Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wędkowanie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 22.04.2012 01:39

Nie jedźcie do Loviste!!!!! Totalna nuda. Uroczo, pięknie , ale tylko dla starych. Jestem trochę stara, ale zbyt młoda na Loviste! Tam życie staje w miejscu.... Jedyne co wyzwala energię, to dwie naturystyczne plaże. Nie jestem naturystką, ale pobiegałam trochę na golasa.
Tak dla nastroju! Było gorąco...
Loviste jest piękne, ale nudne. Zwłaszcza we wrześniu. Można zasnąć w drodze po bułki...
Mętna woda w zatoce. Czułam się jak na Mazurskich Jeziorach.
Ryby... Beznadzieja! Przez przypadek, na nocny zestaw gruntowy udało mi się wyhaczyć jakąś makrelo -podobną. Przyznam, że drobnica bierze jak szalona, ale co z tego,.... Sukcesem jest fakt, że w zatoczce za zieloną górą złowiłam wiele belon. Chyba ze sto! Mniejsze, większe... Różne! Wypuszczałam je natychmiast. Nie znam ich smaku. Są delikatne w dotyku. Łuska zostaje w dłoniach...Zal mi tych "dzióbaczków". Niech sobie pływają.
Długo mnie nie było na tym forum... Obudziłam się! Wkrótce wakacje i Chorwacja... Chyba.... Chorwacja, ale gdzie? Byłam na Ciovo, w Trogirze, Stonie, Korculi, Rijece, Dubrowniku, Splicie, Plitwicach, na Peliesacu, Hwarze, wodospadach Neretwy i w parku Krk. Gdzie teraz mam pojechać? Co zwiedzić? Co zobaczyć, gdzie iść na ryby? Janusz jest tu szkiełkiem i okiem. Januszu! Tak na spokojnie, we wrześniu, małżeństwo w średnim wieku, tzn. ok. 50-siątki. Baba kocha wędkowanie, a chłop plażowanie i zwiedzanie. Czy półwysep Istria to dla nas dobre miejsce? Doradź tak szczerze...Tam jeszcze nie byliśmy...
Ps.
Wszystkie belony złowiłam na naszą, polską dendrobenę NR.4. Hak Gamakatsu 1810 r. 6. Tak trochę podciągając, ale głównie z opadu. Natychmiastowe zacięcie! Polecam! Sam "czubek" Peliesaca.! Mała zatoczka za krzaczastą górą. W południe woda jest tam gęsta od belon, ( igliczni). Jak zwał, tak zwał..

Może jestem totalnym tępakiem, ale dalej nie wiem jak na tym forum zamieścić zdjęcia. Czy ktoś mi wytłumaczy? Pokażę swoje belony! Pozdrawiam. Anbo,
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2012 09:26

anbo napisał(a):Może jestem totalnym tępakiem, ale dalej nie wiem jak na tym forum zamieścić zdjęcia. Czy ktoś mi wytłumaczy? Pokażę swoje belony! Pozdrawiam. Anbo,


Szukaj tu >>> http://cro.pl/forum/viewforum.php?f=14
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.04.2012 10:00

" małżeństwo w średnim wieku, tzn. ok. 50-siątki. Baba kocha wędkowanie, a chłop plażowanie i zwiedzanie."

Chyba odwrotnie winno być 8O .
anbo
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) anbo » 22.04.2012 22:40

Może winno być odwrotnie, ale jest jak jest i tak jest dobrze! : :lol:
ewaz80
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewaz80 » 05.05.2013 09:16

Piszę w imieniu męża,
25 maja wybieramy się do Makarskiej,mój mąż jest wędkarzem, jeździ na dorsze na kutry nad nasze morze (często zimą - 25% wrrr), na Mazurach ma łódkę, cały sprzęt...
i szukam informacji czy w Chorwacji, w Makarskiej są organizowane takie wyprawy na wędkowanie? nie chodzi o fish piknic, tylko "męską" wyprawę, na ryby...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.05.2013 12:03

ewaz80 napisał(a):... szukam informacji czy w Chorwacji, w Makarskiej są organizowane takie wyprawy na wędkowanie? nie chodzi o fish piknic, tylko "męską" wyprawę, na ryby...

ewaz80, zapewne chodzi Ci o Big game fishing. Kiedyś ofertę BGF widziałem w Baska Voda (foto poniżej). Jednak Leon poleca inny region > gdzie-w-okolicach-makarskiej-na-big-game-fishing-t29738.html
Odnośnie kosztów, podałem link (forum haczyk.pl) stronę wcześniej.

Obrazek
e4r5t
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) e4r5t » 13.08.2013 22:05

trzeba mieć jakieś pozwolenie na wędkowanie? wybieram się do Chorwacji znalazłem sprzęt w komórce i chciałbym zobaczyć jak to wygląda:D jeśli uda mi się złowić jakąś rybę to wypuszczę ją morza:D Planuję łowić w jakimś miejscu gdzie nie będzie nikogo, wysepka itp oraz na pontoniku;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.08.2013 11:59

e4r5t napisał(a):trzeba mieć jakieś pozwolenie na wędkowanie?


wedkowanie-w-chorwacji-t9825.html

:papa: :mrgreen:
e4r5t
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) e4r5t » 14.08.2013 20:02

kurcze czyli tak średnio:/ a już myślałem, że będę miał fajną zabawę:(
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.02.2014 18:26

A tej ryby trzeba sie strzec czyli Drakon
Mieso super ale trzeba sie bac czarnej pierwszej pletwi gdzbietowej i kolcow na glowie i pokriwi skrzelowej. Ukucie bardzo bolesnia sprawa. Ratunek to poparzenie goranca wodom lub zapalniczka miejsca ukucia. Rybaci przipalaja palec na silniku. Wielu ich sie pita jak to jest mozliwe przpalic palec 8O 8O
Bulu od pazenia nie poczujecie-tile boli ukucie :twisted:
Ryba zywotna jak uwarzacie ze jest "sztywna" moze ozic i uszkodzic. Male osobniky mozna zlowic na piaszczistych plazach. Pozdrawiam z slonecznego splitu Leon Grubišić
Załączniki:
P2201977.JPG
SuperGrover
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SuperGrover » 29.08.2016 16:25

Leon napisał(a):A tej ryby trzeba sie strzec czyli Drakon

Mam wrażenie, że tam wszystkie ryby mają kolce i trzeba przy nich uważać. Po ukłuciu ręka piecze jakiś czas. :)
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone