Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2011 10:18

zbig99 napisał(a):
wojtek_p napisał(a):A ja po prześledzeniu forum zdecydowałem się jechać przez Rogatec, oczywiście wcześniej Lenart i Ptuj.


Uważam że to może być niezły pomysł dla tych kórzy wjeżdżają do Chorwacji w sobotę w godz: 10:00 - 16:00 kiedy jest chyba największy korek na granicy.


W sezonie korki w stronę Macelj napotkasz i o 6 rano...

zbig99 napisał(a):Pytanie czy testowałeś ten przejazd z Ptuj-a przez Rogatec by uniknąć przejazdy przez popularny Podlehnik?
Pewnie jechałeś 0,5 h dłużej ale to lepsze niż stanie 2 h w korku. Pytanie czy jadąć przez Rogatec tez nie ma korków na granicy ?


Jest kilka wariantów trasy Ptuj-Rogatec. No, powiedzmy, 2 główne. Wiele się między sobą nie różnią.

Reszta zależy już od widzimisię kierowcy. Jedni wolą jechać główną drogą, nawet za cenę stania w korku, inni wybiorą objazd, nawet jeśli czas przejazdu nim przewyższy czas przejazdu główną drogą + stania w korkach.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 19.07.2011 11:47

sorka - to nie do tego wątku było :(
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 19.07.2011 22:34

Ja jadę pierwszy raz :lol:
Wybierając tą trasę opierałem się na doświadczeniach cro-maniaków opisanych na forum.
CezaryL
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CezaryL » 20.07.2011 11:38

Witam wszystkich.
czytam, studiuję... Planujemy wyjazd w piątek rano, po drodze nocleg i w sobotę dalej. W Słowenii żeby omijać autostradę i korki planuję jechać przez Mureck, Bad Radkersburg, Ljutomer na Varazdin. Przejście granicy chyba w Ormoz, o ile jest dostępne.
Pytanie o dojazd przez Austrię - jechać od wiednia na Graz - cały czas autostradą czy odbić na Mureck(Bad Radkersburg) wcześniej - w okolicach Furstenfeld?
Pozdrawiam
dexter
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexter » 20.07.2011 12:22

wróciłem ostatnio z Chorwacji, kierowałem się od Grazu tą drogą
http://rejsychorwacja.com/rejsy.php?id=153. Wszystko świetnie opisane, nie można się zgubić. Co do reklamowanej tam Sivej Capli skorzystaliśmy z noclegu, zapłaciłem za pokój 2 osobowy z łazienką, tarasem, obiadem (szwedzki stół) i śniadaniem 44 euro. Obsługa przemiła, super atmosfera lokalu.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 20.07.2011 12:28

Cezary, wydaje mi się że jednak przed Graz będzie szybciej. Ale szczerze to nie jechałem nigdy "bezpośrednio" na Mureck.
CezaryL
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CezaryL » 20.07.2011 13:02

Map24 tak pokazuje, a michelin autostradą do Graz - chyba dalej, ale może lepiej. chcę omijać Ptuj i zjazd na autostradę, bo te korki mogą się ciągnąc dalej. Może spokojniej będzie przez Varazdin, jeśli przejście w Ormoz jest międzynarodowe - różne opinie widziałem.
[img][img]http://img692.imageshack.us/img692/8486/grazw.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]

czerwony do Bad Radkersburg i zielona do Mureck - jeśli nie chcemy jechać przez Graz. Jeśli jednak szybciej i wygodniej jest autostradą, to niech mnie ktoś znaviguje ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2011 14:03

Kiedyś opisałem swoją trasę, ale że było to na 51 stronie wątku objazdu autostrady w Słowenii :wink: więc skopiuję tu swój wpis :lol:

"W tym roku, w drodze powrotnej (z przyczyn słoweńsko autostradowych i innych - poznawczych, żeby ósmy powrót z CRO wyglądał na tym odcinku nieco inaczej), zastosowałem taki wariant: Lucko - obwodnica Zagrzebia - Varazdin - Nedelisce - przejście HR-SLO Trnovec - Sredisce, Ormoz - Ljutomer - Radkensburg - Feldbach - Ilz - autostrada w kierunku Wiednia. Droga nr 66 do obwodnicy Feldbach bardzo fajna, w mniejszych wioskach prawie wszędzie ograniczenie prędkości tylko do 80 km/h - dosyć szybki i sprawny przejazd. Dalej do Ilz już droga kręta, ale bardzo malownicza. Wokół uprawy winnorośli i piękny zamek na wzgórzu w miejscowości Riegersburg (niestety nie zwiedziliśmy ). Dla osób, które znacząco nie muszą spieszyć się do Polski z urlopu, myślę - ciekawa alternatywa. "
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 31.07.2011 12:47

Kolega wrócił tydzień temu z Cro i pisał mi że policja słoweńska kontroluje samochody na polskich blachach (kumpel jechał na niemieckich blachach) omijające autostradę ponoć zatrzymani wypakowywali bagażniki, spotkał się ktoś jeszcze z taką sytuacją w tym roku?
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 31.07.2011 13:25

W czwartek jechaliśmy klasycznym objazdem Mureck-Lenart-Ptuj, żadnych problemów, po drodze 3 patrole. Na granicy nawet paszportów nie chcieli, sprawdzali tylko niemieckie auta. Na granicy Bośni-Hercegowiny znudzeni machli jechać, jechać i tylko chorwatów sprawdzali.
$iwy
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) $iwy » 31.07.2011 17:40

Na granicy Słoweńskiej byłem 24.07.2011 po 2 w nocy,wpadłem pokazałem dowody i kazali jechać.Zaraz kupiłem winietę i ogień-czyściutko i już byłem w CRO.Jeszcze Słoweniec kazał mi kartę z bankomatu podpisać-starł się podpis :lol: mówił jakby miał kluski w buzi.Wracając trzepali auta z DE a Polska jechać :)
Początkowo miałem jechać objazdem ale jak mam dostać jakiś mandat to wolę kupić winietkę i zaoszczędzić trochę jurków ;)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 31.07.2011 23:06

Za jechanie objazdem nie dostaje się mandatów.... :wink: Pozdrav
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 31.07.2011 23:07

..
$iwy
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) $iwy » 01.08.2011 07:32

henius34 napisał(a):Za jechanie objazdem nie dostaje się mandatów.... :wink: Pozdrav


Za przekroczenie prędkości już jak najbardziej... ;)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 01.08.2011 22:14

podobnie jak na autostradzie:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone