Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TROGIR, Split, Primosten, Hvar, Plitwice - 2012.

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosiej
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiej » 06.10.2012 22:14

2012.08.18
Wybraliśmy się na wycieczkę na wyspę Hvar.
Załączniki:
SampleImage.jpg
Fot. 1. Musieliśmy wstać bardzo wcześnie. Dzięki temu mogłam sfotografować piękny wschód Słońca z naszego balkonu w Mastrince.
Fot. 2-4. Tego roku całą Chorwację nękały pożary. Dotarło także do okolic Trogiru :( Spłonęło ok. 400ha lasu.
DSC_1465.jpg
Na przeprawie promowej w Drweniku.
DSC_1515.jpg
Widoki z promu
DSC_1523.jpg
Latarnia morska niedaleko miasteczka Sucuraj.
DSC_1526.jpg
Przepiękne widoki z Hvaru. Oczywiście zdjęcia nie odzwierciedlają tego w pełni
DSC_1539.jpg
Przystanek przy jednej z plaż. Jechaliśmy straszną drogą, wąska, bardzo krętą, z jednej strony góra z drugiej przepaść. W brzuchu rewolucje :)
Kopia DSC_1536.jpg
Świeże figi
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 06.10.2012 22:27

Ależ piękne zdjęcia 8O (szczególnie te "kombinowane"). Miejsca na nich dobrze znane, a jakieś takie piękniejsze jeszcze ... 8)
Wstawiaj jak najwięcej :!:
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 06.10.2012 23:51

bardzo, bardzo ładne zdjęcia
widać, że nie zdjęcia turystów ;)
gosiej
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiej » 07.10.2012 09:27

Dziękuję Potter i Sabino :oops:

Zatem c.d.

2012.08.18 Wyspa Hvar
Załączniki:
DSC06306.JPG
Stari Grad
SampleImage.jpg
Stari Grad
Fot. 1-5. Przepiękne miasteczko Stari Grad. Najstarsze w Chorwacji, założone w 384 roku przed naszą erą przez antycznych Greków.
SampleImage.jpg
Stari Grad
Fot. 1-2. Spacer po mieście.
Fot. 3-5. Wybraliśmy się do restauracji na obiad. Niesamowite, że zwykła woda tam może tak smakować :) Chłopak zamówił chyba dorsza z ziemniakami, ja też jakąś rybę zapiekaną w papierku. Bardzo smaczne, ale za tę cenę to malutkie porcje...
SampleImage.jpg
Miasto Hvar
Fot. 1-6. Miasto ponoć bardzo modne wśród chorwackich ( i nie tylko) celebrytów. Niestety byliśmy zbyt zmęczenie gorącem, żeby je podziwiać. I zdjęć też mało... Aaa Mój ulubiony skuter :)
SampleImage.jpg
Na przeprawie promowej w Starym Gradzie.
Fot. 1. Śliczna plaża z murzynkiem ;). Fot. 2. Piesek też czekał. Fot.3 Michał trochę już z niecierpliwiony, czekaliśmy chyba z dwie godziny, aż prom się rozładuje i załaduje. Fot. 4. Takim statkiem płynęliśmy, baardzo drogi. Fot. 5. Dzień od wschodu do zachodu Słońca. :)
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 07.10.2012 13:45

świeże figi ....mniam :D
super fotki :!:
zwłaszcza kolaże .....ciekawe ...bardzo bardzo ciekawe :!:
Pozdrawiam
Jolka
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.10.2012 13:59

Super relacja i zdjęcia! Miejsca znane, a inaczej pokazane :) Piękne ujęcia.

P.S. Gosiej, wrzuciłam Twoją hvarską część relacji do Klubu.
Pozdrav :papa:
gosiej
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiej » 07.10.2012 21:11

Dziękuję Jolanto i Maslinko, miło mi to czytać... :)
Aż chce się dodawać zdjęcia :D
Załączniki:
SampleImage.jpg
2012.08.19,21 Medena
Dwa dni byliśmy na plaży w Medenie. To taki duży kurort niedaleko Trogiru. Multum turystów, straganiki, banany, skutery. Osobiście bardziej podobały mi się ciche, odludne , dzikie plaże :)
Fot. 2. Największe zaskocznie wyjazdu. Włosi zanurkowali po owoce morza. I jedli na surowo ostrygi. Ale ostrygi to pikuś... Oni jedli żywe jeżowce ! Odcinali specjalnymi okrągłymi nożyczkami i wyjadali łyżeczką... Ale jak później sprawdziłam na cro.pl to okazało się, że to wcale nie jest taka niespotykaną atrakcją :)
Fot. 3-4. Wybraliśmy się z Michałem skosztować miejscowych specjalności. Na zdjęciu po prawej Ciewapcici i chorwacki sos Ajvar - lekko pikantna pasta warzywna, przyrządzana z papryki słodkiej i bakłażanów i z dodatkiem pomidorów, czosnku oraz octu, przypraw sól, pieprz, chili - wikipedia ;).
Fot. 5. Zaletą plażowania w Kurorcie było to że w każdej chwili można było wyskoczyć na przepyszną i niezbyt tutaj drogą chorwacką kawę :)
SampleImage.jpg
2012.08.19 Trogir
Fot. 1-6. Po plażowaniu,już tradycyjnie wieczorem wybraliśmy się do Trogiru. A tam niespodzianka :) Koncert na starówde. Z całkiem niezłą muzyką ;)
gosiej
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiej » 07.10.2012 22:25

2012.08.20.
Załączniki:
SampleImage.jpg
Fot. 1-5. Wybraliśmy się z Michałem na Fish Picnik ! :) Przyjemne bardzo, ciepły wiatr, ładne widoczki :) Wino i Rakija bez ograniczeń..., smaczna makrela i przekąski :)
SampleImage.jpg
Krknjaši lagoon
Pierwszym prszystankiem była Błękitna Laguna :) Zacumowaliśmy kilkadziesiąt metrów od brzegu i ludzie kąpali się , a szefowie statku gotowali nam obiad.
Fot. 1-3. Głośne, wszędobylskie, ślizgające się po pokładzie słodkie włoskie dzieci :)
Fot. 4. Piękne widoki :)
Fot. 5. Znaleźli się śmiałkowie co skakali z góry statku :o
Fot. 6. Michał też pływał :) Ja się nie czułam na siłach... poza tym bałam się o aparat ;)
SampleImage.jpg
Maslinica na wyspie Solta.
Fot. 1. Piękne miateczko portowe, niestety zdjęcie tego nie odzwierciedla :( Usiadłam na murku z zamiarem czytania książki. Ale siedziałam przez 15 minut i oglądałam widok :)
Fot. 2. Riwa.
Fot. 3. Płynęliśmy statkiem Mirakul :)
gosiej
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiej » 08.10.2012 23:05

2012.08.20-21. TROGIR
Załączniki:
SampleImage.jpg
Fot. 1-10. Wybraliśmy się na kolację z owocami morza.
Tak, zjadłam to. I jestem z siebie dumna :D
SampleImage.jpg
Fot. 1-3. Duchy miasta :o Hehe.D
Ździwiło mnie, że w Chorwacji tak małe dziewczynki mogą handlować... Co prawda wyglądały jakby się dobrze bawiły, a całym tym handlem średnio zainteresowane były. Ale mimo to dziwne...
SampleImage.jpg
Fot. 1-2. Jeszcze raz mój ulubiony bazarek :)
Fot. 3-4. Szynka suszona prościutto :) bardzo smaczna.
Fot. 5. Wystarczyło tylko spojrzeć na pomidory, a sprzedawca już chwytał torebkę i zamierzał się do pakowania :)
SampleImage.jpg
SampleImage.jpg
Ostatniego dnia, z samego rana wybraliśmy się na Targ Rybny. Jednak zamiast kupować ryby, robiłam zdjęcia...
Fot. 1-11. Raki (albo krewetki ze szczypcami) kalmary, mule, ostrygi, tuńczyk, i nie wiem co dalej... :)
gosiej
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiej » 08.10.2012 23:18

2012.08.22.
Załączniki:
SampleImage.jpg
Parking przy A1 niedaleko Podpragu
Fot. 1-5. Wstaliśmy wcześnie rano, aby zdążyć zwiedzić Plitwice. W drodze Michał wpadł na pomysł, żeby zatrzymać się na najbliższej stacji na kawę. No i się zatrzymał. A tu ! Taka niespodzianka. Przepięęękny Widok :) Och, ech ach. :)
SampleImage.jpg
Plitwice
gosiej
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiej » 08.10.2012 23:18

KONIEC.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.10.2012 08:32

Szkoda bo piękne, ciepłe zdjęcia.

Pozdrawiam
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 10.10.2012 00:56

Szkoda, że już koniec :(
Ale dziękuję za Twoją relację. Była bardzo klimatyczna :papa:
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 18.10.2012 11:39

Zdjęcia przecudne! Moglibyście je sprzedawać firmom turystycznym do katalogów promocyjnych :D Wspaniale oddają urok i ducha Chorwacji. Są takie ciepłe i klimatyczne, jak cała Cro. Gratulacje!
Echhh.......aż się cieplej w środku robi po takim reportażu :wink:

Jak dobrze, że już październik :roll: :lol:
RobSoft
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobSoft » 17.01.2013 23:35

A ja niesmialo pytam jakim sprzetem zdjecia byly robione plus jakie szklo, bo rewelacja, super.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
TROGIR, Split, Primosten, Hvar, Plitwice - 2012. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone