Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar i szczypta Dalmacji

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006
Hvar i szczypta Dalmacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 14.07.2008 08:04

witam, powoli "wywołuję" RAWy z tegorocznego urlopu, co nieco powoli powieszę w wątku. Przyjemnego oglądania :-)

1. Zaczynamy od kadru "dla leniwych", czyli wykonywanego na plaży na Campie Lili
Obrazek

2. To nieco dalej, ok. 30 minut spacerkiem od Campu. W tle wyspa Scedra, a tam daleeeeeko dobrze znana Korcula.
Obrazek

3. Miasto Hvar. To świecące coś w tle to maleńka wysepka Galisnik.
Obrazek

c.d.n. :-)
(aktualne zdjęcia można znaleźć na mojej "stronie" http://photohibition.blogspot.com/ )
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.07.2008 08:07

Pięknie - piękne - oglądam z dużą przyjemnością znajome zakątki i czekam na C.D.
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 14.07.2008 08:09

Wieczorne łowy z aparatem......Wery Najs :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2008 08:20

Skusiłem się na "szczyptę" , zasmakowałem - :lol: i czekam na kolejne "szczypty"
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008
super fotki

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 19.07.2008 23:33

Mam pytanie jak zrobiłes te super fotki
Jakie parametry miałes ustawione
Dzieki.
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006
Re: super fotki

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 21.07.2008 09:37

avensis napisał(a):Mam pytanie jak zrobiłes te super fotki
Jakie parametry miałes ustawione
Dzieki.
avensis - sprawa jest prosta - wychodzisz na fotografowanie pół godziny przed zachodem słońca i fotografujesz tak długo jak się da :-) Oczywiście, z użyciem statywu. Długie czasy naświetlania (po kilkanaście sekund) tworzą takie efekty. :-)

Tu czasy były nieco krótsze, w okolicach 1/2 - 1 sekundy - wtedy udaje się "zamrozić" fale, dodać obrazkom dynamiki.
Obrazek

Obrazek
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 24.07.2008 08:11

Czas coś dorzucić... przypadkowo i bez ładu i składu.
Klasycznie (jak dla mnie :-)) na poczatek:

Obrazek

i księżycowo :-)
Obrazek

Ktoś pytał na forum jak wygląda plaża na campie Lili - ano, wygląda tak:
Obrazek

a tak wyglądają panowie o nieco dochodach nieco wyższych niż średnia forumowa, kręcący bączki swoimi wypasionymi łódeczkami :-)
Obrazek

zdarzają się i mniej wypasione skorupki
Obrazek

i takie
Obrazek

niedaleko Campu Lili, w sw. Niedeli, znajduje się miejsce zwane Cliff Base...
Obrazek

Obrazek

... i na razie koniec, c.d.n.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.07.2008 08:17

No to czekam na ten cd bo warto 8)
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 24.07.2008 10:50

Mariusz, fotki rewelacja :lol:

Ale jest parę pytań dociekliwego amatora :wink: - byłbyś łaskaw :?:

1. W jaki sposób mierzysz światło - światłomierzem aparatu, czy zewnętrznym :?:

2. Przypuszczam, że pomiar światła to w każdym wypadku spot - a na czym konkretnie mierzyłeś światło w fotce "księzycowej" :?:

3. Jak mocnych używasz filtrów szarych przy fotkach z długim czasem :?:

Z góry dziękuję.

PZDR
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 24.07.2008 11:09

rafał krasoń napisał(a):Mariusz, fotki rewelacja :lol:

Ale jest parę pytań dociekliwego amatora :wink: - byłbyś łaskaw :?:

1. W jaki sposób mierzysz światło - światłomierzem aparatu, czy zewnętrznym :?:

2. Przypuszczam, że pomiar światła to w każdym wypadku spot - a na czym konkretnie mierzyłeś światło w fotce "księzycowej" :?:

3. Jak mocnych używasz filtrów szarych przy fotkach z długim czasem :?:

Z góry dziękuję.

PZDR
1. Od czasu kółka fotograficznego w podstawówce (kilkanaście lat temu, ja pierdykam, jak to dawno) nie używałem światłomierza zewnętrznego :-)
2. Bardzo różnie - nie mam jakiejś wypracowanej metody. Przy pejzażach zazwyczaj mierzę matrycowo, korygując pomiar w zależności od ilości ciemnych obszarów. Tzn. - jeśli jest dużo czerni w kadrze, dużo cieni - obniżam ekspozycję (na oko). Staram sie tak komponować kadr i tak stosować filtry, aby naświetlenie kadru było jak najbardziej zrównoważone.
3. Przy tych z Cro - albo w ogóle nie używałem filtrów szarych albo stosowałem filtr Hitech 1,2 ND :-) Na większości zdjęć założony był polar (który wydłuża czas mniej więcej o dwie działki przesłony i slicznie likwiduje odblaski z powierzchni wody). Po prostu trzeba późno chodzić fotografować, ja zaczynałem zazwyczaj po 19-tej i siedziałem nad morzem jeszcze kilkadziesiąt minut po zachodzie słońca.
A poza tym używam czasem filtra szarego Hoya 400 - wydłuża czas naświetlania 9-ciokrotnie! Strasznie trudny w uzyciu, kiedyś pokażę coś zrobionego z jego wykorzystaniem (w tym roku w Cro go nie miałem).
JakubBor
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JakubBor » 25.07.2008 17:38

a mógłbyś się pochwalić jakim sprzętem strzelasz te foty?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 25.07.2008 17:54

Postanowiłem krzyknąć cytując klasyka- JA PIERDZIU ALE FOTY :!: :D
Mariusz - mistrzu - dawaj więcej....
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 25.07.2008 18:21

Prosimy o więcej, po prostu rewelacja!!! Odkrywam Cro na nowo... piękne... aż dech zapiera tak jak zobaczyłam pierwszy raz Makarską Rivierę... wrażenia niesamowite!!!
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 30.07.2008 12:52

Dziękuję za dobre słowo :-)

JakubBor - fotografuję lustrzanką cyfrową olympusa, ale rodzaj sprzętu (marka) ma tu akurat minimalne znaczenie, ważna jest pora dnia + filtry.

Zapomniałem dodać - zdjęcia nr 5 i 6 robione były w Ziwogoste Blato, obok plaży "należącej" do forumowiczki Plumek :-)

Ostatnio nie miałem czasu zająć się RAWami (a jeszcze sporo ich zostało..) - więc dorzucę coś z tych, które już przemieliłem przez mojego kompa :-)
Dwa pierwsze - z Hvaru
Obrazek

Obrazek

Ze wspinaczki na sw. Niedielę (niespecjalne - robione w południe, kiedy słońce jest najgorsze... ale jakies zawsze).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I koty Dubrownika :-)
Obrazek
agablau
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agablau » 20.08.2008 20:42

może nie będę najoryginalniejszą osobą, ale zdjęcia są po prostu genialne !
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Hvar i szczypta Dalmacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone