać już czegoś jeszcze w kraju..ale każdy wybiera jak chce.



I to jest właśnie bardzo dobre , a nawet najlepsze :D


Pozdrawiam
Piotr
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 26.01.2013 18:05

Po krótkiej przerwie jestem ponownie :papa:
Już niedużo nam zostało dni do wyjazdu. :(
Dzisiaj jak zwykle upał,więc trzeba popracować nad opalenizną, a poza tym moje dziewczyny są alergiczkami-nic na
suchą skórę nie robi tak,jak woda z Jadranu.Zbawienna.I dlatego -oczywiście w celach jak najbardziej leczniczych musimy jeżdzić do Chorwacji.Ciekawe czy NFZ zrefundowałby nasz pobyt :?: :smo:
Trzeba sprawdzić.
Dzień był trochę wietrzny,więc na plaży upał nie był męczący.
Po popołudniowej sjeście znowu plaża.Takich dni nie było wiele,ale dzisiejszy jest wyjątkowy.Dlaczego?
Popołudniu były fantastyczne fale :lol: Super zabawa ,nie tylko dla dzieci,my z żoną też skakaliśmy przez fale.
Niestety zdjęć nie mam,a szkoda.
Nie dla wszystkich ten dzień skończył się dobrze. :( Na naszej plaży co jakiś kawałek znajdowały się betonowe pomosty do cumowania łódek.Obok nas leżała rodzina z Polski z dwiema dziewczynkami.Bawili się podobnie jak my.Niestety nie przewidzieli jaka siła drzemie w falach i jedna z dziewczynek rzucona przez wodę uderzyła o pomost twarzą.
Krzyk dziecka,jeszcze większy matki i wszyscy w pobliżu wyszli z wody. Nie mieliśmy już ochoty na zabawę.
Widok nieciekawy-dziecko zalane krwią-chyba dostała w nos.
Nie wiem co z małą-mam nadzieję że wszystko dobrze.Więcej ich nie widzieliśmy-chyba już wyjechali.
Przestroga na przyszłość.Z wodą nie ma żartów-a dzieci pilnujmy jak ognia.
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 26.01.2013 18:53

Ale kolejne popołudnie spędziliśmy znowu w Omiśiu.Wybraliśmy się w końcu do twierdzy Mirabelle-starej siedziby piratów.Kilka fotek mamy :lol:

widok z dołu na twierdzę

Obrazek

Moje baby przy wejściu

Obrazek
rzyt oka w lewo

Obrazek



Obrazek

Obrazek

rzut oka w prawo
Obrazek

przed nami hotel na skałce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

widok na port
Obrazek

plaża miejska

Obrazek

Obrazek

dla zdrożonego wędrowca

Obrazek

Na samą górę weszła tylko moja żona z racji braku leku wysokości.Metalowa drabinka na odcinku końcowym nie do pokonania dla mnie i moich dzieci.Schody do góry śliskie,więc nie polecam w deszczowy dzień.
Ale widoki na Omiś fantastyczne.Schodzimy inną stroną i wyjscie prowadzi na Omiśkie zaciszne uliczki.Piekny spacer. :P
Póżniej lody,borek i wracamy do Stanici.Kolejny udany dzień-tylko jakoś tak dziwnie nam się robi,bo za 2 dni czas do domu :(
pepermint
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepermint » 26.01.2013 19:31

Witam (jako nowa nieobyta :) ),
super czyta się takie opowieści, powrót do przeszłości a zarazem marzenie o lecie...
Piękne zdjęcia, wszystko tam jest tak inne. Upewnia mnie to w przekonaniu, że dobrze zrobiłam dając się namówić na chorwackie wakacje 2013 :)
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 26.01.2013 22:06

pepermint napisał(a):Witam (jako nowa nieobyta :) ),
super czyta się takie opowieści, powrót do przeszłości a zarazem marzenie o lecie...
Piękne zdjęcia, wszystko tam jest tak inne. Upewnia mnie to w przekonaniu, że dobrze zrobiłam dając się namówić na chorwackie wakacje 2013 :)



Bardzo dobrze zrobiłaś.Moja żona kilka lat się opierała Chorwacji.A to kamienie na plaży,a to samochodem,a wolałaby samolot itp...
A teraz nie wyobrażamy sobie urlopu gdzie indziej.I tak będzie pewnie przez kilka kolejnych lat.
pozdrawiam :papa:
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 25.02.2013 15:13

Fresz napisał(a):Na lody jedzie się do Promistenu - chyba nikt nie zaprzeczy? :D :D


ooooo......tak........ zdecydowanie !
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 25.02.2013 16:30

...na pewno tam kiedyś zawitamy...
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 07.03.2013 19:46

No i stało sie :lol:
Rezerwacja na kolejny wyjazd dokonana.Również Stanici i ten sam dom tylko apartament inny.
28.07-07.08-odliczamy dni 145.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 07.06.2013 11:35

witam
czytając wasze wspomnienia za wakacji w Stanici aż nabrałem ochoty i ja na wakacje właśnie w tej miejscowości a jako ze nie byliśmy zdecydowani gdzie wiec po obejrzeniu waszych fotek i opisów wybór padł właśnie na Stanici miał być Omis, startujemy 13-06-13 mam nadzieje ze i my będziemy tak zadowolony jak wy to nasz pierwszy raz wakacji w Cro pozdr :D
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 08.06.2013 20:55

jacek73 napisał(a):witam
czytając wasze wspomnienia za wakacji w Stanici aż nabrałem ochoty i ja na wakacje właśnie w tej miejscowości a jako ze nie byliśmy zdecydowani gdzie wiec po obejrzeniu waszych fotek i opisów wybór padł właśnie na Stanici miał być Omis, startujemy 13-06-13 mam nadzieje ze i my będziemy tak zadowolony jak wy to nasz pierwszy raz wakacji w Cro pozdr :D




Zyczę wspanałych wakacji,szerokiej drogi,cudnej pogody-dobry wybór :papa:
ewuska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 01.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuska » 14.07.2013 11:00

bodzio_gdańsk napisał(a):
jacek73 napisał(a):witam
czytając wasze wspomnienia za wakacji w Stanici aż nabrałem ochoty i ja na wakacje właśnie w tej miejscowości a jako ze nie byliśmy zdecydowani gdzie wiec po obejrzeniu waszych fotek i opisów wybór padł właśnie na Stanici miał być Omis, startujemy 13-06-13 mam nadzieje ze i my będziemy tak zadowolony jak wy to nasz pierwszy raz wakacji w Cro pozdr :D




Zyczę wspanałych wakacji,szerokiej drogi,cudnej pogody-dobry wybór :papa:


Witam , do Chorwacji jedziemy już 10 raz ,ale do Stanici pierwszy .(06.08 - 17 .08). Mamy apartament Tice Nady Kovacić (może ktoś był) poniżej Jadranki .Jedziemy sprzwdzoną 20 osobową ekipą i jak co roku na pewno będzie super. :D
Al_Ka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Al_Ka » 23.07.2013 17:26

I my odwiedziliśmy Stanici w tym roku, uwaga, dużo chłodniejsza woda niż lata wcześniej, tak nam mówiła jedna pani, która w to samo miejsce jeździ od kilku lat. My byliśmy troszkę tą temperaturą wody rozczarowani, ale może niebawem będzie taka jaka być powinna.
No i jeszcze inny minus to ceny, dużo dużo drożej niż w środkowej Dalmacji. Tak więc dla rodzin z dziećmi, radzę pobrać płatki, ciastka, nawet mleko z domu, bo czasami dochodzi do cen 3 x droższych.
Emeren
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 23.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 29.09.2013 16:29

No i co Bodzio...i jak ci tam było w tym roku? Jak nam spotkanie przez 20 lat nie wyszło w Gdańsku to może w Chorwacji się kiedyś uda :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja po raz drugi-Stanici 2012 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone