Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
betinaJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.04.2013
Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak)

Nieprzeczytany postnapisał(a) betinaJ » 11.07.2013 08:45

Pierwszy raz w życiu zdarzył mi sie czarny scenariusz podróży czyli na 4 dni przed wyjazdem okazało się, że dzieci mają nieważne paszporty /sprawdzaliśmy 2 miesiące temu i zakodowałam, że wszystko gra-ale najprawdopodobniej spojrzałam na swój ,który miał identyczy dzień + miesiąc ale rok już nie ;) )
No cóż zdarza się każdemu.
Znajomi namawiali by jechać na tzw. "Jana" - czyli sprawdzą to zawrócą, a na 99,9% nie sprawdzą.
Ale ja cykor jestem i w dodatku myśl o braku możliwości skorzystania z opieki lekarskiej na miejscu trochę mnie paraliżowała.
Wyrobienie dowodu osobistego nie wchodziło w grę bo idą przez Wa-wę i zwyczajnie nie dotarłyby na czas.
Z UM odesłali nas do paszportowego - i tu niespodzianka - zero problemu z wyrobieniem paszportu tymczasowego (trwało to 30min. razem ze zrobieniem zdjęć) ale...(po podpowiedzi kierownika urzędu) mieliśmy ze sobą zaświadczenie lekarskie, że dzieci skierowane są na konsultację medyczną poza granicami kraju.
Więc jak ktoś ma podobny problem i fajnego pediatrę;) to podpowiadam.
Calinka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.09.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calinka » 02.09.2013 14:00

Witam,
mam dokładnie taki sam przypadek- brak jakichkolwiek dokumentów. Wyjazd w niedziele a dziś jest poniedziałek.
Dzwonie do 'mojej' pediatry aby umowic się na wizyte, ale nie wiem czy zgodzi się na wypisanie skierowania :/
Czy na takim skierowaniu musi być dokładny adres szpitala? czy wystarczy sama wzmianka o konsultacji zagranicznej??? Jestem zrozpaczona! Wczasy opłacone a tu taka katastrofa! ( w tym przypadku kolor moich włosów to nie przypadek- blond :/ )
Proszę o odpowiedz!
m-ak
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 07.05.2012
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 02.09.2013 14:08

Dobrze zrobiłaś. W tym roku na granicy SLO-CRO tylko sprawdzano liczbę paszportów ale już w Austrii podczas kontroli drogowej sprawdzano wszystko dokładnie czyli winietki, ubezpieczenie samochodu i paszporty.
Calinka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.09.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calinka » 02.09.2013 14:30

Jazda bez dokumentów nie wchodzi w grę, nie będę ryzykować.
Czy jest ktoś, kto jest w stanie (może jakiś lekarz???) mi napisac, co powinno zawierac
takie skierowanie? Mam spotkanie z pediatra po 19 i chciałabym wiedzieć co ewentualnie
musiałaby napisac. Może orientujecie się czy wystarczy zwykły druk czy może musi to być cos
specjalnego?
BARDZO proszę o odpowiedzi. W domu atmosfera ciężka a ja nie wiem co robic. MASAKRA
Calinka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.09.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calinka » 02.09.2013 15:15

Nikt? Help! ;(
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 02.09.2013 15:34

a gdyby tak wziąć ze sobą odpisy aktów urodzenia dzieci...plus te nieważne paszporty plus książeczki zdrowia, no cokolwiek, wszystko co masz...czy to koniecznie muszą być dokumenty ze zdjęciem? tak się zastanawiam co ja bym zrobiła w takiej sytuacji...co do skierowania na konsultacje medyczne za granicą to niestety nie pomogę...pediatra chyba powinna wiedzieć najlepiej, w końcu to ona wystawia i powinna wiedzieć co w takim dokumencie znaleźć się powinno...ale czy się zgodzi to już inna para kaloszy...współczuję :(
Calinka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.09.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calinka » 02.09.2013 16:05

No to jest jakiś koszmar Byłam dziś w urzędzie wojewódzkim i sami zasugerowali jakąś 'podkładkę' od lekarza z kolei
Chorwacki konsul twierdzi, że to tylko i wyłącznie dobra wola urzędnika aby wyrobić paszporty dzieciom.
Jeśli lekarka się nie zgodzi to jeszcze jedyna nadzieja, aby pojechać jutro do urzędu z wydrukiem za zapłacony pobyt. Może to przejdzie... Dawno nie miałam już tak koszmarnego dnia. Szkoda, ze nie obudziłam się wcześniej.
teraz patrzałam na przelew bankowy i wczasy zostały zapłacone w marcu... Miałam tyle czasu żeby cokolwiek zrobić a tu taki klops... :(
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 02.09.2013 17:08

Ja w tym https://www.cro.pl/z-niewaznymi-paszportami-dzieci-do-chorwacji-t43346.html wątku opisałem jak przekroczyłem granicę z nieważnymi paszportami dzieci. Ale nie namawiam, tylko informuje :D

Ciekawe, że w Warszawie udało się tak szybko i bez problemów wyrobić paszport tymczasowy. W Krakowie nie było na to szansy. Pewnie wszystko zależy od urzędnika. Podobnie jak z przekroczeniem granicy z nieważnym paszportem.
Calinka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.09.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calinka » 03.09.2013 11:42

Witam!
Bardzo dziękuję za podpowiedzi :)
Nie chcieliśmy ryzykować jazdy bez paszportów/ paszportów nieważnych gdyż jedziemy w 9 osob busem i gdyby nas zawrócono to musielibyśmy wszyscy wracac.
Co do naszej sprawy- UDAŁO SIĘ! :)
Wczoraj pediatra wypisała mi skierowanie na konsultację zagraniczną dla jednego z dzieci wraz z datą konsultacji i krajem.
Z tym 'swistkiem', zdjęciami dzieci, wypisanymi wnioskami, prośbą o szybkie wyrobienie paszportu oraz z prośbą
z wyrobieniem paszportu dla drugiego dziecka gdyż w tym czasie nie będzie miał kto nad nim sprawować opieki udaliśmy się do naczelnika działu paszportowego. Poczekaliśmy 10min i uzyskaliśmy zgode. Paszporty odbieramy jeszcze w tym tygodniu. Jedna się da! Troche to kosztowało zachodu i nerwów jednak jest to wykonalne. Mam nadzieję, że ten post się nikomu nie przyda i że wszyscy przed wyjazdem za granicę będą mieli ważne paszporty ALE.... Jeśli stałoby się inaczej(a pewnie się stanie) to mam nadzieje, ze ten post będzie światełkiem w tunelu dla tych, którzy już zwątpili. Pozdrawiam!
fiolek242
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.08.2014
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiolek242 » 02.08.2014 13:31

Witam

dzis niestety okazalo sie ze syn 11 lat paszport ma wazny do maja 2014 czyli 2 miesiace juz niewazny, wyjazd w ten poniedzialek, ryzykowac? ozemy wziasc akt urodzenia i legitymacje dziecka, nic wiecej nie da rady sie zalatwic szybciej

napiszcie prosze jak to widzicie

Pozdroffka
Serdeczne
elanski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) elanski » 02.08.2014 13:44

fiolek242 napisał(a):Witam

dzis niestety okazalo sie ze syn 11 lat paszport ma wazny do maja 2014 czyli 2 miesiace juz niewazny, wyjazd w ten poniedzialek, ryzykowac? ozemy wziasc akt urodzenia i legitymacje dziecka, nic wiecej nie da rady sie zalatwic szybciej

napiszcie prosze jak to widzicie

Pozdroffka
Serdeczne


Jeżeli syn ma dowód - nie ma problemu, jeżeli nie ma to ryzyko duże. Wprawdzie na granicach UE dokumentów nie sprawdzają (z Chorwacją też) ale zawsze kontrola może się zdarzyć. Co innego Dubrovnik, jeżeli chcecie pojechać to paszporty potrzebne, choć tylko na sztukę - bośniaccy pogranicznicy tylko liczą ile osób w aucie i ile paszportów, nie zaglądają do paszportów.
fiolek242
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.08.2014
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiolek242 » 02.08.2014 14:17

Dziękaski Wielkie za odpowiedz, nie mamy wyjscia, pojedzimy na żywioł, na zdjeciu podobny ;-) telefony do amabasady mamy, najwyzej jak cofna bedziemy prbowac na litosc lub drugi raz albo do wloch pojedziemy, Pozdrawiam
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 05.08.2014 08:12

elanski napisał(a): Wprawdzie na granicach UE dokumentów nie sprawdzają (z Chorwacją też)

28.07 stare przejście w Letenye około 7 rano - zero ruchu na granicy jesteśmy sami , dokładna kontrola paszportów (wzięli na czytnik) szybki przegląd samochodu w środku - musieliśmy wysiąść . Możliwe że tyko im się nudziło ale jeszcze można spotkać normalną kontrolę
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2014 09:36

savic napisał(a):
elanski napisał(a): Wprawdzie na granicach UE dokumentów nie sprawdzają (z Chorwacją też)

28.07 stare przejście w Letenye około 7 rano - zero ruchu na granicy jesteśmy sami , dokładna kontrola paszportów (wzięli na czytnik) szybki przegląd samochodu w środku - musieliśmy wysiąść . Możliwe że tyko im się nudziło ale jeszcze można spotkać normalną kontrolę

Chorwacja nie jest jeszcze w strefie Schengen, więc takie kontrole na granicach z Węgrami i Słowenią jak opisałeś
- mogą się zdarzyć. :idea:
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 05.08.2014 13:21

Janusz Bajcer wiem o tym , napisałem to odnosząc się do tematu - można czasem wtopić z nieaktualnymi dokumentami
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone