Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwaci obudźcie się !

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.09.2012 11:34

smieszace napisał(a):Bocianie, to po minięciu tego czasu będziemy gadać :D

Tak jak mówiłem, już teraz dla niektórych możesz być paszczurem :mrgreen:
Każdemu podoba się co innego i każdego można ocenić. 8)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 25.09.2012 12:51

Kolego Bocian, nie wpuszczaj nowej koleżanki w tą filozoficzną dyskusję. podobno wyjaśnione ? ............ A może ktoś wstawi ten pociąg na szyny i coś zapoda o śmieceniu zamiast o wpływie czasu na grawitację ? :wink:
..............
O, a może temat, co się przy okazji wygenerował: - "Zatargi z innymi nacjami i z czego to wynikało ?" ale bez rasizmu i ksenofobii, po europejsku bez kompleksów i uprzedzeń :) No i z wyłaczeniem zatargów z Chorwatami o kaskę, czy jakość kwatery :D
smieszace
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) smieszace » 25.09.2012 13:41

Prawdę mówiąc właśnie takimi spostrzeżeniami chciałam się podzielić, niestety przypomniały mi się te niefortunne Czeszki.
W tym roku naszymi gospodarzami byli niemieccy Chorwaci. W życiu nie widziałam takiego porządku. Właściciel codziennie rano obchodził budynek i zbierał liście, syn (rozumiejący po chorwaku ale mówiący tylko po niemiecku) podlewał kwiatki, a przemiła pani własciciel na okrągło prała i bez problemu wydawała ręczniki czy prześcieradło w razie potrzeby poza dniem, w którym miała być zmiana (czego nie mogliśmy uświadczyć w 2002 w Starigradzie, ale to się nie liczy, bo to była bośniacka Chorwatka). Co dwa dni pan właściciel mył karcherem podjazd, a dzień w dzień było zamiatane całe obejście.
Z kolei w budynku obok cały ogród był zapuszczony, walały się w nim zeschłe rośliny na przemian z jakimiś łopatami, nie wiem, być może się nie przejmował, bo i tak miał ciągle full ludzi.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.09.2012 13:51

smieszace napisał(a):W tym roku naszymi gospodarzami byli niemieccy Chorwaci.

8O
smieszace napisał(a): syn (rozumiejący po chorwaku ale mówiący tylko po niemiecku)

8O

smieszace napisał(a):Co dwa dni pan właściciel mył karcherem podjazd

W końcu Niemiec. :D
smieszace napisał(a): walały się w nim zeschłe rośliny na przemian z jakimiś łopatami


Te łopaty to tak na wszelki wypadek.
Po dziadku mu zostało pewnie.. :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.09.2012 16:52

Taki trochę niemiecki porządek, pod linijkę :) Skałki mieli na plaży przycięte? :) U mnie gospodarz to chorwacki Chorwat :) Dalmatinac. Jak zszedłem do niego i poprosiłem Fani o żelazko to mało z fotela nie spadł, widząc, że wiem do czego służy i co się z nim robi :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 25.09.2012 17:34

To masz duży wkład w kształtowaniu dobrego wizerunku :D. ....... A, co ? :wink: ................ Ale spostrzeżenie Moniki celne. Są rejony jak wylizane, wyspy, koło Szybenika, Istria. Czysto, marmurki, bugenwilla i inne kolorowe na ścianch i po kątach, gustowne ogródki, tarasy. Kiedys się mówiło jak pod Niemca. ............. Ale faktycznie spotyka się takie schludne inaczej ???? z ciągotkami zza gór :wink: często ostatnia deska ratunku dla opcji w ciemno..... Jak ktoś początkujący, a jeszcze esteta, to moze się mocno przejechać będąc najpierw np. na Korczuli, a potem np na omiskiej riv. choć nie jest to regułą oczywiście. ......
smieszace
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) smieszace » 25.09.2012 22:29

U mnie ci gospodarze to tacy dalmatyńcy co zimne miesiące siedzą w Niemczech i prowadzą interesy na tyle dobrze, że stać ich na to, by w jednym domu przyjmować rodzinę i przyjaciół, w drugim turystów, a trzeci buowali na przeciwko. I jeżdżą wypucowanym audi Q5, jak na prawie Niemców przystało.
A pani Chorwatka bardzo wylewna- przy sprawdzaniu paszportów i zobaczenu ile mam lat zaraz powiedziała, że ma syna w tym samym wieku, córkę trochę starszą, starą ciotkę, matkę, wujka i że w ogóle dużą rodzinę- wiecie, rozgadała się kobita.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.09.2012 06:34

Bocian napisał(a):... poprosiłem Fani o żelazko to mało z fotela nie spadł, widząc, że wiem do czego służy i co się z nim robi :)

Przecież to proste :roll:

Duszę w pekę najlepiej wsadzić i nagrzać.
Chyba, że sobie guza nabiłeś, to, faktycznie, lepiej działa zimne ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.09.2012 08:08

Stereotypy....
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.09.2012 08:36

weldon napisał(a):
Bocian napisał(a):... poprosiłem Fani o żelazko to mało z fotela nie spadł, widząc, że wiem do czego służy i co się z nim robi :)

Przecież to proste :roll:

Duszę w pekę najlepiej wsadzić i nagrzać.
Chyba, że sobie guza nabiłeś, to, faktycznie, lepiej działa zimne ;)


Skarpetki do sandałów musiał poprasować :mrgreen: :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.09.2012 08:41

Rysio napisał(a):Skarpetki do sandałów musiał poprasować :mrgreen: :wink:


Znaczy - prał ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.09.2012 10:12

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Stereotypy....

Z tym żelazkiem? :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.09.2012 10:23

Rysio napisał(a):
weldon napisał(a):
Bocian napisał(a):... poprosiłem Fani o żelazko to mało z fotela nie spadł, widząc, że wiem do czego służy i co się z nim robi :)

Przecież to proste :roll:

Duszę w pekę najlepiej wsadzić i nagrzać.
Chyba, że sobie guza nabiłeś, to, faktycznie, lepiej działa zimne ;)


Skarpetki do sandałów musiał poprasować :mrgreen: :wink:

Skarpetsony do sandałów to tylko cześki malinowe ze ślunska noszą :) Co w Orebiću takiego widziałem to gadał : Nie szczylaj afy bo zjecia robia... Albo : Agnys, Alojz, ale ańfachowy te Obrebik...
:mrgreen:
smieszace
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) smieszace » 26.09.2012 10:50

Bocian napisał(a):Skarpetsony do sandałów to tylko cześki malinowe ze ślunska noszą :) Co w Orebiću takiego widziałem to gadał : Nie szczylaj afy bo zjecia robia... Albo : Agnys, Alojz, ale ańfachowy te Obrebik...
:mrgreen:


Jestem ze Śląska i potwierdzam, widzialam w Orebiću i widzę to codziennie.
Aha, nie "szczylaj" tylko "szczlej" :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.09.2012 10:58

Dokładnie nie wiem, bo ja z Polski jestem :oczko_usmiech:
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwaci obudźcie się ! - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone