Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A na stronach NFZ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010
A na stronach NFZ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 04.07.2013 15:20

Chorwacja jeszcze w UE nie jest - gratulacje ! :D
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 04.07.2013 15:26

Wystarczy wybrać obojętnie jaki kraj z UE i przejdziemy dalej we wniosku
a kraje są tylko jako zbieranie danych gdzie jeździmy

takie info podał rzecznik NFZ dzisiaj w radiu
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 04.07.2013 15:28

zastanawiam się tylko po co nam to ministerstwo cyfryzacji jak my zawsze ze wszystkim jesteśmy do tylu ...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2013 15:32

bodzio_gdańsk napisał(a):zastanawiam się tylko po co nam to ministerstwo cyfryzacji jak my zawsze ze wszystkim jesteśmy do tylu ...

No jak to po co? Ktoś przecież musiał zarobić i stanowiska pracy były komuś potrzebne.
umca81
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 04.07.2013 15:46

Odowiedź z ekuz na moje zapytanie jakiś tydzień temu:

"EKUZ jest ważna we wszystkich państwach UE/EFTA, bez względu na wskazane we wniosku państwo."
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.07.2013 18:41

Co ten temat ma wspólnego z trasami, przepisami uwagami ???
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2013 18:44

..no w linku jest tytuł..:wyjeżdżam do..." :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.07.2013 18:56

ot mądrego to i miło posłuchać ........ jak powiedział niejaki Pawlak :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2013 19:06

umca81 napisał(a):Odowiedź z ekuz na moje zapytanie jakiś tydzień temu:

"EKUZ jest ważna we wszystkich państwach UE/EFTA, bez względu na wskazane we wniosku państwo."

Teoretycznie tak,gorzej jest z praktyką :mrgreen:
charlie_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) charlie_ » 04.07.2013 22:07

Wg przepisów EKUZ obowiązuje we wszystkich krajach UE, także spokojna głowa ;)

Może się zdarzyć (na co wskazuje przykład naszego NFZ), że niektóre instytucje mogą jeszcze nie mieć wypracowanych procedur itp ale faktem jest, że nie mogą wykluczyć ze spisu państw objętych EKUZ, żadnego należącego do UE.

Wydaje mi się, że pozostaje jedynie kwestia aktualizacji danych.
Dla uspokojenia proponuję kontakt z NFZ celem potwierdzenia (lub zaprzeczenia, hehe) informacji.

Pozdrawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.07.2013 08:56

bodzio_gdańsk napisał(a):Chorwacja jeszcze w UE nie jest - gratulacje ! :D
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do


Tak, tak ale to wina Chorwacji. Jakby nam powiedzieli choć 2-3 dni wcześniej ze 1-go do UE wchodzą to byłby git. Nic nie powiedzieli, w poniedziałek niespodzianka więc nic dziwnego, że nasi informatycy nie ogarnęli tematu ;)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 05.07.2013 09:00

A mnie pani w NFZ przy wydawaniu karty poprosiła o potwierdzenie ważności ubezpieczenia :) Ja jej na to, że przecież mają system elektroniczny, że w przychodni nie trzeba a w siedzibie NFZ trzeba mieć potwierdzenie? Ona mi na to, że nieprawidłowości się zdarzają..Jaja normalne.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 05.07.2013 12:22

misiudg napisał(a):Wystarczy wybrać obojętnie jaki kraj z UE i przejdziemy dalej we wniosku
a kraje są tylko jako zbieranie danych gdzie jeździmy


Ja we wniosku wypełniłem - kraj wyjazdu: EU
charlie_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 06.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) charlie_ » 05.07.2013 14:44

toomas napisał(a):A mnie pani w NFZ przy wydawaniu karty poprosiła o potwierdzenie ważności ubezpieczenia :) Ja jej na to, że przecież mają system elektroniczny, że w przychodni nie trzeba a w siedzibie NFZ trzeba mieć potwierdzenie? Ona mi na to, że nieprawidłowości się zdarzają..Jaja normalne.


Chyba nikogo to nie dziwi, że szumnie ogłaszany system EWUŚ nie działa poprawnie :D

Ja przed wyrobieniem EKUZ poprosiłem pracodawcę o wystawienie zaświadczenia RMUA potwierdzającego odprowadzane składki itd. Z tym zaświadczeniem nie powinno być problemu w NFZ przy wystawianiu EKUZ

Mam nadzieję, że przyda się ta informacja ;)
zbychn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychn » 05.07.2013 23:16

We Wrocławiu system w NFZ działał, nawet wyłapał mój błąd - nie wyrejestrowania żony z mojego ubezpieczenia. Jedyne co było upierdliwe, to czas oczekiwania w kolejce ok. 2,5 godz. (przyjmowali na trzech stanowiskach) Odnośnie kraju to potwierdzam, że wykorzystują to do statystyk. Ale można wypełniać wniosek ręcznie i nie będzie problemu z wpisaniem Cro :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone