Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 22.05.2020 19:45

też dobrze, bo inaczej by nam zadeptali Cro :)
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.05.2020 10:51

robertms napisał(a):
piekara114 napisał(a):
niezawodny napisał(a):A co to za filozofia napisać na komputerze i wydrukować dowolne pismo?
Czy to potwierdzenie z Bookingu, czy to potwierdzenie przelewu można ogarnąć na komputerze w 5 minut i nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego oprogramowania ani specjalnych umiejętności.
Podrobienie dokumentu bankowego jest przestępstwem i grozi za to 3-5 lat.

To jakas "aberracja" w wykonaniu #niezawodnego... ;)

Nie ma to jak wypowiadać się na tematy, o których nie ma się pojęcia...

Wydruk że strony internetowej to tylko INFORMACJA a nie DOKUMENT w rozumieniu prawa.
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.05.2020 10:59

Łukasz789 napisał(a):W sumie te potwierdzenia dla Chorwacji rewelacyjna sprawa - nikt nieprzyjedzie na dziko ,nikt nie przyjedzie w ciemno. Moim zdaniem to ograniczenie zostanie na długo.

No to jeszcze daj sobie założyć elektroniczną obrożę żeby władze kontrolowały, czy aby nie zmieniłeś zamiaru i nie będziesz jechał "w ciemno / na dziko" - to dopiero będzie "rewelacja".

Co niby jest złego w wyjeździe w ciemno? Właśnie na tym polega magia turystyki.
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.05.2020 11:57

niezawodny napisał(a):
robertms napisał(a):
piekara114 napisał(a):
niezawodny napisał(a):A co to za filozofia napisać na komputerze i wydrukować dowolne pismo?
Czy to potwierdzenie z Bookingu, czy to potwierdzenie przelewu można ogarnąć na komputerze w 5 minut i nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego oprogramowania ani specjalnych umiejętności.

Wydruk że strony internetowej to tylko INFORMACJA a nie DOKUMENT w rozumieniu prawa.

Poucz się trochę zanim zaczniesz pouczać innych :lol: .
Jeśli mówimy o potwierdzeniu przelewu to jesteś w błędzie, bo to nie tylko informacja, ale właśnie dokument. Na każdym jest formułka:
Dokument elektroniczny sporzadzony na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U. ....). Nie wymaga pieczatki ani podpisu.
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.05.2020 12:13

marze_na napisał(a):
niezawodny napisał(a):
robertms napisał(a):
piekara114 napisał(a):

Poucz się trochę zanim zaczniesz pouczać innych :lol: .
Jeśli mówimy o potwierdzeniu przelewu to jesteś w błędzie, bo to nie tylko informacja, ale właśnie dokument. Na każdym jest formułka:
Dokument elektroniczny sporzadzony na podstawie art. 7 Ustawy Prawo Bankowe (Dz.U. ....). Nie wymaga pieczatki ani podpisu.

Aleś ty mądra: jedno cytujesz a do drugiego się odnosisz.
Prawo bankowe mówi wyraźnie: DOKUMENT ELEKTRONICZNY. Jego wiarygodność da się potwierdzić w metadanych pliku PDF.
Wydrukowanie treści takiego dokumentu to już tylko zwykła informacja bo jej oryginalności nie da się potwierdzić. To tak jakby chciało się potwierdzić "oryginalność kserokopii".
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.05.2020 13:40

Nie zmienia to faktu, że jeśli jak piszesz, ogarniesz sobie takie potwierdzenie w 5 minut na komputerze to sfałszujesz dokument :roll: .
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.05.2020 14:27

marze_na napisał(a):Nie zmienia to faktu, że jeśli jak piszesz, ogarniesz sobie takie potwierdzenie w 5 minut na komputerze to sfałszujesz dokument :roll: .

Widzę że nie ogarniasz definicji dokumentu, ergo fałszerstwa dokumentu więc EOT :papa:
Calapula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 23.05.2020 14:35

niezawodny napisał(a):
robertms napisał(a):
piekara114 napisał(a):

Przecież nie idziemy z tym dokumentem do sądu tylko granicę przekraczamy, w celu żeby turystycznie się pobyczyć. Nie spodziewam się, na podstawie logiki i doświadczenia życiowego, żeby chorwacki pogranicznik czepił się czegoś w rodzaju braku stosownej pieczęci albo klauzuli prawnej. Kto tam był ten to wie.
jerro
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 23.05.2020 18:12

Przygotowania Chorwacji na przyjęcie turystów - stan na dziś
https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/ ... 06523.html
alechandro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) alechandro » 23.05.2020 18:58

Ja akurat voucher posiadam bo odkąd jeżdżę z rezerwacją to takie dokumenty mam. Mam voucher na cro, mam potwierdzenie rezerwacji na cro w drodze do tego kraju w Sibeniku oraz w drodze powrotnej w Czechach. Nie wypowiadałbym się źle o tych osobach, które jeżdżą w ciemno bo to jest w pewnym sensie super i trochę za tym tęsknię. Zanim dziecka nie miałem to jeździłem zawsze w ciemno ale teraz boję się ryzykować. Ja mam termin dopiero w sierpniu a do tego czasu sporo może się zmienić, mam nadzieję, że będzie to wyglądało w miarę normalnie ale nie ukrywam, że powiało optymizmem choć nic na siłę. Jeżeli wyjazd będzie ryzykowny to dam sobie spokój, czekam na rozwój wydarzeń.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2020 20:19

Mam planowany wyjazd na drugą połowę sierpnia i też jestem coraz większym optymistą. Jeżeli naraz się coś nie ze..ra to w sierpniu powinno być wszystko w miarę uregulowane. W najgorszej sytuacji są ci który mają wyjazdy w czerwcu i na początku lipca bo według mnie będzie jeszcze spory burdel, szczególnie w krajach tranzytowych. Mam nadziej że wszystkim nam się uda w tym roku bezpiecznie dojechać i wrócić :papa:
Piotrek7722
Turysta
Re: COVID -19 a wakacje w CRO - konkrety !

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek7722 » 23.05.2020 20:26

Wydaje mi się że widziałem gdzieś informacje że Słowacja ma zamknięte granice do 26.06 albo mi się coś pomyliło.?? My wyjeżdżamy 27go świtem .
niezawodny
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.05.2020 21:22

dids76 napisał(a):W najgorszej sytuacji są ci który mają wyjazdy w czerwcu i na początku lipca bo według mnie będzie jeszcze spory burdel, szczególnie w krajach tranzytowych.

Ja akurat wyjazd w czerwcu uważam za plus a wyjazd w sierpniu za mniej pewny.
Sam wyjeżdżam 25-go czerwca i jestem przekonany, że spędzę w HR urlop jak zawsze (o ile tylko uda się wyjechać z Polski).
Natomiast do sierpnia teoretycznie może w HR nastąpić taka kumulacja zakażeń "z importu", że granice ponownie zostaną zamknięte.
Osobiście myślę jednak że Chorwacja będzie dostępna dla turystów przez całe lato bo tego kraju po prostu na to nie stać finansowo aby zrezygnować z wpływów z turystyki.
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.05.2020 21:32

niezawodny napisał(a):
robertms napisał(a):
piekara114 napisał(a):

#niezawodny, nie oceniaj innych swoja miarą...
I nie denerwuj sie... ;)

Jak zakład? Został ca tydzień...

Zdrówka!
marcel232
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 23.05.2020 22:07

niezawodny napisał(a):
dids76 napisał(a):W najgorszej sytuacji są ci który mają wyjazdy w czerwcu i na początku lipca bo według mnie będzie jeszcze spory burdel, szczególnie w krajach tranzytowych.

Ja akurat wyjazd w czerwcu uważam za plus a wyjazd w sierpniu za mniej pewny.
Sam wyjeżdżam 25-go czerwca i jestem przekonany, że spędzę w HR urlop jak zawsze (o ile tylko uda się wyjechać z Polski).
Natomiast do sierpnia teoretycznie może w HR nastąpić taka kumulacja zakażeń "z importu", że granice ponownie zostaną zamknięte.
Osobiście myślę jednak że Chorwacja będzie dostępna dla turystów przez całe lato bo tego kraju po prostu na to nie stać finansowo aby zrezygnować z wpływów z turystyki.

No i właśnie z powodu budżetu Chorwacji mocno uzależnionego od turystyki nie spodziewam sie ŻADNYCH problemów na granicy. No chyba, że ktoś będzie jechał w 'ciemno' i sam na granicy wysiądzie z samochodu i zacznie dopytywać czy może wjechać do CRO bez żadnego 'ważnego powodu'/rezerwacji. Z drugiej strony najgorsze co może się stać to 'nawrotka' na granicy. Nikt nikogo po sądach nie będzie ciągać ani do więzienia wsadzać - to Europa która w miare jest jeszcze cywilozowana nie ma się co za bardzo przejmować.
Sam już kiedyś 2 razy korzystałem z pomocy Ambasady Polski w Angoli w powrocie do kraju gdzie 'ichni' urząd imigracyjny nie chciał/nie mógl znaleźć mojego paszportu. Wróciłem do domu bez paszportu, bez dowodu osobistego na zwykłym 'kwicie' z ambasady. Jedyne co to 'przegarowałem' 6h na komisariacie straży granicznej w Lizbonie zanim wpuszczono mnie do Schengen. Do domu doleciałem (Lufthansa) BEZ ŻADNEGO dokumentu ze zdjęciem... - od tamtej 'przygody' przez długi czas miałem 2 Polskie paszporty. Także wracając do tematu nie przejmowałbym się za bardzo jakimikolwiek 'problemami' z przekraczaniem granic w Europie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020 - strona 335
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019