Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
OTOTORENT
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 11.06.2021 17:15

Janusz Bajcer napisał(a):Smartfon na android.
Aplikacja UCC pobrana z Google Play i jest na pulpicie.

Po jaką cholerę jest ta aplikacja skoro lada dzień będzie to samo w mObywatel?
naszastruga
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.06.2021 17:20

OTOTORENT napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Smartfon na android.
Aplikacja UCC pobrana z Google Play i jest na pulpicie.

Po jaką cholerę jest ta aplikacja skoro lada dzień będzie to samo w mObywatel?

Ja skanuję kod QR męża, a on mój. Innych zastosowań nie widzę ;) Ew. właściciel agroturytyki w Bieszczadach zeskanuje nam kody swoim telefonem, aby uwierzyć, że jesteśmy zaszczyt zaszczepieni.
stachan
Opiekun działu Hyde Park

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.06.2021 17:24

anakin napisał(a):A ja mam pytanie, bo od kilku tygodni na IKP, jeżeli chcę pobrać certyfikat mam taki komunikat:

Wygenerowanie Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) nie jest możliwe. Jeśli jesteś po szczepieniu, jesteś ozdrowieńcem lub masz negatywny wynik testu, skontaktuj się z punktem szczepień lub mobilnym punktem pobrań.

Dzwoniłem na Telefoniczną Informację Pacjenta i do Sanepidu i nikt nie wie co jest tego przyczyną.
Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

Ja miałem podobny po szczepieniu starszej córki - dzwoniłem nawet na infolinię techniczną CeZ 19457. Tam, po sprawdzeniu, otrzymałem informację, że na 100% wina nie leży po ich stronie i skierowano mnie do punktu szczepień, gdzie okazało się, że pielęgniarka obsługująca panel IKP gdzieś nie zafiksowała check boxa. Może również w Twoim przypadku ktoś czegoś nie zaznaczył...

Spróbuj zadzwonić do CeZ :idea:
Tomasz_wlkp
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz_wlkp » 11.06.2021 17:28

Widzę że niektórzy mają problem z rozróżnieniem, czym jest aplikacja do generowania kodu QR, a czym jest aplikacja do skanowania kodów QR :)

UCC służy TYLKO I WYŁĄCZNIE do skanowania kodów. Będą z niej korzystali np. właściciele hoteli, pensjonatów, kina, teatry, dyskoteki, organizatorzy koncertów w Polsce itd. Podróżującemu do Chorwacji na nic się nie przyda.

Jeżeli ktoś chce mieć na wyjazd kod QR w wersji elektronicznej, to znajdzie go w aplikacji mObywatel, a po 25 czerwca również w aplikacji mojeIKP.
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.06.2021 17:28

https://www.facebook.com/PolishEmbassyZ ... 0863519751 pewnie od lipca nic nie będzie trzeba pokazywać już ;)
naszastruga
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.06.2021 17:37

Tomasz_wlkp napisał(a):Widzę że niektórzy mają problem z rozróżnieniem, czym jest aplikacja do generowania kodu QR, a czym jest aplikacja do skanowania kodów QR :)

UCC służy TYLKO I WYŁĄCZNIE do skanowania kodów. Będą z niej korzystali np. właściciele hoteli, pensjonatów, kina, teatry, dyskoteki, organizatorzy koncertów w Polsce itd. Podróżującemu do Chorwacji na nic się nie przyda.

Jeżeli ktoś chce mieć na wyjazd kod QR w wersji elektronicznej, to znajdzie go w aplikacji mObywatel, a po 25 czerwca również w aplikacji mojeIKP.

Etam, założę się że będzie jeszcze kilkaset wpisów na ten temat ;)
naszastruga
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.06.2021 17:39

Bravik napisał(a):
naszastruga napisał(a):No to w końcu, do czego służy ucc?

Prowadzisz np. hotel, masz narzucony limit gości, ale do tego limitu nie są wliczani zaszczepieni. Masz możliwość zweryfikowania prawdziwości okazanego Ci kodu QR.

Bingo. Tylko co ma ucc wspólnego z Chorwacją?
zyziozie
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 11.06.2021 17:48

No to chyba mamy to! (przynajmniej "zielone województwa")
Na FB naszej ambasady w Zagrzebiu jest długo oczekiwane info!
https://www.facebook.com/PolishEmbassyZagreb/

Szanowni Państwo,
zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby przybywające do Chorwacji z tzw. zielonych stref/województw (wykaz w mapie pod linkiem) zwolnione są z obowiązku okazywania na granicy wyników testu na Covid-19 lub dowodów na przebycie szczepienia.
Zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi od policji granicznej, podróżni przyjeżdżający do Chorwacji z zielonych stref położonych w Polsce powinni na przejściu granicznym wskazać – na posiadanej przez siebie mapie Polski – swoje miejsce zamieszkania.
Czas trwania podróży z Polski można – o ile to będzie konieczne – udokumentować na granicy np. rachunkiem za paliwo kupione w Polsce itp.
Link do mapy zielonych stref: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... OD2h4bxPs0
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.06.2021 17:49

naszastruga napisał(a):
Bravik napisał(a):
naszastruga napisał(a):No to w końcu, do czego służy ucc?

Prowadzisz np. hotel, masz narzucony limit gości, ale do tego limitu nie są wliczani zaszczepieni. Masz możliwość zweryfikowania prawdziwości okazanego Ci kodu QR.

Bingo. Tylko co ma ucc wspólnego z Chorwacją?

A gdzie znalazłaś informację, że ma coś mieć? Tworzycie zamieszanie, powielacie posty, a na koniec dochodzicie do wniosku, że coś nie ma czegoś, czego mieć nie miało. :roll:
Po co się nakręcać. Sytuacja jest bardzo płynna, każdy dzień przynosi coś nowego, po myśli wielu z nas, więc pozostaje cierpliwie czekać. :hut:
milosz78
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 11.06.2021 18:01

zyziozie napisał(a):No to chyba mamy to! (przynajmniej "zielone województwa")
(...CUT)

No i to by mi się podobało . Jakby się potwierdziło i tak by zostało byłoby super . Bo do wyjazdu 3 tygodnie i człowiek siedzi jak na szpilkach.
Freddie
otrzymał(a) ostrzeżenie
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Freddie » 11.06.2021 18:04

Tomasz_wlkp napisał(a):Widzę że niektórzy mają problem z rozróżnieniem, czym jest aplikacja do generowania kodu QR, a czym jest aplikacja do skanowania kodów QR :)

Dokładnie

Tomasz_wlkp napisał(a):Jeżeli ktoś chce mieć na wyjazd kod QR w wersji elektronicznej, to znajdzie go w aplikacji mObywatel, a po 25 czerwca również w aplikacji mojeIKP.

Są dwa rodzaje kodów QR: jeden nazwijmy go "polski" i drugi nazwijmy "unijny".
W aplikacji mObywatel można aktualnie dodać ten "polski" a "unijny" będzie możliwość dodania po 25 czerwca

Aplikacja UCC służąca do czytania kodów obsługuje oba rodzaje kodów.
a) po zeskanowaniu kodu "polskiego" są dane zanonimizowane:
-ważność kodu
-imiona i tylko pierwsza litera nazwiska
-data urodzenia: dzień,miesiąc ale rok jest już "zagwiazdkowany"

b) po zeskanowaniu kodu "unijnego" są pełne dane:
-informacja o potwierdzeniu lub nie certyfikatu (ja mam np "Certyfikat niepotwierdzony. Nie upłynęło 14 dni od daty szczepienia"
-imiona i nazwisko
-pełna data urodzenia
-identyfikator zaświadczenia (ciąg cyfr i liter)
WojtekKRK
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 11.06.2021 18:26

Calapula napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):
Calapula napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Będzie taki sam rok jak zeszły to pewne , tam gdzie jadę już wszystko zajęte ... Niektórzy tutaj piszą jak by nie mieszkali na planecie ziemia ;)

Bądźmy poważni, nie możesz wiedzieć, że tam już jest wszystko zajęte. Obejrzałeś każdą ofertę? Ze wszystkimi miałeś kontakt? Każdą stronkę odwiedziłeś i na majla odpowiedzieli Ci że brak miejsc? A co z tymi, których nie znajdziesz w sieci? Masz do nich telefony i już każdego obdzwoniłeś? Bajki. No chyba, że jedziesz gdzieś gdzie stoją tylko trzy chałupy w tym jedna Twoja.
I tym swoim wpisem sam się zapisałeś do tych, którzy "piszą jak by nie mieszkali na planecie ziemia".
A jaki to będzie rok to już widać, wystarczy obejrzeć widok z którejkolwiek kamerki, pustki, prawie zero turystów.

Nie mam w zwyczaju pisać czegoś czego nie jestem pewny , ... znam chyba wszystkie strony www gdzie tam można coś znaleźć a z racji tego że jadę tam po raz któryś znam sporo miejscowych do których pisze kiedy szukam i oni już pytają na miejscu ...
...

Wybacz Holmsie ale to nielogiczne. Możesz, owszem, napisać, "chyba będzie tak samo jak w ubiegłym roku, znam sporo wynajmujących ale nie wiem czy wszystko zajęte, bo nie znam wszystkich". Sporo, to też takie określenie, że jak znasz czterech to też sporo. Tak więc jeśli nie jesteś z innej planety to nie możesz mając takie dane napisać, że na pewno będzie tak jak w ubiegłym roku. Oczywiście, co ja mogę, piszesz jak chcesz, ale jeśli innym będziesz sugerował, że są kosmitami a sobie pozwalał na lekkość w ocenie rzeczywistości, to ja w miarę możliwości zareaguję.
Ja jeżdżę do Puli na Istrii co roku, zwykle 2x, czasem 3. Mieszkam w bardzo dużym ośrodku turystycznym. W ubiegłym roku, połowa wynajmowanych domków i apartamentów była tam w ogóle nieprzygotowana do sezonu, bo spodziewano się kichy. Pozostała połowa była obłożona na poziomie 30%. tak było w czerwcu i wrześniu. Jeśli w tym roku miało być tak samo, to już mają zmartwienie. Na kamerkach w Puli ruch turystyczny w porównaniu nawet do ubiegłego roku jest zerowy. Jak nie zniosą restrykcji będzie jeszcze gorzej niż rok temu. Jak zniosą, to i tak będzie lipa ale przynajmniej ja pojadę.

A Ty oceniasz po kamerkach o fajnie ... Czytaj dokładnie napisałem o jednej małej miejscowości i dodałem że nie wiem jak jest w np Makarskiej... A Ty się lubisz czepiać z tego co widzę :) PS: W sumie tak naprawdę to robisz to co ja tylko na większą skalę więc tym samym sam sobie zaprzeczasz :) troszkę to dziwnie wszystko ... No nic ja idę o zakład że będzie dobrze i ten sezon będzie dla Chorwatów bardzo dobry :) ale co ja tam wiem

Aha i daj że żyć ... ;) Ja nikogo personalnie bezpośrednio nie zaatakowałem ...
..
Ostatnio edytowano 11.06.2021 20:27 przez WojtekKRK, łącznie edytowano 1 raz
Chris_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.06.2021 19:11

Szanowni Państwo,
zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby przybywające do Chorwacji z tzw. zielonych stref/województw (wykaz w mapie pod linkiem) zwolnione są z obowiązku okazywania na granicy wyników testu na Covid-19 lub dowodów na przebycie szczepienia.
Zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi od policji granicznej, podróżni przyjeżdżający do Chorwacji z zielonych stref położonych w Polsce powinni na przejściu granicznym wskazać – na posiadanej przez siebie mapie Polski – swoje miejsce zamieszkania.
Czas trwania podróży z Polski można – o ile to będzie konieczne – udokumentować na granicy np. rachunkiem za paliwo kupione w Polsce itp.
Link do mapy zielonych stref: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/ ... OD2h4bxPs0

Niestety, obawiam się że nasz optymizm może być przedwczesny.
Mniej więcej począwszy od momentu "primaaprilisowej promocji szczepień" ilość nowych zakażeń codziennie była o ok. 43-47% niższa niż w ten sam dzień tygodnia przed siedmioma dniami.
Taka sytuacja utrzymywało się długo, ale zmieniła się gdy nadszedł ostatni długi weekend; dynamika spadku nowych zarażeń najpierw zmniejszyła się z ok. 45% do 30%, a dzisiaj mamy 431 341 nowych przypadków, czyli po raz pierwszy od dwóch miesięcy mamy więcej nowych zarażeń niż tydzień wcześniej (317).
Ostatnio edytowano 11.06.2021 19:38 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.06.2021 19:15

Chris_M napisał(a):Taka sytuacja utrzymywało się długo, ale zmieniła się gdy nadszedł ostatni długi weekend; dynamika spadku nowych zarażeń najpierw zmniejszyła się z ok. 45% do 30%, a dzisiaj mamy 431 nowych przypadków, czyli po raz pierwszy od dwóch miesięcy mamy więcej nowych zarażeń niż tydzień wcześniej (317).

Krzyś - tydzień temu w piatek był dzień po Bożym Ciele a wtedy jak w każde święto czy weekend cyfry są niższe :wink:
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 11.06.2021 19:19

Szanowni Państwo,

Nic takiego na Facebooku ambasady nie ma. Jest z wczoraj przypomnienie o wymogu posiadania testu lub szczepienia. Podeślij link do tego konkretnego wpisu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Pandemia koronawirusa a wakacje 2021 - strona 161
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021