Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag - hodowla muli

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012
Pag - hodowla muli

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 21.07.2012 20:45

Czy ktos napotkal gdzies na Pagu hodowle muli? Generalnie chodzi o to, zeby kupic swieze mule prosto z morza, warzywka na targowisku i zajadac sie pysznosciami w apartamencie :) Ewentualnie powiedzcie mi czy widzial ktos jakis sklep z owocami morza albo targowisko, gdzie mozna kupic swieze malze, bo nie wiem czy mam brac garnek ze soba ;)

P.S.
Jakby ktos chcial to moge dac namiar na hodowle malzy w okolicach Trogiru.
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 22.07.2012 09:26

Hodowla jest ale czy sprzedają :?: nie wiem :wink:
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 22.07.2012 09:56

A mozesz dac jakies namiary, np. wspolrzedne z GoogleEarth? Chetnie podjade i sprawdze czy sprzedaja. Tam, gdzie kupowalem kolo Trogiru byl stolik, waga i kasa fiskalna. Zadna filozofia :) Gosc pakowal lopatka malze do reklamowki i gotowe :)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 22.07.2012 10:07

Jedziesz na punkt widokowy i na dół w strone Novalji...po ok 5-6 km po lewej stronie jest tablica lukar project-taka niebieska z muszelką :wink: i przed nią w dół...1km droga po ostrych kamieniach,ale plaża mniamniuśna :wink: polecam
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 22.07.2012 17:43

kamil1929 napisał(a):Jedziesz na punkt widokowy i na dół w strone Novalji...po ok 5-6 km po lewej stronie jest tablica lukar project-taka niebieska z muszelką :wink: i przed nią w dół...1km droga po ostrych kamieniach,ale plaża mniamniuśna :wink: polecam


To na 100% nie jest hodowla muli :? Ten temat był już gdzieś poruszany. Nie pamietam dokładnie co tam jest ale na pewno nie mule.

Pozdrav 8)
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 22.07.2012 18:29

Lukar projekt to chyba hodowla perel...
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 22.07.2012 22:53

Ta hodowla jest blisko Pagu tylko że perły długo się gotują :D
bolosu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolosu » 23.07.2012 13:27

kamil1929 napisał(a):Jedziesz na punkt widokowy i na dół w strone Novalji...po ok 5-6 km po lewej stronie jest tablica lukar project-taka niebieska z muszelką :wink: i przed nią w dół...1km droga po ostrych kamieniach,ale plaża mniamniuśna :wink: polecam


To jest hodowla pereł więc tam nie ciśnij bo to jest bez sensu.
Polecam zatoke w simuni - ale z rana koło 7 - tam jest ribarica i możesz kupic mule, a jak w samym pagu chcesz kupic to też - zaraz koło tego dużego supermarketu i stois z warzywami jest jeden sklep z rybkami i tam tez kupisz, najwazniejsze jest to żeby wstac wcześnie bo wtedy wyhaczysz najświeższe sztuki z porannego połowu.
Luis
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luis » 23.07.2012 21:28

eRBe napisał(a):Czy ktos napotkal gdzies na Pagu hodowle muli? Generalnie chodzi o to, zeby kupic swieze mule prosto z morza, warzywka na targowisku i zajadac sie pysznosciami w apartamencie :) Ewentualnie powiedzcie mi czy widzial ktos jakis sklep z owocami morza albo targowisko, gdzie mozna kupic swieze malze, bo nie wiem czy mam brac garnek ze soba ;)

P.S.
Jakby ktos chcial to moge dac namiar na hodowle malzy w okolicach Trogiru.

Hej, to ja chcę i będę wdzięczny jak podasz mi namiary w okolicach Trogiru. Pozdrawiam :)
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 24.07.2012 09:07

bolosu napisał(a):To jest hodowla pereł więc tam nie ciśnij bo to jest bez sensu.


O tym juz czytalem gdzies na forum zanim zadalem pytanie. Nawet pomyslalem, ze jak sa perly to beda i malze ;) Ale znalazlem to na GE i to chyba wlasnie nie jest to.

bolosu napisał(a):Polecam zatoke w simuni...


I to jest konkret. Wielkie dzieki :) Wybiore sie tam w ktorys dzien urlopu i obadam co i jak. Najwazniejsze, ze mam brac garnek, bo jest szansa na swieze mule :)

Luis napisał(a):Hej, to ja chcę i będę wdzięczny jak podasz mi namiary w okolicach Trogiru. Pozdrawiam :)


Prosze bardzo. Ja sie tam zaopatrywalem. 43 30'54.36N 16 09'26.24''E http://www.panoramio.com/photo/29074773 Mam nadzieje, ze taki namiar wystarczy. Jesli nie to wytlumacze lopatologicznie. Smacznego :)
Luis
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luis » 24.07.2012 13:32

eRBe napisał(a):
bolosu napisał(a):To jest hodowla pereł więc tam nie ciśnij bo to jest bez sensu.


O tym juz czytalem gdzies na forum zanim zadalem pytanie. Nawet pomyslalem, ze jak sa perly to beda i malze ;) Ale znalazlem to na GE i to chyba wlasnie nie jest to.

bolosu napisał(a):Polecam zatoke w simuni...


I to jest konkret. Wielkie dzieki :) Wybiore sie tam w ktorys dzien urlopu i obadam co i jak. Najwazniejsze, ze mam brac garnek, bo jest szansa na swieze mule :)

Luis napisał(a):Hej, to ja chcę i będę wdzięczny jak podasz mi namiary w okolicach Trogiru. Pozdrawiam :)


Prosze bardzo. Ja sie tam zaopatrywalem. 43 30'54.36N 16 09'26.24''E http://www.panoramio.com/photo/29074773 Mam nadzieje, ze taki namiar wystarczy. Jesli nie to wytlumacze lopatologicznie. Smacznego :)

Współrzędne są idealnym namiarem. Dzięki wielkie :)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 25.07.2012 15:28

bolosu napisał(a):
kamil1929 napisał(a):Jedziesz na punkt widokowy i na dół w strone Novalji...po ok 5-6 km po lewej stronie jest tablica lukar project-taka niebieska z muszelką :wink: i przed nią w dół...1km droga po ostrych kamieniach,ale plaża mniamniuśna :wink: polecam


To jest hodowla pereł więc tam nie ciśnij bo to jest bez sensu.
Polecam zatoke w simuni - ale z rana koło 7 - tam jest ribarica i możesz kupic mule, a jak w samym pagu chcesz kupic to też - zaraz koło tego dużego supermarketu i stois z warzywami jest jeden sklep z rybkami i tam tez kupisz, najwazniejsze jest to żeby wstac wcześnie bo wtedy wyhaczysz najświeższe sztuki z porannego połowu.

Koło marketu lorenzo :wink: tak racja...ale tam jest super plaża na tym Lukar Project :wink:
bolosu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolosu » 26.07.2012 08:44

kamil1929 napisał(a):
bolosu napisał(a):
kamil1929 napisał(a):Jedziesz na punkt widokowy i na dół w strone Novalji...po ok 5-6 km po lewej stronie jest tablica lukar project-taka niebieska z muszelką :wink: i przed nią w dół...1km droga po ostrych kamieniach,ale plaża mniamniuśna :wink: polecam


kurde a ja na tej plazy nie byłem - a da się dojechac tam samochodem do samej plaży czy z góty trza cisnąc i pod góre juz na swoich nogach? albo na czichs jak to w przypadku mojego dzidziora - "tata weś mie na barana":)
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 23.08.2012 18:43

No to objechalem tu okolice, wiec zostawie info dla potomnych ;) Ribarica jest chyba w kazdej miejscowosci, ale nie w kazdy dzien mozna dostac mule (po ichniemu "dagnie"). W Povljanie, gzie mieszkam, jest w centrum kolo wiezy koscielnej. W Virze przy glownej drodze widzialem czerwony drogowskaz na ribarice. W Nin jest jakies 100m od bramy wejscowej na stare miasto po prawej stronie. Bolosu wspominal o zatoce w Simuni i faktycznie tez jest. W Pagu moze sprecyzuje, ze ribarica jest z tylu za supermarketem przy moscie. Tam jest male targowisko i za nim z tylu jest ribarica. Ale najwazniejsze, ze wyczailem hodowle muli przy samym moscie na Pag. Zjezdza sie troche nizej niz te ruinki i tam mozna dostac mule prosto z morza (do godz. 9.00). Chetnie bym tam kupil, ale blizej mam do Pagu, wiec jutro z rana ruszam po mule i zasmrodze apartament ;) Kg ponoc kosztuje ok 50 kun a w knajpach widzialem po 70 za porcje - a porcja to jakies 10-15 szt, wiec dla mnie to moze podwieczorek a nie kolacja, bo sam potrafie 1,5 kg zjesc :D
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 23.08.2012 20:06

eRBe napisał(a):Kg ponoc kosztuje ok 50 kun a w knajpach widzialem po 70 za porcje - a porcja to jakies 10-15 szt, wiec dla mnie to moze podwieczorek a nie kolacja, bo sam potrafie 1,5 kg zjesc :D


8O 8O 8O w ubiegłym roku w Drače na Pelješacu płaciłem 15 kun/kg.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone