Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvice...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
meduza
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2007
Plitvice...

Nieprzeczytany postnapisał(a) meduza » 27.07.2007 20:30

Podobno obowiązkowy punkt do zaobaczenia.. swoją podróż zaplanowałam tak aby zanocować gdzieś blisko Plitvic i rano udac się na zwiedzanie a później dalsza droga do Zadaru. Mam wielką proźbe o wszelkie informacje o słynnych wodospadach bo głupio się przyznać ale nie zabardzo wiem jak to wygląda.. :oops: Wiem że jest to park krajobrazowy ale jak po nim się poruszać? Każdy na własną ręke z mapa czy są jakieś trasy wyznaczone, szlaki? Można gdzie blisko samochód zostawić? . Ile czasu powinnam poświęcic na ich zwiedzanie? :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2007 20:37

meduza napisał(a):Podobno obowiązkowy punkt do zaobaczenia..

może nie tyle obowiązkowy, co WARTO :!:
meduza napisał(a):... Mam wielką proźbe o wszelkie informacje o słynnych wodospadach bo głupio się przyznać ale nie zabardzo wiem jak to wygląda.. :oops:...

http://www.np-plitvicka-jezera.hr/
meduza napisał(a):...Wiem że jest to park krajobrazowy ale jak po nim się poruszać? Każdy na własną ręke z mapa czy są jakieś trasy wyznaczone, szlaki? Można gdzie blisko samochód zostawić? ...

- poruszasz się na własną rękę. Trasy sa wytyczone (z biletem dostaniesz mapkę ze szlakami)
- samochód zostawiasz na parkingu przy Parku (w cenie biletu) Sa 2 parkingi. Nr 1 i Nr 2, nie ma znaczenia na którym się zatrzymasz. Znaczenie ma tylko to, żebyś pamietęła, bo jak staniesz na Nr 2 a wyjdziesz wyjsciem Nr 1 to trochę trzeba będzie nadrobic na nogach kilometrów do parkingu na którym masz samochód :wink:
meduza napisał(a):... Ile czasu powinnam poświęcic na ich zwiedzanie? ...
4-6 godzin
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 27.07.2007 20:52

meduza napisał(a):Podobno obowiązkowy punkt do zaobaczenia.. swoją podróż zaplanowałam tak aby zanocować gdzieś blisko Plitvic i rano udac się na zwiedzanie a później dalsza droga do Zadaru. Mam wielką proźbe o wszelkie informacje o słynnych wodospadach bo głupio się przyznać ale nie zabardzo wiem jak to wygląda.. :oops: Wiem że jest to park krajobrazowy ale jak po nim się poruszać? Każdy na własną ręke z mapa czy są jakieś trasy wyznaczone, szlaki? Można gdzie blisko samochód zostawić? . Ile czasu powinnam poświęcic na ich zwiedzanie? :oops:


czas na zwiedzanie od 15 minut (tylko wodospad) do 2 dni
warto conajmniej 2 godziny

zapraszam na http://irko.republika.pl/foto.html
tam relacja z podrózy do chorwacji
również plitvce (opis i zdjecia)

Pozdrawiam
irko
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.07.2007 22:34

Upieralbym się że jednak "obowiązkowo" a nie "warto"
meduza
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) meduza » 28.07.2007 23:33

bardzo dziekuje. Niestety bede miała tak ok 3h.. ale lepsze to niz nic. Czy moglibyscie mi napisać gdzie powinnam się udać w pierwszej kolejności? ten wodospad (wodospady?) są daleko od wejścia? :roll: :oops:
meduza
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) meduza » 28.07.2007 23:40

Irko, czy możesz mi apisać ile zajęło ci pokonanie opisanej trasy w zamieszczonym opisanej w zamieszczonym linku? bardzo i się ona spodobałą..
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 29.07.2007 11:49

meduza napisał(a):bardzo dziekuje. Niestety bede miała tak ok 3h.. ale lepsze to niz nic. Czy moglibyscie mi napisać gdzie powinnam się udać w pierwszej kolejności? ten wodospad (wodospady?) są daleko od wejścia? :roll: :oops:

te 3 godziny to rzeczywiście lepsze niż nic. Na glównym parkingu przed wejściem decydujesz się na trasę 2 h - odpowiednio oznakowana. Nic nie uronisz z tego miejsca a będziesz miala wszystko w pigulce czyli najciekawsze miejsca . Szlak się robi w 1,5-2,5h.
profet
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) profet » 29.07.2007 14:45

Do Zadaru nie daleko park otrwierają o siódmej zdecydował bym się na trasę 4-5 godzinną. Przynajmniej do 3 stacji kolejką a potem pieszo i statkiem całą trasę
Minia_23
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.07.2007
z pieskiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minia_23 » 29.07.2007 14:53

a z pieskiem mozna tam pozwiedzac?
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 30.07.2007 13:04

Nie wiem, czy z pieskiem można "regulaminowo", ale byłem tam w piątek i widziałem na terenie parku sporo osób z pieskami (smycz! + ew. kaganiec), więc pewnie można :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 30.07.2007 13:23

meduza napisał(a):Czy moglibyscie mi napisać gdzie powinnam się udać w pierwszej kolejności? ten wodospad (wodospady?) są daleko od wejścia? :roll: :oops:


Polecam trasę z jezior górnych przez rejs stateczkiem po wodospad. Nie polecam natomiast samej wizyty pod wodospadem, bo w sezonie letnim przy sporych upałach i suszach z wodospadu raczej 'cieknie' niż się 'leje' - można sobie wyrobić negatywne zdanie o Plitvach, których klimat wg mnie tworzą właśnie jeziora górne.
Sołtys
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sołtys » 30.07.2007 13:34

Byłem w Plitwicach w tamtym roku i na zwiedzanie miałem zaplanowane kilka godzin wyszło jednak inaczej. Nocleg zaplanowałem na Kempingu Korana z racji tego że nasza droga w tamtą stronę trwała zbyt długo do kempingu dojechaliśmy po północy. Poszedłem się zameldować i facet w recepcji powiedział mi że z racji tego że jest już po północy to te noc się nie liczy a kemping mam opuścić dopiero pojutrze do godziny 12. Takim sposobem rano wybraliśmy się zwiedzać cały park i choć był to najdroższy wstęp do parku jaki płaci się na chorwacji to z pewnością warto zapłacić i zwiedzić wszystko dokładnie. A to dosyć równym krokiem może zająć cały dzień.
meduza
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) meduza » 30.07.2007 21:21

a moze wiecie gdzie znajde mapke z trasami w internecie? Na podawanych wcześniej stronach nie znalazłam takiej z zaznaczonymi trasami np. 3h.. Jeśli ktos ma to czy moze mi przeskanować?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2007 22:00

meduza napisał(a):a moze wiecie gdzie znajde mapke z trasami w internecie? Na podawanych wcześniej stronach nie znalazłam takiej z zaznaczonymi trasami np. 3h.. Jeśli ktos ma to czy moze mi przeskanować?

Z mapkami pokazującymi czas przejścia/przejazdu/przepłynięcia osobiście się nie spotkałem. Do biletu podłączona jest mapka jaką możesz zobaczyc na tej stronie:
http://www.tzplitvice.hr/index.php?izbor=5
W czasie, jakim dysponujesz możesz zaliczyc trasę:
1) z wejścia Nr 1:
wielki wodospad - autobusem do ST 3 - prom na odcinku P2-P3 i z z P3 na piechotę do wyjscia Nr 1 (czyli to co jest po prawej stronie mapy od - ST 2 w prawo). Musisz odpuścic Górne jeziora bo nie wyrobisz w 3 godziny.
2) Albo inaczej odpuścic tą trase, która opisałem i zrobic lewą stronę mapy (czyli od ST 2 w lewo)
Flack
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flack » 30.07.2007 22:26

Witam

A ja przy okazji spytam jak sie maja plitwice do krka ?
Bylem dzisiaj w Krka i wsumie jak dlamnie srednio . Trase zrobilismy w okolo 2 godziny i widokow mozna policzyc na palcach . Jedyne stwierdzenie ktore padlo na koniec to bylo " too mach people " poprostu duzo ludzi i bardzo psulo klimat miejsca .

Wracajc to pytania . Czy plitwice to tez wodospady i chodzenie w tlumie miedzy fanymi widokami ?


Pzdr
Flack
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone