Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Automapa do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 30.05.2018 12:58

maxredaktor napisał(a):Mam też w aucie nawigację, tyle że Garmina. Szkopuł w tym, że ma aktualizację wypuszczaną tylko raz w roku. Dlatego zabieram też, oprócz mamy papierowej, również Automapę. Niedawno wypuścili właśnie najnowszą wersję map.

Szkoda, że na Andka nie ma dawno aktualizacji... :(
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 30.05.2018 13:06

A pobierałeś AM z google play czy ze strony automapy?
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 30.05.2018 13:24

Yanush napisał(a):Szkoda, że na Andka nie ma dawno aktualizacji... :(


chodzi Ci o AM? jeżeli tak to są najnowsze mapy z maja 2018 na andka...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.05.2018 13:30

dodi79 napisał(a):
Yanush napisał(a):Szkoda, że na Andka nie ma dawno aktualizacji... :(


chodzi Ci o AM? jeżeli tak to są najnowsze mapy z maja 2018 na andka...

Zgadza się, Polska 14.05 Europa 23.05
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2018 13:50

Ja używałem AM któregoś roku jadąc do CRO i wtedy ściągnąłem na telefon dzień przed wyjazdem i miałem 7 dni free. Dodatkowo wykupiłem za kilka czy kilkanaście PLN kolejny 7 dniowy dostęp do AM i jak mi darmowa licencja wygasła to wpisałem kod i kolejne 7 dni. W Polsce używam Yanosika i Google więc jak dla mnie nie warto inwestować w AM dostępu na cały rok. Najlepiej mieć dostęp do szybkiego Wi-fi, bo jak zaczniecie ciągnąć po LTE te kilka giga AM europy to trochę to potrwa.
crashu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crashu » 11.08.2018 17:29

Miałby ktoś gotową trasę do Chorwacji na KRK z Południowej Polski dokładnie z Chyżne ? Mam zamiar jechać przez Słowację i Węgry dokładnie :

Bratyslawa- Gyor- Shombatheley - Nagakanisza- Letenye

Dzięki
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 12.08.2018 19:05

Czy ktoś potrafi doradzić w poniższej sprawie?

Mam MODECOM MX4 i wgraną najnowszą AM. Jak wiadomo istnieje możliwość ustawienia celu podróży poprzez podanie współrzędnych (długość, szerokość). Dla przykładu i jasności: mam wujka, który mieszka na współrzędnych E50.xxxxx i N20.xxxxx. Automapa znajduje punkt docelowy i określa go nazwą najbliższej miejscowości (np. Balice). Chciałbym, aby ten punkt określić w sposób łatwiejszy do zapamiętania w przyszłości, np Wujek Staszek. Czy da się to zrobić? Przewertowałem całą instrukcję i nie znalazłem żadnej porady na ten temat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2018 19:59

cropag - Klikasz ppm w ten pkt (cel) - raz w prawo i dodajesz do "ulubionych", nazywając ten pkt jak chcesz.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 13.08.2018 09:08

szaki17 napisał(a):cropag - Klikasz ppm w ten pkt (cel) - raz w prawo i dodajesz do "ulubionych", nazywając ten pkt jak chcesz.


Dzięki :lol: , sprawdzę to jednak dopiero wieczorem. Pewnie założyłeś, że wiem więcej niż wiem naprawdę, bo nie rozumiem co znaczy "ppm" i "klikasz -raz w prawo". Gdybyś rozwinął co miałeś na myśli - byłbym jeszcze bardziej wdzięczny :papa:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.08.2018 09:44

W tym roku byłem w CRO z AM na Modecom'ie MX3. W obie strony na terenie Wągrów (zaczęły się zaraz za Redics gdzie zatrzymałem się na obiadokolację - a Csorną), miała jakieś dziwne problemy z trasą. Naprzemiennie u góry było "WYZNACZAM TRASĘ" / "TRASA OPTYMALNA". Jako efekt dodatkowy - bardzo duże opóźnienia w reakcji navi na klikanie. Resety zasilaniem nie pomagały. Sprawdzałem info o GPS - 12 satelit świeciło na zielono. Włączyłem IGO - działało bezbłędnie.
Z ciekawości gdzieś na terenie Słowacji wróciłem do AM i już było OK. Do samego domu prowadziła mnie super.
Co mogło być przyczyną?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2018 11:52

cropag napisał(a):
szaki17 napisał(a):cropag - Klikasz ppm w ten pkt (cel) - raz w prawo i dodajesz do "ulubionych", nazywając ten pkt jak chcesz.


Dzięki :lol: , sprawdzę to jednak dopiero wieczorem. Pewnie założyłeś, że wiem więcej niż wiem naprawdę, bo nie rozumiem co znaczy "ppm" i "klikasz -raz w prawo". Gdybyś rozwinął co miałeś na myśli - byłbym jeszcze bardziej wdzięczny :papa:


"ppm" = prawy przycisk myszy
"raz w prawo" = jak klikniesz (ppm), to zrozumiesz (przesunięcie strzałką ekranu w prawo)
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 13.08.2018 12:03

szaki17 napisał(a):"ppm" = prawy przycisk myszy
"raz w prawo" = jak klikniesz (ppm), to zrozumiesz (przesunięcie strzałką ekranu w prawo)

Ale moje pytanie dotyczyło jak to zrobić w NAWIGACJI, a nie z komputera. A moja nawigacja nie ma myszy :( :( :D , więc sobie nie mogę poklikać :cry:.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.08.2018 12:13

cropag napisał(a):
szaki17 napisał(a):"ppm" = prawy przycisk myszy
"raz w prawo" = jak klikniesz (ppm), to zrozumiesz (przesunięcie strzałką ekranu w prawo)

Ale moje pytanie dotyczyło jak to zrobić w NAWIGACJI, a nie z komputera. A moja nawigacja nie ma myszy :( :( :D , więc sobie nie mogę poklikać :cry:.

Ale Twoja nawigacja i AM w niej ma w prawym dolnym rogu "przycisk"
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 13.08.2018 12:24

Panowie szaki17 i Yanush,
bardzo dziękuję za Wasze starania, ale gdyby wszystkie instrukcje tak pisano, to żaden człowiek na świecie nie umiałby nawet zagotować wody w czajniku :D .
To w końcu chodzi o mysz, czy przyciski w nawigacji? Nie gniewajcie się, ale niewiele pomagacie w tym temacie :(

Yanush,
moja nawigacja wyłączyła się w ubiegłym roku na obszarze Wiednia ( i to wcale nie w tunelach). Po wyjechaniu z Wiednia wszystko się samo naprawiło. Może to jakiaś celowa blokada :roll: ?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.08.2018 12:35

cropag napisał(a):Panowie szaki17 i Yanush,
Nie gniewajcie się, ale niewiele pomagacie w tym temacie :(

Wymiękam...
A szukałeś w ogóle gdziekolwiek czy czekasz aż ktoś weźmie Twój paluszek i kliknie gdzie trzeba? :roll:

http://www.automapa.pl/pl/instrukcja/pu ... -ulubione/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Z Automapa do Chorwacji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone