Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2013 15:38

A nie myślałaś żeby Plitwice zwiedzić w drodze powrotnej :roll: wtedy bez problemu znajdziesz nocleg, chyba że powrót na jeden strzał.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 28.01.2013 16:10

To wg. mnie też lepsza opcja. Tyle że konieczny jest nocleg.
Bo po kilku godz. chodzenia - ciezko się wraca do domu ....
toyo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) toyo » 28.01.2013 17:04

Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 28.01.2013 18:43

mysza86 napisał(a):Przeanalizowałam wstępnie trasę, chcąc zwiedzić Plitvice, musiałabym wyjechąć ok 13 z Krakowa. Ale jest jedno "ale" W Plitvicach (w okolicy) byłabym 2-3 w nocy, wtedy nie ma szans na znalezienie noclegu, bo ludzie najnormalniej w świecie śpią :/ macie jakieś pomysły?
Rezerwację w Baskiej vodzie mamy od 21 sierpnia. Wyjazd byłby 19 sierpnia ok 13 z Krakowa, będąc od rana 20 sierpnia w Plitvicach spokojnie moznaby się przespać, zwiedzić jeziora i znowu przespać :) Ruszyć z samego rana 21 sierpnia i być 11-12 godzina w Baskiej. Tylko dojazd do Plitvic poprostu wychodzi mi w złych godzinach :/


Wyjedź z Krakowa rano (niekoniecznie bladym świtem ;-)) i wtedy będziesz w Plitvicach wieczorem, znajdujesz nocleg a następnego dnia zwiedzasz Plitvice. Potem albo nocleg i jazda do Baski rano albo po zwiedzaniu nie spiesząc się jedziecie do Baski zahaczając np o Zadar (polecam nocne zwiedzanie) :)
Opcji jest dużo :papa:
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 28.01.2013 22:47

Lider16 napisał(a):
mysza86 napisał(a):Przeanalizowałam wstępnie trasę, chcąc zwiedzić Plitvice, musiałabym wyjechąć ok 13 z Krakowa. Ale jest jedno "ale" W Plitvicach (w okolicy) byłabym 2-3 w nocy, wtedy nie ma szans na znalezienie noclegu, bo ludzie najnormalniej w świecie śpią :/ macie jakieś pomysły?
Rezerwację w Baskiej vodzie mamy od 21 sierpnia. Wyjazd byłby 19 sierpnia ok 13 z Krakowa, będąc od rana 20 sierpnia w Plitvicach spokojnie moznaby się przespać, zwiedzić jeziora i znowu przespać :) Ruszyć z samego rana 21 sierpnia i być 11-12 godzina w Baskiej. Tylko dojazd do Plitvic poprostu wychodzi mi w złych godzinach :/


Wyjedź z Krakowa rano (niekoniecznie bladym świtem ;-)) i wtedy będziesz w Plitvicach wieczorem, znajdujesz nocleg a następnego dnia zwiedzasz Plitvice. Potem albo nocleg i jazda do Baski rano albo po zwiedzaniu nie spiesząc się jedziecie do Baski zahaczając np o Zadar (polecam nocne zwiedzanie) :)
Opcji jest dużo :papa:


Gdybym mogła wyjechałabym wcześniej. Niestety mam umówioną konsultacje w klinice w Krakowie i będę wolna dopiero ok 12, akurat na spakowanie się i wyjazd :) Ot taki mały problem oczekiwania na wizytę na nfz od października 2012 na 19 sierpnia 2013 :lol:

Myslałam o zwiedzaniu w drodze powrotnej, ale po tym łażeniu nie będzie nam się chciało jechać, stąd tez potrzebny byłby nocleg, a potem jazda w dzień :) z synkiem, hmmm powiem wam , że nie wiedziałam, że będę miec az takie problemy, hehe :)
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 28.01.2013 23:18

Mały OT: Heh, to jak masz wizytę w klinice to równie dobrze możesz wyjść o 15:00 (tak miałem kiedyś z córką, wizyta umówiona też z dużym wyprzedzeniem, a na miejscu okazało się, że pan doktor jest nieobecny i inna lekarka przyjmowała swoich pacjentów i jego).
Ta 13:00 na wyjazd z Krakowa to w ogóle jest jakoś nie teges.
Moim skromnym zdaniem - wyjazd albo rano i z noclegiem albo wieczorem i jazda w nocy.
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 29.01.2013 09:42

Tu akurat będzie ok, bo to dermatoskopia. Ja mam na 10, całość trwa do godziny, wszystko idzie szybko i sprawnie (mąż być ostatnio) i spokojnie możemy zaplanować wyjazd na 13-14 :)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 29.01.2013 17:35

w tamtym roku jechałem pierwszy raz do Chorwacji i szczerze to w ogóle na Plitvickie mnie nie brało, napatrzyłem się na zdjęciach i to mi wystarczyło, interesowała mnie tylko najkrótsza droga nad Adriatyk i plażaaaaaaaaaa... 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2013 10:40

Mam inną propozycję, podczas pobytu w Baśce pojedzcie na "wodospady rzeki Krka". Trochę mniejsze ale podobne i równie ładne, chyba tańsze. Ale za to macie rozwiązane wasze problemy, odpada nocleg. :idea:
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 31.01.2013 12:22

szaki17 dzięki :) może faktycznie zamienię Plitvice na Krka :) mniej kombinowania :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2013 13:02

Plitvice są większe, ale nie można się tam kąpać.
Mz zwiedzić i to i to
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 02.02.2013 10:20

Ojj chciałabym zwiedzic jak najwięcej. Zobaczymy, im bliżej wyjazdu będzie więcej wiadomo :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2013 18:39

mysza86 napisał(a):szaki17 dzięki :) może faktycznie zamienię Plitvice na Krka :) mniej kombinowania :)

No widzisz, wspólnymi siłami zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie :wink:
A przy wodospadach "Krka" można się wykąpać, super zimna woda 8O lub popłynąć łodzią po rzece.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 08.02.2013 22:09

O i tu się z Dżejanem nie zgodzę - Plitvice wiele piękniejsze niż Krka. Na pewno (widziałem i to i to) wolę Plitvice. Bajka. A co do jazdy jednak z małym dzieckiem wybrałbym autostradę przez Słowację. Skoro i tak w Cro jedziesz autocestą (tam jest najdrożej), to Słowacka jest za grosze. A z dzieckiem czas jest najważniejszy. Kiedys wyjeżdżałem rano - nocleg po drodze na Słowacji w okolicach Bratysławy, drugiego dnia reszta drogi. Wracałem na raz. Teraz jeżdżę na jeden strzał - wyjazd w obie strony na noc. Tak mi się najlepiej jeździ.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.02.2013 23:39

szaki17 napisał(a):A przy wodospadach "Krka" można się wykąpać, super zimna woda 8O lub popłynąć łodzią po rzece.

ja się kąpałem 12 czerwca 2012 i woda była ciepława :D
z tymi wodospadami tak jest ,każdemu podoba się co innego
mysza86 zobacz TU slunj-i-plitwickie-jeziora-t40412.html]'' :hut: :papa:
Ostatnio edytowano 03.03.2013 18:13 przez mervik, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone