Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

powódź na Słowacji i Węgrzech

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Balce
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Balce » 21.05.2010 00:33

nikt nic nie wie?
Boria
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boria » 22.05.2010 11:27

Witam!

Właśnie wróciłem z Dalmacji. Jechałem trasą (autostrady) Chorwacja, Słowenia, Austria, Słowacja. Wszystko przejezdne. Najwięcej czasu zabrała mi niestety jazda po Polsce. O ile dojazd do przejścia granicznego Skalite-Zawardoń jest bezproblemowy o tyle potem, na terenie RP zaczynają się "schody". W Bielsku-Białej objazdy. W Kętach most zerwany (objazd przez Międzybrodzie). Trasa z Oświęcimia do Krakowa zamknięta (podtopienia). Podobnie droga w okolicach Skawiny. Niestety tablice informacyjne ustawione dopiero tuż przed samą blokadą, więc niestety, dużo zawracania i nerwów :( Co do Węgier to jak mijałem Wiedeń to na tablicach świetlnych były wyświetlane ostrzeżenia o "Hochwasser" w Gor na Węgrzech..
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 22.05.2010 11:42

Jadę jutro Kraków - Chyżne - Żilina - Bratysława - przez Węgry drogą 86 - Lenti - Zagrzeb

Jak dopadnę necik (ale najwczesniej pewnie 25 maja), to może skrobnę jak sie jechało :)
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 22.05.2010 13:02

Plumek napisał(a):Jadę jutro Kraków - Chyżne - Żilina - Bratysława - przez Węgry drogą 86 - Lenti - Zagrzeb

Jak dopadnę necik (ale najwczesniej pewnie 25 maja), to może skrobnę jak sie jechało :)


skrobnij Plumek,skrobnij.nie bądź taka :evil:
Przydadzą się świeże informacje o stanach dróg :)
Ostatnio edytowano 17.06.2010 21:46 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 22.05.2010 13:21

Plumek napisał(a):Jadę jutro Kraków - Chyżne - Żilina - Bratysława - przez Węgry drogą 86 - Lenti - Zagrzeb


No to Plumek, szerokiej drogi, wspaniałej pogody i czekamy na wieści oraz relację!
pozdro
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 22.05.2010 23:29

:)

Napiszę, napiszę. O przejezdności :) Relacji oczywiscie nie będzie... :lol:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 23.05.2010 03:10

Plumek napisał(a)::)

Napiszę, napiszę. O przejezdności :) Relacji oczywiscie nie będzie... :lol:
ale pewnie znów wpadniesz na kawkę?:)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 23.05.2010 06:22

Bodzioch Marek napisał(a):
Plumek napisał(a)::)

Napiszę, napiszę. O przejezdności :) Relacji oczywiscie nie będzie... :lol:
ale pewnie znów wpadniesz na kawkę?:)


Aaa... Jak tylko praca na to pozwoli, to szmoni? ;)
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 23.05.2010 09:13

Iwona-Marta napisał(a):
podszywacz napisał(a):
Iwona-Marta napisał(a):Witam wszystkich!
Czy ktoś z Was ma może jakieś informacje na temat przejazdu przez Słowację (okolice Koszyc) oraz Węgry na Chorwację? Mam wyjechać w piątek i szczerze mówiąc trochę się obawiam, czy w ogóle dojadę... Jadę z małymi dziećmi...
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Jedź głównie autostradami to dojedziesz bez problemu. Jeżeli przez Czechy i Słowację to jedź na Cieszyn, potem Żylinę, Bratysławę, Budapeszt a potem wzdłuż Balatonu. Ciężko tylko powiedzieć co się dzieje na drodze pomiędzy Cieszynem a Żyliną.


Ale podobno austostrada z Węgier na południe Europy (w rejonie Balatonu) jest nieprzejezdna (a przynajmniej była). Jestem z podkarpacia, więc miałam zamiar jechać przez Słowację i Węgry, przejście w Barwinku.


Skoro Barwinek to Podkarpacie, podrzucam więc artykuł z 22-05-2010 o nieprzejezdnych drogach w woj. podkarpackim:

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... liste.html
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 23.05.2010 09:22

Może tak będzie lepiej:

http://tinyurl.com/33wm7hk
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 23.05.2010 10:53

Plumek napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):
Plumek napisał(a)::)

Napiszę, napiszę. O przejezdności :) Relacji oczywiscie nie będzie... :lol:
ale pewnie znów wpadniesz na kawkę?:)


Aaa... Jak tylko praca na to pozwoli, to szmoni? ;)
zapraszamy:)
miejsce to samo.
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 23.05.2010 13:46

Do Plumka i wszystkich wyjeżdżających pod koniec maja 2010 !!!

Dajcie jakieś krótkie informacje o ile oczywiście możecie. Ja sam wyjezdżam w Piątek 28 maja 2010 i planuję jazdę przez Słowacje i zachodnie Wegry więc też jestem bardzo zainteresowany. Ze względu na dynamicznie zmieniająca się sytuację jedynie wasze relacje tzn. tych co jadą kub właśnie przejechali są wiarygodne.

Pozdrawiam

Sonti
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 26.05.2010 21:49

Zero problemów na trasie, która jechałam. Jednak jazdy 86 przez Wegry nie polecam w tym roku - jest w remoncie i nie wygląda na to, żeby się on skończył przed sezonem...
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 26.05.2010 21:51

ale Ania jakies szczegóły??
będziemy jechac w nocy wiec moze nie będą robić?? czy jakies objazdy?? duzo tych remontów?? jedziemy za 2-3 dni:(
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 27.05.2010 09:30

W nocy robić nie będą. Bo w niedzielę nie robili. Ale upierdliwe jest czekanie na zmianę świateł co kawałek. Bo jeden pas całkiem z ruchu wyłączony.
Nie polecam tej trasy w sezonie i w dzień powszedni - po prostu będzie duży ruch, a warunki beznadziejne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
powódź na Słowacji i Węgrzech - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone