Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poszukuję mapki ze strefami D, C, i B

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sybilski
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.08.2009
Poszukuję mapki ze strefami D, C, i B

Nieprzeczytany postnapisał(a) sybilski » 20.08.2015 11:10

Witam wszystkich po urlopie!

Widziałem gdzieś (dokładniej na stronie Proscan Marine) mapkę pokazującą obszary Adriatyku dopuszczone do żeglugi jednostkami z klasą D, C i B. NIesatety, fotka na stronie Proscanu jest w tak złej rozdzielczości, że nic rozczytać nie można. Wiszą też takie mapki w kapitanatach portów w Dalmacji, ale nie są na sprzedaż.

Czy ktoś może ma czytelny skan takiej mapki, albo wie, skąd go ściągnąć?

Pozdrawiam.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.08.2015 13:10

Obszary nawigacji:



D jeziora i rzeki -
C przybrzeżna -HR........ IIIc (1Nm od brzegu albo wyspy)
B pełnomorska-HR........ II (Adriatic)
sybilski
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sybilski » 20.08.2015 15:07

Otóż i ja tak myślałem. Choć klasyfikacja opiera się głównie na wysokości fal.
Tymczasem na stronie Proscanu Marine, w części dot. pontonów Kraken, w galerii - sorry, że tak opisowo, ale Forum nie pozwala mi publikować linków - na obrazku nr 93 jest mapka pokazująca (niewyraźnie)całą Zatokę Kwarnerską jako "D". Tak samo obszar pomiędzy Peljesacem a Hvarem i Korculą oraz wszystko od Kornatów do brzegu.

Wydało mi się to ciekawe, więc pytam.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 20.08.2015 16:58

boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.08.2015 07:24

sybilski
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sybilski » 21.08.2015 09:06

Dzięki serdeczne, o to mi chodziło. Swoją drogą, pływanie pontonikiem 230 cm długim z 3,5-konnym motorkiem np. z Małego Losinja do Baski to spore wyzwanie...
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 18.02.2017 20:15

sybilski napisał(a):Dzięki serdeczne, o to mi chodziło. Swoją drogą, pływanie pontonikiem 230 cm długim z 3,5-konnym motorkiem np. z Małego Losinja do Baski to spore wyzwanie...


Nie spodziewalem sie ze D konczy sie praktycznie na zewnetrznych wyspach. Ogolnie to jakby nie bylo wody osloniete ;-).

Pozdr. M.

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Poszukuję mapki ze strefami D, C, i B
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone