Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dominikana - samolotem, nie statkiem

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 18.07.2018 21:23

No i fajnie ;) W marcu się tam wybieram. La Romana ;)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 18.07.2018 22:05

Clis napisał(a):No i fajnie ;) W marcu się tam wybieram. La Romana ;)


Fajnie wiedzieć gdzie się spędzi wakacje w następnym roku? ;)
Clis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Clis » 19.07.2018 17:55

Ależ "wakacje" spędzę w Cro ;) A w marcu - to tylko taka nagroda za lata "ciężkiej pracy" ;)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 19.07.2018 21:11

Na zakończenie, coś w rodzaju krótkiego podsumowania. Jadąc na Dominikanę chciałem zobaczyć i być regionie najmniej zawładniętym masową turystyką, a jednocześnie dostępnym poprzez biuro podróży. Punta Cana odstrzeliłem na samym początku, później inne regony z różnych względów. Trafiłem dobrze, świetny hotel, przestrzeń, plaża właściwie hotelowa. Wiązało się to z dłuższym dojazdem z i do lotniska. Wycieczki na miejscu można było kupić w każdy inny rejon Dominikany. Udało się trochę zobaczyć i poczuć klimat. Do dzisiaj zastanawiam się czy chciałbym mając okazję lecieć na Dominikanę po raz drugi zatrzymać się w innym rejonie i tam mieć bazę wypadową, aby zobaczyć coś nowego.
Cieszę się, że nie pisałem i nie wklejałem fotek tylko dla siebie :) Bo jak widzę sporo było „luknięć”.
Nowi turyści tam przyjeżdżają/przypływają, a miejscowi cierpliwie czekają.
20170221_095220.JPG

Podczas drogi na lotnisko mieliśmy postój ponownie w miejscowości Samana. Tym razem był to hotel Grand Bahia Principe Cayacoa. Tam dosiedli się turyści z Niemiec. Widoki z tego hotelu na morze, ale z poziomu parkingu.
20170221_100954.JPG

BezNazwy_Panorama1.JPG


Do Polski wracamy historycznymi już liniami lotniczymi.
20170221_154104.JPG

20170221_171411.JPG

20170221_171550.JPG


:) udało się zakończyć, może komuś się przyda ta rozwlekła w czasie fotorelacja.
Pozdrawiam
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 19.07.2018 21:28

Nie wiem czy się przyda, ale fajnie było poczytać i pooglądać :D .
pzdr. :wink:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 13.08.2018 15:58

Jer napisał(a):
Cieszę się, że nie pisałem i nie wklejałem fotek tylko dla siebie :) Bo jak widzę sporo było „luknięć”.

:) udało się zakończyć, może komuś się przyda ta rozwlekła w czasie fotorelacja.
Pozdrawiam


Wielkie dzięki za Niszową relację.
Fajnie, że się nie zniechęciłeś i dokończyłeś.
Jestem przekonany, że wiele osób Tu do Ciebie zajrzy - może i kiedyś, za jakiś czas,
ale zawarłeś mnóstwo ciekawych info o tym kierunku.

Dzięki :hut: i Pozdrawiam :papa:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 13.08.2018 20:57

Darkos napisał(a):
Jer napisał(a):
Cieszę się, że nie pisałem i nie wklejałem fotek tylko dla siebie :) Bo jak widzę sporo było „luknięć”.

:) udało się zakończyć, może komuś się przyda ta rozwlekła w czasie fotorelacja.
Pozdrawiam


Wielkie dzięki za Niszową relację.
Fajnie, że się nie zniechęciłeś i dokończyłeś.
Jestem przekonany, że wiele osób Tu do Ciebie zajrzy - może i kiedyś, za jakiś czas,
ale zawarłeś mnóstwo ciekawych info o tym kierunku.

Dzięki :hut: i Pozdrawiam :papa:


:) Z czasem niektóre wiadomości stracą na aktualności. Ale humbaki niech sobie pływają jak najdłużej. :)
Poprzednia strona

Powrót do Ameryka Północna

cron
Dominikana - samolotem, nie statkiem - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone