Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.01.2015 23:10

te kiero napisał(a):
walp napisał(a):
te kiero napisał(a):ha a ja dziś opracowywałem najtańsze wczasy w Cro wszechczasów

To wrzuć przepis, jak już będzie gotowy. :wink:

postaram się, choć zawsze będzie to subiektywne, będzie wersja bez opłat i z winietami Sk/H :wink:


Ja na przyszły wyjazd planuję coś takiego:
http://goo.gl/maps/AAGYf
Winiety tylko Cz i A, ograniczenie do minimum opłat za autostrady w Cro. Bez noclegu po drodze, liczę że kimne się przed pierwszym promem na Brač :oczko_usmiech: :mrgreen:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.01.2015 23:15

zobacz przejazd przez Breclav, nie licząc tego kawałka płyt to w Austri znacznie szybciej:) a na lewym pasie nie ma tragedii:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.01.2015 23:28

Jechałam przez Breclav kilka razy, jakoś mi nie bardzo pasuje. Zawsze decyduję się czy jechać na Mikulov czy Breclav praktycznie przed samym zjazdem, więc może i w tym roku tak pojadę :wink:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 08.01.2015 08:37

paulr napisał(a):zobacz przejazd przez Breclav, nie licząc tego kawałka płyt to w Austri znacznie szybciej:) a na lewym pasie nie ma tragedii:)

Zgadzam się z Kolegą. Ponadto omijam Poysdorf.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.01.2015 09:07

dids76 napisał(a):
te kiero napisał(a):
walp napisał(a):
te kiero napisał(a):ha a ja dziś opracowywałem najtańsze wczasy w Cro wszechczasów

To wrzuć przepis, jak już będzie gotowy. :wink:

postaram się, choć zawsze będzie to subiektywne, będzie wersja bez opłat i z winietami Sk/H :wink:


Ja na przyszły wyjazd planuję coś takiego:
http://goo.gl/maps/AAGYf
Winiety tylko Cz i A, ograniczenie do minimum opłat za autostrady w Cro. Bez noclegu po drodze, liczę że kimne się przed pierwszym promem na Brač :oczko_usmiech: :mrgreen:

to chyba najlepszy wariant, choć planując te tanie wczasy, autostrad chorwackich nie brałem w ogóle pod uwagę,
chciałbym nieco więcej zobaczyć zwykłej Chorwacji, widoku z autostrad mam chyba dość

btw: startujesz spod Browaru :oczko_usmiech: ciekawie, nie powiem
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.01.2015 09:14

te kiero napisał(a):btw: startujesz spod Browaru :oczko_usmiech: ciekawie, nie powiem


Trzeba wziąć zapasy na dwa tygodnie :oczko_usmiech: :mrgreen:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 08.01.2015 10:29

Ja też w tym roku miałem zamiar jechać 86 no,ale jechałem już przez Słowację i Węgry i Czech,Austrię i tu by było ok tylko ten objazd,można zapłacić oczywiście i nie objeżdżać,dla tego moim skromnym zdanie jak dla mnie z Katowic jechać przez S-W-Letnyne z skrótem drogą 81 jest najlepsza opcją bynajmniej tak mi się wydaje. Jak ma się do pokonania ponad 1200km to rozumie że można oszczędzać,ale nie kosztem jazdy po wąskich i krętych drogach załadowany autem i kosztem np.małych dzieci w aucie.
Jak już tu nie raz było pisane każdy wybierze i tak inna drogę ważne żeby dojechać i wrócić szczęśliwe do domu po wakacjach.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 10.01.2015 01:50

dids76 napisał(a):
te kiero napisał(a):
walp napisał(a):
te kiero napisał(a):ha a ja dziś opracowywałem najtańsze wczasy w Cro wszechczasów

To wrzuć przepis, jak już będzie gotowy. :wink:

postaram się, choć zawsze będzie to subiektywne, będzie wersja bez opłat i z winietami Sk/H :wink:


Ja na przyszły wyjazd planuję coś takiego:
http://goo.gl/maps/AAGYf
Winiety tylko Cz i A, ograniczenie do minimum opłat za autostrady w Cro. Bez noclegu po drodze, liczę że kimne się przed pierwszym promem na Brač :oczko_usmiech: :mrgreen:


Mam pytanko do tej trasy w Ptuju nie zahaczasz czasami o płatny odcinek?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.01.2015 12:44

Michalm2012 napisał(a):Mam pytanko do tej trasy w Ptuju nie zahaczasz czasami o płatny odcinek?


Nie, winieta obowiązuje od pierwszego zjazdu na Ptuj, czyli "Razcep Draženci". Tu ładnie to widać :wink:
http://goo.gl/maps/uB6FQ
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 10.01.2015 18:07

Dzięki Mariusz.W tym roku jadę we wtorek, więc wybieram trasę przez Cz-A-Slo z objazdem. Potrzeba winiety na Węgry tylko przypieczętowała tą decyzję.
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015
Zabrze-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 26.01.2015 21:52

Witam, jadę wraz z żoną i córką (3 lata) do Makarskiej w terminie29.06-10.07.2015r. Jedziemy sami jednym autem (z LPG :D ). Mam zamiar jechać w nastepujący sposób: Zabrze-Cieszyn-Zylina-Bratysława-Csorna-Vasvar-Nagykanizsa-Letenye-Zagrzeb i autostradą do Makarskiej. Mam zamiar wyjechać z Zabrza około 20:00 i wykupić miesięczne winiety w Słowacji i na Węgrzech + płatne odcinki Chorwacja. Czy uważacie, że taka trasa z Zabrza będzie dobra?? Pozdrawiam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Zabrze-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.01.2015 22:09

Dobra, chociaż ja bym pojechał przez Czechy, Austrię i Słowenię :oczko_usmiech: :mrgreen:
redaktorm
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 05.01.2013
Re: Zabrze-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) redaktorm » 26.01.2015 22:58

popieram mojego przedmówcę:) Chyba lepiej przez Czechy, Austrię i Słowenię. Jeżdżę z Piekar Śląskich taką trasą. Co prawda nie na Makarską, ale to pewnie niewielka różnica. Po prostu pojedziesz kawałek dalej niż ja. Z Zabrza masz rzut beretem na A1 w Gliwicach albo nawet np w Wieszowej jak mieszkasz w dzielnicy Zabrza w tej okolicy. A później A1 to już cały czas prosto chyba, że chcesz ominąć płatną autostradę w Słowenii to musisz kilka razy skręcić :) bez względu na wybór trasy życzę udanej podróży i miłego wypoczynku.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.01.2015 12:13

ja można powiedzieć z Zabrza, ale policz czas zanim dojedziesz do Ostrawy, a teraz DTŚ łączy się z A1 wiec ja nie widzę sensu wlec się przez Polskę aż do Cieszyna, a później aż do Zyliny bo przez ten czas jesteś już w połowie jak nie dalej Czech:).
niektórzy twierdzą że w autostrada w Czechach jest fatalna, ale tylko z Brna do Breclav, a jadąc w nocy raczej jest pusto a na lewym pasie da się jechać:) a zawsze można nią nie jechać jadąc na Mikulow:)
Ja mam znajomego, który z Zabrza już około 10 razy był w CRO i jeździł tak jak napisałeś, ale jak jest już "cała" a1 to jeździ nią czyli od zeszłego roku i powiedział że szybciej.:)
Ostatnio edytowano 27.01.2015 16:04 przez paulr, łącznie edytowano 1 raz
umca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 23.07.2012
Re: Zabrze-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca » 27.01.2015 12:30

akwarysta6 napisał(a):Witam, jadę wraz z żoną i córką (3 lata) do Makarskiej w terminie29.06-10.07.2015r. Jedziemy sami jednym autem (z LPG :D ). Mam zamiar jechać w nastepujący sposób: Zabrze-Cieszyn-Zylina-Bratysława-Csorna-Vasvar-Nagykanizsa-Letenye-Zagrzeb i autostradą do Makarskiej. Mam zamiar wyjechać z Zabrza około 20:00 i wykupić miesięczne winiety w Słowacji i na Węgrzech + płatne odcinki Chorwacja. Czy uważacie, że taka trasa z Zabrza będzie dobra?? Pozdrawiam.



Zdecydowanie polecam przez Czechy i Austrię. Jeździłem tymi dwoma trasami. Czasowo wychodzi bardzo podobnie.

Węgry wybieram dopiero gdy mi się znudzi trasa przez Czechy - dla urozmaicenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone