Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 15.03.2021 20:55

Alauda napisał(a):Dziękuję koledzy za wsparcie. A jeżeli chodzi o 2 część drogi (chciałabym ominąć te drakońskie opłaty w Słowenii) to jednak droga Lendava czy jechać do Letenye? Co sądzicie?


Dodam że w Letenye są 2 przejścia I na "starym" z reguły jest pusto. Dojeżdżając warto zajrzeć do wujka i podjąć decyzję.

Pozdrowienia.;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2021 21:45

mchrob napisał(a):
Bielsko - Oświęcim tu są pozytywne wiadomości. Umowy są podpisane oddanie druga połowa 2023. Natomiast odcinek Oświęcim - Mysłowice to gorzej, odwołano przetarg. Będą rozpisane dwa nowe bo podzielono go na dwa pododcinki. Pierwszy bardzo krótki do zjazdu na DK44 w Bieruniu i drugi dalej do Myślenic. Ten pierwszy planują skończyć razem z odcinkami z Bielska do Oświęcimia. pozostały ostatni ciężko określić ale pewnie do końca 2024. Reasumując jak się wszystko dobrze potoczy to pod koniec 2023 będzie można już S1 przejechać do Tychów, następnie odbić na Oświęcim na DK44, 15km krajówki i w Bieruniu wrócić potem na S1 i dojechać nią do Zwardonia bo obejście Węgierskiej Górki też ma być w tym okresie oddane do użytku.
.



Czyli jeszcze długo pojeździmy przez Żory!
Dzięki za info :papa:
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 03.04.2021 19:32

Tak sobie sprawdzam jak obecnie wyglądają przepisy dla tranzytu na Słowacji - 8h na przejazd i Węgrzech i widzę, że na Węgrzech nadal obowiązują wyznaczone trasy tranzytowe, 24h na opuszczenie kraju, postój w wyznaczonych miejscach.
Mam pytanie jak to było w zeszłym roku?
Średnio pasuje mi jechać wyznaczoną trasą i liczę, że może do wakacji coś zluzują.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.04.2021 19:34

coglin napisał(a):Tak sobie sprawdzam jak obecnie wyglądają przepisy dla tranzytu na Słowacji - 8h na przejazd i Węgrzech i widzę, że na Węgrzech nadal obowiązują wyznaczone trasy tranzytowe, 24h na opuszczenie kraju, postój w wyznaczonych miejscach.
Mam pytanie jak to było w zeszłym roku?
Średnio pasuje mi jechać wyznaczoną trasą i liczę, że może do wakacji coś zluzują.

W zeszłym roku na Węgrzech o 31.08 można było jechać bez żadnych wyznaczonych tras.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.04.2021 12:08

dids76 napisał(a):W zeszłym roku na Węgrzech o 31.08 można było jechać bez żadnych wyznaczonych tras.

W tym dniu wracałem.
Więcej osób wpadło na ten pomysł i na 86-tce było nieco tłoczno.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 05.04.2021 13:10

W zeszłym roku byłem w Chorwacji dwa razy.
W sierpniu,zarówno dojazd,jak i powrót dowolnymi trasami.
Natomiast jadąc 20 września dozwolone były tylko tzw.korytarze humanitarne.
Nie wiem czy były restrykcyjnie egzekwowane.
Piciu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piciu » 05.04.2021 15:02

W zeszłym roku omijałem korytarz kamperem i nikt się nie przyczepił
W tym roku wracałem z Rumuni i nie pojechałem tranzytem tylko krótszą drogą o 100km i policja węgierska skasowała mnie około 30e.
Ale na granicy wlepili mi na szybę naklejeke o tranzycie :x I może też byłem bardziej widoczny.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.04.2021 12:02

Piciu napisał(a):W zeszłym roku omijałem korytarz kamperem i nikt się nie przyczepił
W tym roku wracałem z Rumuni i nie pojechałem tranzytem tylko krótszą drogą o 100km i policja węgierska skasowała mnie około 30e.
Ale na granicy wlepili mi na szybę naklejeke o tranzycie :x I może też byłem bardziej widoczny.


To Rumunia już wpuszcza turystów???
Na ich oficjalnych stronach jets info o kwarantannie.
ciechan
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciechan » 10.04.2021 08:21

Tez jestem ciekawy,wymagają test i 10dni kwarantanny,coś się zmieniło?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.04.2021 13:54

axlgks napisał(a):
dids76 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Mariusz,
rozumiem, że otworzyli już po remoncie stare przejście w Letenye? Z góry sorry, ale z półtora roku mnie na forum nie było :papa:

Tak przez stare przejście można jechać i z tego co wiem o wiele mniejszy ruch niż na autostradowym.
Ja wybieram opcję przez Redics i kawałek Słowenii. :papa:

Zdecydowanie jest to najlepsze rozwiązanie. Co prawda za pierwszym razem są obawy "czy aby na pewno nic nie pomylę". Ale za drugim i trzecim razem już jechałem z pamięci...


No, ja wolę jednak opcję stare przejście Letenye + wjazd na autostradę w Chorwacji. Jazda przez Varaždin zajmuje jednak sporo czasu. A mnie, przynajmniej w tę stronę, spieszno jest jak najszybciej znaleźć się w Dalmacji :hut:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 14.04.2021 14:14

Marsallah napisał(a):
No, ja wolę jednak opcję stare przejście Letenye + wjazd na autostradę w Chorwacji. Jazda przez Varaždin zajmuje jednak sporo czasu. A mnie, przynajmniej w tę stronę, spieszno jest jak najszybciej znaleźć się w Dalmacji :hut:



Nie trzeba jeździć przez Varaždin. Można wjechać na autostradę w Čakovcu...

Ale przejazd przez ten Čakovec również chwilę zajmuje...

Ja osobiście również preferuję wersję przez Letenye (stare przejście)
ciechan
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciechan » 18.04.2021 09:39

Tak dzis znalezione na gov.plOd godz. 6.00 w dniu 19 kwietnia 2021 roku powyższe zasady tranzytu dotyczyć będą wyłącznie osób podróżujących przez terytorium Słowacji tranzytem do kraju, którego obywatelstwo posiadają lub w którym posiadają zezwolenie miejscowych władz na pobyt. W pozostałych przypadkach w celu przejazdu tranzytem należy wcześniej uzyskać pisemną zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RS. Po uzyskaniu takiej zgody przejazd tranzytem przez terytorium Słowacji powinien się odbyć w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowych
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.04.2021 11:02

marekkowalak napisał(a):
Marsallah napisał(a):
No, ja wolę jednak opcję stare przejście Letenye + wjazd na autostradę w Chorwacji. Jazda przez Varaždin zajmuje jednak sporo czasu. A mnie, przynajmniej w tę stronę, spieszno jest jak najszybciej znaleźć się w Dalmacji :hut:



Nie trzeba jeździć przez Varaždin. Można wjechać na autostradę w Čakovcu...

Ale przejazd przez ten Čakovec również chwilę zajmuje...

Ja osobiście również preferuję wersję przez Letenye (stare przejście)

My uwielbiamy jeździć przez Varaždin i wcale nie jest to jakaś wielka strata czasu. Śpimy tam tam po prostu, mamy zaufanego gospodarza no i jest tam super restauracja z rekomendacją Michelina, świetne jedzenie w bardzo dobrych cenach :D :D :D .
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2524
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 18.04.2021 18:11

marekkowalak napisał(a):
Ja osobiście również preferuję wersję przez Letenye (stare przejście)


A nie przeganiają stamtąd osobówek ?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.04.2021 18:13

pawelli napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Ja osobiście również preferuję wersję przez Letenye (stare przejście)


A nie przeganiają stamtąd osobówek ?

Nigdy nas nie pogonili a jeździmy tamtędy zawsze do i z Chorwacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 299
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone