Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

żuljana czy Loviste?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006
żuljana czy Loviste?

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 05.04.2006 11:01

Żuljana czy Loviste?Liczę na Waszą pomoc.
jedziemy z dzieckiem,lubimy cisze i spokój i dużo oglądać,więc ,które miejsce będzie lepsze do zwiedzania Peljesacu?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.04.2006 15:04

Żuliany nie znam, Loviśte cudowne, jakby trochę zapomniane, na końcu świata, takie małe zadu... Ładna droga dojazdowa, piękne widoki, ustronne miejsca na plaży, parę knajpek. Super miejsce na spokojny urlop połączony z wypadami na zwiedzanie. Pzdr
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.04.2006 17:28

Jako tubilec tagrze polecam Lovisce ze wzglendu na to co Polaci lubia Piaszczysta plaze
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 05.04.2006 18:49

hania731 napisał(a):Żuljana czy Loviste?Liczę na Waszą pomoc.
jedziemy z dzieckiem,lubimy cisze i spokój i dużo oglądać,więc ,które miejsce będzie lepsze do zwiedzania Peljesacu?

- zaletą Żuljany jest jej "centralne" położenie - mniej więcej wszędzie z niej jednakowo blisko. Loviste jest na samym końcu(albo na początku - jak kto woli). Sama Żuljana dysponuje pięknymi zatoczkami, ale owszem, bywają zatłoczone. Swoją drogą Loviste potrafi być baaardzo gwarne. Moja subiektywna ocena i wybór - Żuliana! :-)
KrzyśN
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzyśN » 06.04.2006 18:35

W zeszłym roku bylismy na Pelejsaczu koło Orebicza. Przez przypadek dojechalismy na "koniec swiata"( stwierdzenie mojej żony) do Loviśte. Byliśmy oczarowani bliskością morza. przemiłymi kafejkami i ciszą. Najbardziej jednak przypadł nam do gustu zachód słońca nad Loviśte. To trzeba zobaczyć! Gorąco polecam. W tym roku bedziemy na Ciovo. Mówili mi znajomi , że Chorwacja uzależnia. Jest coś w tym. Pozdrowienia
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 06.04.2006 20:39

Polecam Zuljanę, szczególnie zatoczki Kremena i Vucine "cisza i spokój" 5-10 min na nogach od centrum,mieszkałem u Sandra obok pensjonatu Filipovic ,50m od plaży.W tym roku jadę trzeci raz i nie wiem jeszcze gdzie dokładnie się wybrać,ale z pewnościa będzie to Dalmacja południowa,kto wie może znowu Zuljana?
Z Zuljany można wyskoczyć:
-na Korculę (prom z Orebica)
-na Mljet (wycieczka z Trstenika)
-do Stonu
-Dubrownik(Lokrum)polecam
:papa: Pozdrawiam![/img]
bogjan
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogjan » 23.04.2006 17:23

Leon napisał(a):Jako tubilec tagrze polecam Lovisce ze wzglendu na to co Polaci lubia Piaszczysta plaze

A mógłbyś cokolwiek bliżej na priva?
W ub.roku byłem w Drace/wrzesień/Prawdopodobnie,jeśli w tym roku nie wyjdzie z Czarnogórą wrócę na Peljesać. do Momcilo Deaka w Drace,naprawię przy okazji zerwaną śrubę w jego motorówce:),bo w ferworze pożegnań jakoś nam to nie było w głowie,ale kto wie?
Chetnie zasiegnę języka,zwłaszcza miłego tubylca,jeśli niefałszowany,bo ten Twój polski, coś za bardzo polski :) .
Pozdrwiam
Janusz
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 23.04.2006 18:22

W ubiegłym roku (sezon 2005) Żuljana była totalnie przeludniona. Zrobiła sie modna i teraz wszyscy do niej walą. Chcielismy wrócić na stare śmieci, gdzie mieszkaliśmy w 2002 roku ale po prostu nie było gdzie wcisnąć namiotu.
Wiec jak nie macie zarezerwowanego noclegu w Zuljanie to radzę wybrac inne miasto bo mniej ludzi to pewnie nie będzie.
Do tego słyszałem że piękna plaża w centrum ma wodę gorszej jakości. Pewnie morze już nie wytrzymało tej ilości przyjezdnych
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 23.04.2006 21:50

[quote="Kir"]W ubiegłym roku (sezon 2005) Żuljana była totalnie przeludniona. Zrobiła sie modna i teraz wszyscy do niej walą. Chcielismy wrócić na stare śmieci, gdzie mieszkaliśmy w 2002 roku ale po prostu nie było gdzie wcisnąć namiotu.
Wiec jak nie macie zarezerwowanego noclegu w Zuljanie to radzę wybrac inne miasto bo mniej ludzi to pewnie nie będzie.
Do tego słyszałem że piękna plaża w centrum ma wodę gorszej jakości. Pewnie morze już nie wytrzymało tej ilości przyjezdnych

A co byś doradził?
czy z Loviste nie bedzie za daleko na wycieczki po PÓłwyspie i nie tylko.\
A jeżeli nie Loviste to co?
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 12.04.2013 09:20

Czy możecie podać namiary na apartamenty (sprawdzone) w Loviste na Plejsacu... Szukam apartamentów 2+2 (2 szt. w 1 obiekcie najlepiej). Apartamenty z klimatyzacją, jeśli jest taka możliwość. Najlepiej z boku jakieś zaciszne miejsce maks. 200 m od morza.
Czy macie może namiary bezpośrednio z właścicielami, poza Agencjami 8) ...
Dziekuję z góry.
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 13.04.2013 09:58

Byliśmy w Żuljanie trzy lata temu. Miejsce cudne, ale woda (pitna) była bardzo delikatnie słonawa. Nie wiem, czy tak jest standardowo, czy jakąś awarię mieli.
Popieram opinię Kowala o plażach.
A jakie zachody słońca...

Loviste nas nie zauroczyło. Wydawało się jakieś... ponure.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2013 10:14

Żuljanę można polecić bo jest bardzo urokliwa...w 2009 r. Żuljana była bardzo spokojna w sierpniu i zachęcała do tego aby w ogóle się z niej nie ruszać...centralna plaża była jak wszędzie ale ta w lasku bardzo milutka, zaledwie kilka osób...z tego co udało się mnie ustalić to teraz jest tam znacznie więcej ludzi ale warto spróbować...położenie Loviste to ogromny atut tej miejscowości, nawet w kontekście wypadów Peljesac nie jest zbyt długi a droga w porównaniu z np. Hvarem - niebo a Ziemia ! :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2013 12:37

Polecam Loviśte na TYM kempingu są do wynajęcia kwatery. Wyśmienita plaża dla dzieci jest na niej piasek, zatoczka jest płytka.

TU są moje zdjęcia tych okolic z zeszłego roku. Pozdrawiam.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone