Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj, Vodice czy Srima

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Tribunj, VOdice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 12.08.2016 09:50

Wcześniej to znaczy kiedy-ja jak jeździłem do Baskiej Vody to już w październiku miałem wszystko załatwione a potem dłuuuugie czekanie na wyjazd umilane lekturą tego forum-cholera jestem już od niego chyba uzależniony. Nie wiem czy pan Dario już jesienią robi rezerwacje skoro pisał mi o grudniu-trzeba będzie coś pokombinować.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Tribunj, VOdice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.08.2016 11:08

kibic hr napisał(a):Wcześniej to znaczy kiedy-ja jak jeździłem do Baskiej Vody to już w październiku miałem wszystko załatwione a potem dłuuuugie czekanie na wyjazd umilane lekturą tego forum-cholera jestem już od niego chyba uzależniony. Nie wiem czy pan Dario już jesienią robi rezerwacje skoro pisał mi o grudniu-trzeba będzie coś pokombinować.

Aż tak wcześnie to nie trzeba :D ,ja u Daria zawsze tak około stycznia lub lutego
irkawa2
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.08.2016
Re: Tribunj, VOdice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) irkawa2 » 12.08.2016 12:05

witam, może ktoś podać jakąś sprawdzoną bazę noclegową ale na 3 rodziny najlepiej w jednym miejscu? to 15 osób w tym 5 dzieci lub chociaż na 2 rodziny (5 dorosłych i 5 dzieci). Takie miejsce, żeby było gdzie wspólnie posiedzieć (taras czy coś). Miejscowości mniejsze typu Rogożnica, Srima... jedziemy za tydzien (jedna rodzina wcześniej). mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Tribunj, VOdice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.08.2016 15:43

irkawa2 napisał(a):witam, może ktoś podać jakąś sprawdzoną bazę noclegową ale na 3 rodziny najlepiej w jednym miejscu? to 15 osób w tym 5 dzieci lub chociaż na 2 rodziny (5 dorosłych i 5 dzieci). Takie miejsce, żeby było gdzie wspólnie posiedzieć (taras czy coś). Miejscowości mniejsze typu Rogożnica, Srima... jedziemy za tydzien (jedna rodzina wcześniej). mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Nawet bym się nie łudził, 10 osób w jednym miejscu,w jednym miejscu nie znajdziecie lecz Srima to chałupa przy chałupie więc gdzieś w pobliżu może się coś znajdzie?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Tribunj, VOdice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 12.08.2016 21:41

Z napisał(a):....
Jak bez mandatu?,jeden błysnął w Austrii i nie przyszedł a drugi próbowali mi w Tribunj wcisnąć,to poszedł do kosza :D , i można powiedzieć że bez mandatu :D

Ty o drodze a ja o wodzie :wink:


irkawa2 napisał(a):witam, może ktoś podać jakąś sprawdzoną bazę noclegową ale na 3 rodziny najlepiej w jednym miejscu? to 15 osób w tym 5 dzieci lub chociaż na 2 rodziny (5 dorosłych i 5 dzieci). Takie miejsce, żeby było gdzie wspólnie posiedzieć (taras czy coś). Miejscowości mniejsze typu Rogożnica, Srima... jedziemy za tydzien (jedna rodzina wcześniej). mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Zerknij na apartamenty Plaza u Dario. Na dole ma kilka apartamentów, jeden z nich duży z tarasem, z tarasu widać plażę ...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Tribunj, VOdice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.08.2016 22:09

sdolas napisał(a):
Z napisał(a):....
Jak bez mandatu?,jeden błysnął w Austrii i nie przyszedł a drugi próbowali mi w Tribunj wcisnąć,to poszedł do kosza :D , i można powiedzieć że bez mandatu :D

Ty o drodze a ja o wodzie :wink:

Na wodzie bez mandatu,bo nie wpływaliśmy do kanału na Sibenik :D
irkawa2
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.08.2016
Re: Tribunj, VOdice czy Srima

Nieprzeczytany postnapisał(a) irkawa2 » 21.08.2016 02:59

Z napisał(a):
irkawa2 napisał(a):witam, może ktoś podać jakąś sprawdzoną bazę noclegową ale na 3 rodziny najlepiej w jednym miejscu? to 15 osób w tym 5 dzieci lub chociaż na 2 rodziny (5 dorosłych i 5 dzieci). Takie miejsce, żeby było gdzie wspólnie posiedzieć (taras czy coś). Miejscowości mniejsze typu Rogożnica, Srima... jedziemy za tydzien (jedna rodzina wcześniej). mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Nawet bym się nie łudził, 10 osób w jednym miejscu,w jednym miejscu nie znajdziecie lecz Srima to chałupa przy chałupie więc gdzieś w pobliżu może się coś znajdzie?

Mamy apartament na 10 osób ale w Vodice za 100 euro za dobę w tym 3 pokoje, 2 łazienki, kuchnia z jadalnią, 2 balkony, klima, WiFi, tylko 2 minusy bo ok.400 m do zatłoczonych plaż. Szukamy bazy
na kolejne 5 noclegów w Srimie bo tam spokojniej i super plaże. ..
martaksc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaksc » 17.10.2016 12:56

Kochani,

dzięki Waszej pomocy rok temu byłam w Pakostane, w tym roku Polskie morze ale w przyszłym znów Chorwacja.

W Pakostane bardzo mi się podobało chociaż atrakcji było umiarkowanie( byliśmy we wrześniu). Teraz mamy do dyspozycji jedynie lipiec-sierpien, więc wiem, że wszędzie tłumy....

Szukam zatem podobnej miejscówki do Pakostane, czyli:

- niezatłoczone miasto, ( o tyle o ile może być w sezonie)
- dość łagodne wejścia do wody,
- klimatyczne zaułki, coś do zobaczenia: port/marina, kościółek, ścieżki na spacery itp,
- umiarkowane atrakcje dla dzieci ( jedziemy z 5latką i 8latkiem czyli nie takie maluchy, ale plac zabaw, zjeżdzalnia, rowerki wodne by się przydały- w Pakostane tego nie było, ale dzieci były mniejsze, pozatym 1 raz w Cro więc nie potrzebowały. Teraz wiem, że będzie inaczej :)) Vodice to z kolei chyba przegęcie w drugą stronę :)
- zakwaterowanie przy plaży ( w Pakostane mieliśmy do plaży 50 m- było cudownie!)

A więć myślałam albo o Srima albo o Tribunj. Bardzo prosze osoby, które tam były, albo najlepiej były też w Pakostane, o opinie co lepsze :)

Tribunj wydaje mi się jednak za spokojne, za to nieporównywalnie ładniejsze niż Srima. Czyż tak?

Czy w Srima faktycznie coś dla dzieci się znajdzie?( zjeżdzalnia, plac zabaw, rowerek wodny itd)

Dziękuje!
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 17.10.2016 14:30

byłem w tych miejscach co piszesz i stawiałbym na Srimę , byliśmy tam już cztery razy ale to z uwagi na ponton który tam ma miejscówkę do wodowania, sama Srima jest niewielka ale długa, masz fajny deptak wzdłuż plaży którym po przejściu 30/35 minut z końca Srimy dojdziesz do centrum Vodic, gdzie po drodze są place zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie i tym podobne, wiemy o co chodzi bo mamy trójkę tylko lekko starszą, w Srimie koło baru tak po środku miejscowości zrobili od dwóch lat plac zabaw dla dzieci, wejście do wody łagodne, marina jest ale łodzie zwykłe żadne olbrzymy, lodziarnie dwie, dwie restauracje w porywach trzy, dwie budy z pizza, około południa gość jeździ samochodem z przyczepka i sprzedaje owoce, są oprócz tego jeszcze dwa stoiska z owocowo-warzywne, mały sklep ale wystarczający, piekarnie, trampoliny niedaleko placu zabaw i boisko do piłki nożnej :asfalt, jak i do kosza. Polecam bo spokój jest a jak chcemy więcej atrakcji to do Vodic na zjeżdżalnie i resztę badziewia. Pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2016 15:11

Byłam teraz w Srimie we wrześniu, a rok wcześniej w Pakostane we wrześniu.
Żadne z tych miasteczek, co proponujesz, nie będzie jak Pakostane we wrześniu. Przede wszystkim będziesz miała tłok na plażach, ręcznik na ręczniku. W Srimie plaża nie jest szeroka, 2 rzędy ręczników i tyle, a app. jest sporoooo, a i ceny będą odpowiednio większe..... Srima dość się ceni, nawet po sezonie....
Odległość (byliśmy z dziećmi szwagra, ale mniejszymi): z granicy Vodice/Srima dojście do samego centrum Vodic to 15-20 min.

Jeśli chcesz coś niezatłoczonego to szukaj na południu Riwiery Makarskiej, ale niestety spokoju nie połączyć z klimatycznymi uliczkami
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.10.2016 17:01

piekara114 napisał(a):Przede wszystkim będziesz miała tłok na plażach, ręcznik na ręczniku. W Srimie plaża nie jest szeroka, 2 rzędy ręczników i tyle, a app. jest sporoooo, a i ceny będą odpowiednio większe..... Srima dość się ceni, nawet po sezonie....

8O W Srimie tłok na plaży we wrześniu ?
To chyba byłem 2 razy w innej Srimie. :mrgreen:

v-t-p-r-k-s-z-s-czyli-j-m-m-cro-2016-t51373.html

Pierwsza fotka , faktycznie nie ma gdzie palca wsadzić. :mrgreen:
W 2010 byłem w pierwszym i drugim tygodniu września i był luzik na plaży , teraz w trzecim i to samo.

Z tymi wysokimi cenami we wrześniu to chyba też lekka przesada , 55 Euro za apartament w pierwszej linii brzegowej z dwoma sypialniami to chyba nie jest jakiś kosmos cena , gdzie ......Baska czy Brela pod 100 E wołali w sezonie , jak czytałem na forum. :roll: W Srimie w drugiej czy trzeciej linii to za 30-40 Euro można było wyrwać.

Teraz do autora pytania.
Nie wiem czy będzie tak samo jak w Pakostane , bo nie byłem , 20 minut piechotą do Vodic i masz po drodze dla dzieciaków czego dusza zapragnie , ale w drugiej połowie września będzie już sporo atrakcji pozamykanych.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2016 17:44

Maniust, może źle się wyraziłam, sama byłam we wrześniu w Srimie...

Koleżanka wybiera się w przyszłym roku w sezonie,
martaksc napisał(a): Teraz mamy do dyspozycji jedynie lipiec-sierpien, więc wiem, że wszędzie tłumy....

i do tego się odnosiłam, więc koleżanka musi się liczyć z tłokiem na plaży, o to mi chodziło... I w sezonie ceny będą wysokie, skoro we wrześniu są po 55 eur za 3 os. w pierwszej linii, to w sezonie 70 eur to pewna cena...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.10.2016 17:58

piekara114 napisał(a):Maniust, może źle się wyraziłam

A może ja żle cię zrozumiałem. :D
piekara114 napisał(a): sama byłam we wrześniu w Srimie...

Wiem , pamiętam , minęliśmy się dosłownie.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.10.2016 21:17

Skoro nie ma być tłumów w sezonie to może Tribunj.
Ani w zeszłym ani w tym roku tłumów nie było, nawet w weekendy jak Chorwaci zjeżdżali na plażę.
Do Vodic ciut dalej niż że Srimy, plażą idzie się przyjemnie.
Stary Tribunj z kościołem na górce bardzo urokliwy.
martaksc
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaksc » 17.10.2016 22:32

łaaaa jesteście super!

Nie upieram się ani na Srimę ani na Tribunj.... po prostu nie widzę nic ciekawszego od Zadaru do mniej więcej Rogoznicy. A dalej na tydzień się nie wybieram! szkoda czasu na dojazd :)

Czyżby do Pakostane znów?? :D

Czy w Srimie jest jakiś "ryneczek" z koncertami, knajpkami, etc?

Tribunj wydaje się super tylko dla dzieciaków poza morzem raczej nic :) a w Pakostane jedna zjeżdżalnia na plaży dużo zdziałała :)

Nie chodzi mi o bajery jak w dużych miastach typu Vodice, chodzi po prostu o place zabaw, zjeżdżalnie właśnie, jakieś rowerki do wody i takie tam. A dla nas coś w miarę romantycznego na spacery :)

myslałam o Rogoznicy, ale podobno droga i niefajne plaże

@maniust świetna fotorelacja!!!! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Tribunj, Vodice czy Srima - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone