Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odcinek Triest - Rijeka?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
p.lubowicki
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2008
Odcinek Triest - Rijeka?

Nieprzeczytany postnapisał(a) p.lubowicki » 23.07.2008 11:48

Witam!
Czy jadąc przez Słowenię trasą Triest - Rijeka odcinek na ternie Słowenii jest płatny - wymagane są Winiety?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.07.2008 11:59

Przepraszam, ale czy Tu w ogóle czytasz coś w tematach które do tej pory założyłeś :?: :evil:
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 23.07.2008 12:12

Jeżeli masz na myśli drogę E61 (Kozina Slo - Pasjak Cro) to nie wymaga ona winiety.
Jechałem ta drogą 11 lipca. Jest to droga krajowa, trochę wąska i kręta, przez większą częśc jechałem za tirem :( i w żaden sposób nie dało się go wyprzedzić, ale to tylko dwadzieścia parę kilometrów.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.07.2008 13:20

Na terenie Słowenii od Triestu nie ma płatnej autostrady a jedynie drogi szybkiego ruchu, tylko że trzeba przyznać zarówno oznakowanie jak i jego kiepska precyzja powoduje, że zrobiłem dodatkowe kilometry, bo chciałem przez Koper przejechać do Porecu. Tylko, że opłaty nie unikniesz choćby w tunelu pod Ucka, albo parę godzin objazdu.

BTW: Rysiu najlepiej byłoby dać odnośnik, tylko ani nam ani jemu nie chciało się szukać. Wybacz.
p.lubowicki
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) p.lubowicki » 23.07.2008 17:59

Darec napisał(a):Jeżeli masz na myśli drogę E61 (Kozina Slo - Pasjak Cro) to nie wymaga ona winiety.
Jechałem ta drogą 11 lipca. Jest to droga krajowa, trochę wąska i kręta, przez większą częśc jechałem za tirem :( i w żaden sposób nie dało się go wyprzedzić, ale to tylko dwadzieścia parę kilometrów.


Dzięki za odp. Pozdrawiam.
p.lubowicki
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) p.lubowicki » 23.07.2008 18:01

Rysio napisał(a):Przepraszam, ale czy Tu w ogóle czytasz coś w tematach które do tej pory założyłeś :?: :evil:

:( niestety mam ograniczony dostęp do internetu i to bardzo... i bardzo mało czasu :( więc proszę moderatora o wyrozumiałość :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.07.2008 18:46

Założenie niezliczonej ilości tematów, z pewnością nie skróci czasu, w jakim się dowiesz tego co Cię interesuje. Jeśli dodatkowo załóżmy, że jeszcze 10 osób wpadnie tu, i również nie będzie miało czasu, to nie znajdziesz własnych tematów :wink: Musisz również wziąć pod uwagę fakt, że wielu userów nie lubi, jak ktoś śmieci na forum i reakcja będzie wprost odwrotna do zakładanej przez Ciebie - tzn nie uzyskasz żadnej albo bardzo niewiele odpowiedzi. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile takich "szybkich tematów" spoczywa na dnie tego forum nie doczekawszy się jednego nawet posta :? Myślę, że pierwsze koty za płoty poszły, i teraz współpraca ułoży się po naszej wspólnej myśli i dowiesz się tego czego oczekujesz :D

http://www.promet.si/?lang=1 - tu masz potwierdzenie, że od Triestu masz drogę za free do Rijeki.

Pozdrav Rysio :P

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone