Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rovinj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sigma4k
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2008
Rovinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) sigma4k » 16.06.2008 07:26

Witam. W ostatnim tygodniu czerwca planuję wyjazd z dwójką dzieci (3 i 6 lat) do miejscowości Rovinj, jadę tam pierwszy raz i chciałbym się coś dowiedzieć o tej miejscowości, jeśli ktoś tam był to proszę o kilka zdań jak tam jest, może jakieś fotki? Dzięki.
Croat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Croat » 16.06.2008 08:59

Gorąco polecam wyjazd do Rovinja - moim zdaniem najpiękniejszego miasta Istrii. Pomimo całego uroku tego miejsca osobiście wolałem jednak mieszkać w mniejszych i ca za tym idzie spokojniejszych miejscowościach w pobliżu. Do Rovinja wpadałem za to wieczorem i korzystałem z wielu atrakcji tego przepięknego miasta np. rejsy statkami, urokliwe restauracje, spacery wąskimi uliczkami... A oto i nieco "oficjalnych" fotek: http://www.rovinj.hr/rovinj/9_5.php
noras
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 02.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noras » 16.06.2008 09:07

Chyba najładniejsza miejscowość na Istrii. Dobry wybór !
sigma4k
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sigma4k » 16.06.2008 09:26

Czy wie ktoś jaka jest plaża w Rovinji, może był ktoś na początku sezonu, czy jest już dużo plażowiczów, jak z tymi słynnymi jeżowcami? czy są grożne dla dzieci?
pirat67
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 06.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirat67 » 17.06.2008 01:00

Witam!!!! Obawiam sie ze bedzie juz stosunkowo duzo ludzi o ile sie nie myle zaczynaja sie wakacje w Polsce i Czechach a to juz starczy palza jest w Chorwacji wszedzie taka sama czyli male kamyczki .Polecam wypad do Porec i Puli :wink: Dla dzieci i doroslych polecam buty do wody zycze przyjemnego urlopu :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2008 07:39

sigma4k napisał(a):Czy wie ktoś jaka jest plaża w Rovinji, może był ktoś na początku sezonu, czy jest już dużo plażowiczów, jak z tymi słynnymi jeżowcami? czy są grożne dla dzieci?


Plaże w Rovinj i nie tylko.

Buty do wodzy konieczne dla wszystkich, nie tylko ze względu na jeżowce.
Jeżowce i ostre skały są groźne nie tylko dla dzieci.
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 17.06.2008 08:21

Witam, ja również wybieram się z rodziną do Rovinja w przyszłym tygodniu. Jedziemy tam już drugi raz, bo w zeszłym roku nie zdążyliśmy zwiedzić okolic. Jets tam mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia. Miasteczko wspaniałe, ale przede wszystkim sympatyczni i życzliwi ludzie. Plaża (przynajmniej tam, gdzie ja wypoczywałam) nie była kamienista, ale nie był to też piasek. Po prostu mocno ubita ziemia. W razie potrzeby można odpocząć w cieniu. Tłoku nie było, a byliśmy w II połowie lipca. Za to do wody faktycznie potrzebne buty, bo zdarzały się ostre kamienie. Jeżowce były, ale 3 (słownie: trzy) i schowane gdzieś z dala od pływających.
Serdecznie pozdrawiam Janusza, dzięki któremu zdecydowaliśmy się w zeszłym roku po raz pierwszy pojechać do Chorwacji, właśnie do Rovinj.
Mirka :D
sigma4k
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sigma4k » 17.06.2008 09:17

Serdeczne dzięki za wyczerpujące informacje. Dla mnie i mojej rodziny jest to pierwszy wyjazd do Chorwacji więc nie mam żadnego wyobrażenia jak tam jest, czy Rovinja to odpowiednie miejsce na kompiele w Adriatyku z małymi dziećmi, wybieramy się na początku przyszłego tygodnia, czy nie będzie problemu ze znalezieniem kwatery bo jadę w "ciemno", może zna ktoś jakieś miejsce godne polecenia i za przystępną cenę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2008 10:09

Cromireczka napisał(a):Serdecznie pozdrawiam Janusza, dzięki któremu zdecydowaliśmy się w zeszłym roku po raz pierwszy pojechać do Chorwacji, właśnie do Rovinj.
Mirka :D


Cromireczko - dziękuję za pozdrowienia, miło mi , że kolejnym osobom spodobała się Chorwacja oraz , że moje porady się przydały.

Sigma4k - nie znam osobiście żadnych apartamentów w Rovinj, szukaj ich na stronie podanej wcześniej - a tu masz do szukania dalej.

Nawet jak nic nie znajdziesz , to będziesz miał rozeznanie jak wygladają apartamenty i ile kosztują.

Adriagate to agencja - bez pośrednika na miejscu może znajdziesz coś kilka euro taniej.

Skoro jedziesz na początku przyszłego tygodnia, to na rezerwację nie masz już czasu - pieniądze jako zaliczka idą dość długo między bankami.
sigma4k
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sigma4k » 17.06.2008 12:01

Dobrze posłuchać kogoś kto już był w Rovinji, czy to prawda, że na słoneczną pogodę i ciepłe morze można liczyć już na początku sezonu urlopowego?
AndrewP
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrewP » 17.06.2008 18:42

Ja już po raz kolejny wybieram się do Rovinij, zawsze pod koniec czerwca i w ciemno., pogoda nigdy mnie nie zawiodła. Z kwaterami też nie było kłopotu, ceny w zależności od cierpliwości szukającego. Rok temu płaciłem 30E za dwie osoby ja i żona (do dyspozycji mieliśmy apartament 4 osobowy) i w pierwszym wybranym domu. Dwa lata temu 32 E za 4 osoby, ale to było trochę dłuższe szukanie. Teraz też zakładam, że koszt za dwie osoby będzie w granicach 30E. Dużo kwater jest w tym okresie wolnych i gospodarzom widocznie opłaca się je nawet taniej wynająć niż miałyby być puste. W sezonie to już zupełnie inna bajka. Z plaży korzystaliśmy w ośrodku Villa Rubin.
sigma4k
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sigma4k » 18.06.2008 09:37

Co trzeba zabrać na plażę?, czy da się lezeć na kocu, czy tylko na leżakach, jak są wyposażone apartamenty, czy można liczyć na jakiś sprzęt do wylegiwania się?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2008 10:00

sigma4k napisał(a):Co trzeba zabrać na plażę?, czy da się lezeć na kocu, czy tylko na leżakach, jak są wyposażone apartamenty, czy można liczyć na jakiś sprzęt do wylegiwania się?


Na Istrii raczej leżaki , materace lub maty.
Co z tych rzeczy jest w apartamentach - nie wiem, bo ja nocuję na kempingach i na plaże zabieram swoje "leżadła" :wink:
Ostatnio edytowano 18.06.2008 10:57 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Cromireczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cromireczka » 18.06.2008 10:16

Na plażę najlepiej zabrać balsam do opalania, niezłą lekturę i dobry humor, a oprócz tego maty (były w apartamencie) i materace. Leżaki można wypożyczyć na plaży. Raz w ciągu dnia pojawiał się człowiek, który pobierał opłaty. Mogę się mylić, ale chyba było to 20 kun za dzień.
Pozdrawiam Mirka :D
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 18.06.2008 11:41

Cromireczka napisał(a):Witam, ja również wybieram się z rodziną do Rovinja w przyszłym tygodniu.


W takim razie będzie mi bardzo miło Cię poznać. Z kalendarza wyjazdowego wynika, że spotkamy się w Rovinj i wybraliśmy ten sam apartament.
Ja melduję się z rodziną w Rovinj 5 lipca. Zatem do miłego zobaczenia.

A dziś pozdrawiam gorąco z Przemyśla.
Darek
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone