Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa vir

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
1Marek1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 04.07.2004
wyspa vir

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Marek1 » 24.02.2007 19:50

Tym razem być moze wybiore się na wyspe Vir (koło Pag). napiszcie jak tam jest, jakie są plaże, woda w morzu, itp.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 24.02.2007 20:10

1
2
3
4
1Marek1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Marek1 » 24.02.2007 21:51

Lektura raczej nie nastraja optymistycznie.. Co z tymi piaszczystymi plażami?
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 24.02.2007 21:59

Jak dla mnie- okropne miejsce- poza plażą z czerwonym klifem (na samym końcu świata), gdzie woda jest rewelacyjna.
1Marek1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Marek1 » 24.02.2007 22:11

Iwona_PB napisał(a):Jak dla mnie- okropne miejsce- poza plażą z czerwonym klifem (na samym końcu świata), gdzie woda jest rewelacyjna.

Sam nie wiem. Po przeczytaniu podanych przez Ciebie linków zaczałem się zastanawiać na Nin. Możesz porównać te miejsca?(tj plaża, woda, okolica do zwiedzania, itp)?
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 24.02.2007 22:16

Nin (miasteczko) ładniejszy, ale nie wiem jak tam plaże.
Z okolic Zadaru mogę jedynie coś powiedzieć na temat półwyspu Punta Skala (apartmani planika)- woda bardzo czysta, całkiem przyjemnie. Zależy czego szukasz- czy jedziesz z dziećmi, chcesz się bawić w disco ;), nurkować- napisz coś więcej :)
1Marek1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Marek1 » 24.02.2007 22:26

Iwona_PB napisał(a):Nin (miasteczko) ładniejszy, ale nie wiem jak tam plaże.
Z okolic Zadaru mogę jedynie coś powiedzieć na temat półwyspu Punta Skala (apartmani planika)- woda bardzo czysta, całkiem przyjemnie. Zależy czego szukasz- czy jedziesz z dziećmi, chcesz się bawić w disco ;), nurkować- napisz coś więcej :)

Dzięki za chęć pomocy. Jade sam z żoną, bez dzieci. Szukamy raczej cichej okolicy z czystą wodą (koniecznie) i wygodną plażą (najlepiej piasek, może być drobny żwir-np tak jak Makarska, wykluczony beton lub skały -np tak jak Vodice. Oczekuję miłego miasteczka (wieczorne spacery) niezbyt hałaśliwego ale też nie dziury. Poza tym musi być stałe drogowe połącznie z lądem (jeżeli ma być wyspa).
Jeśli chodzi o kwaterę to koniecznie dostęp do kuchni (najlepiej właśna kuchnia), w miarę przestronnie i czysto. Oczywiście wc+ łazienka.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.02.2007 11:09

Z tych opcji, które podałeś, wybrałabym w tej sytuacji Nin. A może coś na Pagu- małe zatoczki (nie pamiętam nazwy) są bardzo urokliwe, a Pag jest bardzo ciekawą wyspą.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.02.2007 11:13

Napisz jeszcze kiedy się wybierasz, bo jeśli na przykład pierwsza połowa sierpnia- serdecznie odradzam okolice Zadaru- tłuuuuuuumy Włochów są nie do zniesienia.
Kiedyś byliśmy tu:
http://www.puntaskala.hr/hrvatski/app_pl.htm
1Marek1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Marek1 » 25.02.2007 15:26

Iwona_PB napisał(a):Napisz jeszcze kiedy się wybierasz, bo jeśli na przykład pierwsza połowa sierpnia- serdecznie odradzam okolice Zadaru- tłuuuuuuumy Włochów są nie do zniesienia.
Kiedyś byliśmy tu:
http://www.puntaskala.hr/hrvatski/app_pl.htm


Planuje pobyt 25 sierpnia-10 września. Jakie są plaże w Punta Skala?
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 25.02.2007 16:20

Plaże w Punta Skala są żwirowe, miejscami kamieniste i skaliste. też betonowe. Plaża w apt. Planika jest żwirowa- naprawdę czysta woda. W porównaniu na przykład z Zatonem (byliśmy zobaczyć) czy Vrsi.
Ten ośrodek taki troszkę komunistyczny, ale całkiem ok. Petrcane myślę fajna miejscowość- maleńka bardzo, ale blisko Zadaru.
A może Šimuni? Na Pagu. Ładna miejscowość- co prawda marina, najdroższy (duży) kemp jaki udało mi się znaleźć, ale klimat bardzo nietypowy jak na Pag- dużo zieleni i zapach jak na Hvarze ;) Coś betonu (też nie cierpię) jest, ale żwirkowe plaże można znaleźć. Apartamentów sporo, maleńka, urocza miejscowość.
No i otwarte morze.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 25.02.2007 19:40

Ja tam byłem na Virze i podobało mi się. Plaża żwirowa, do której miałem 100 m, bazar, knajpki, sklepy a wszystko w zasięgu ręki. Wszystko zależy, o którym miejscu Viru mówimy. Nawet boisko mieliśmy pod domem, gdzie kopaliśmy piłkę z synem. Mnie się podobało. :D
1Marek1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 04.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Marek1 » 26.02.2007 16:58

Adam,K napisał(a):Ja tam byłem na Virze i podobało mi się. Plaża żwirowa, do której miałem 100 m, bazar, knajpki, sklepy a wszystko w zasięgu ręki. Wszystko zależy, o którym miejscu Viru mówimy. Nawet boisko mieliśmy pod domem, gdzie kopaliśmy piłkę z synem. Mnie się podobało. :D


W którym byłeś miejscu wyspy?
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 26.02.2007 17:52

W samym centrum.
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 01.03.2007 19:52

Na wyspie Vir jest okropnie.O niebo lepszy jest Nin.Plaża w Sabunike koło Nin jest bardzo sympatyczna,piaszczysto-żwirkowa,spokojna, a miasteczko Nin urocze.
Na Vir nie pojechałabym z własnej woli.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone