Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nowe zicie w Chorwacji

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
nowe zicie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 12.04.2017 08:50

Chorwacja ma powarzni problem demograficzni. Ze by tu dugo nie pisac, bo moj jezik polski jest niedobri i ciezko sie czyta sprubuje w skrucie. Jedinie skant mlodzy Chowaci nie emigruja jest wybrzeze (Istria i Dalmacija) oraz Zagrzeb i okolica. Coraz mniej ludzi zyje w innich obszarach. Najgorzej jest w Lice (miendzi tunelamy Mala Kapela i Sveti Rok :wink: ) oraz w Slawoniji. Jeden z pomislow jest rodawanie domow i ziemii uprawnej tym ktorzy chca zamieszkac tam z rodzina (dziecmy) i zaczanc pracowac. Samich Chorwatow nie wistarczy. Planuje sie tez umiarkowane przijmowanie imigrantow. Jezeli ktosz rozwarza taka opcje prosze poczitac:
http://net.hr/danas/hrvatska/borba-prot ... -doplatak/
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 25.04.2017 14:55

Można powiedzieć ze historia zatoczyła koło. Pod zaborem austro-węgierskim moi pradziadkowie opuścili Polską Galicję ponieważ cesarstwo oferowało ziemię w północnej Bośni (Prnjavor region). Warunkiem było przetrwanie i wykarczowanie lasu. Niestety w 1946roku Polacy (18 000) wrócili do Polski. Czyżby czas aby historia się powtórzyła?
Oczywiście bez kapitału startowego sobie nie wyobrażam, ale zamieszkać na Bałkanach to moje marzenie.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.04.2017 09:32

Pewnie widziałeś wpisy na ten temat. Jednak ilość repatriantów wynosiła - według wszelkich najlepszych opracowań - nie więcej jak 15.000. Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 26.04.2017 09:50

Hmmmm.
W takim razie ceny nieruchomości w Chorwacji powinny być mocno przyjazne dla "Kowalskiego".
Z tego co się orientuję to chyba nie bardzo. Czyli polityka swoje a szeroko rozumiane życie - swoje.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 26.04.2017 10:55

Czemu? Nie orientowałem się ale wydaje mi się że generalnie w Chorwacji może być dość przystępny cenowo zakup nieruchomości.
Problem w tym że drożej jest w tej części Chorwacji w której większość z nas chciałaby coś kupić, czyli od morza.

Niestety oglądałem jedną nieruchomość, fakt przy bajecznej plaży, ale bardzo mała działka i ruina domku a więc wszystko od podstaw trzeba zrobić i jedyne co było na plus to przyłącza prądu i wody.
A więc troszkę trzeba włożyć, a sama ta nieruchomość kosztowała "zaledwie" 1 000 000 euro.

Nie dla mnie taka zabawa.
Ale jak komuś nie zależy mieszkać blisko morza, to myślę że ceny za nieruchomości są całkowicie odmienne.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.04.2017 11:54

Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2017 12:20

adrianek90 napisał(a):Niestety oglądałem jedną nieruchomość, fakt przy bajecznej plaży, ale bardzo mała działka i ruina domku a więc wszystko od podstaw trzeba zrobić i jedyne co było na plus to przyłącza prądu i wody.
A więc troszkę trzeba włożyć, a sama ta nieruchomość kosztowała "zaledwie" 1 000 000 euro.

Możesz bliżej wskazać położenie tej "ruiny za 1 000 000 euro" :?:
A może to była kwota 1 000 000 kun :?:
Jakieś zdjęcie masz może :?:
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 26.04.2017 12:44

Widzę, że sporo ludzi znalazło się z taką gotówką i tylko czekają na namiary :)
To ja też poproszę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2017 12:46

Nie mam tyle gotówki, ale jestem ciekawy gdzie ta ruina za taką gotówkę :roll:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 26.04.2017 13:22

Janusz Bajcer napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Niestety oglądałem jedną nieruchomość, fakt przy bajecznej plaży, ale bardzo mała działka i ruina domku a więc wszystko od podstaw trzeba zrobić i jedyne co było na plus to przyłącza prądu i wody.
A więc troszkę trzeba włożyć, a sama ta nieruchomość kosztowała "zaledwie" 1 000 000 euro.

Możesz bliżej wskazać położenie tej "ruiny za 1 000 000 euro" :?:
A może to była kwota 1 000 000 kun :?:
Jakieś zdjęcie masz może :?:


To było raczej Euro. Stało się to nawet przedmiotem dyskusji przy wieczornym piwie. był z nami wtedy gostek co gdzieś w prezydium miasta pracował i jakieś tam ciekawostki zaczął o tym opowiadać, ale generalnie mnie to nie zainteresowało. Utkwiła mi tylko w głowie ta kwota. Ale postaram się pogrzebać w zdjęciach i może znajdę, bo byliśmy tam na plaży. Jak się poszczęści to może i nawet został uchwycony baner z ceną. Ale to raczej gdzieś koło długiego weekendu poszukam.
To było na Pagu.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 26.04.2017 13:51

W zeszłym roku w Pirovac'u na tej kamienicy wisiał baner na sprzedaż 100 000 EUR
https://goo.gl/maps/mU3xMPNZzm22

Pirovac.jpg
AlAn_K
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 18.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AlAn_K » 26.04.2017 18:00

Janusz Bajcer napisał(a):Nie mam tyle gotówki, ale jestem ciekawy gdzie ta ruina za taką gotówkę :roll:


Ale wszyscy Ci życzymy byś miał, zresztą sobie też nawzajem!
Co do stanu technicznego - wiadomo, co dla jednych jest podłogą, dla drugich jest sufitem :) stąd może ta "ruina".
seth621
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) seth621 » 13.05.2017 21:51

A czy jest możliwość, żeby nawiązać kontakt mailowy Panie Leonie ?

Pozdrawiam,
Darek
Anna74
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 12.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna74 » 13.05.2017 22:34

Jeśli to możliwe, to też bym chciała nawiązać kontakt mailowy.

Ania
seth621
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 29.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) seth621 » 14.05.2017 16:02

Hej Cromaniacy.

Interesuje mnie kontakt z kimś kto wyjechał i osiadł na stałe.
Próbowałem się kontaktować priv z kilkoma osobami, które wydawały się być zorientowane w temacie, ale bezskutecznie.
Czy mógłbym prosić, żeby ktoś z Was, którzy żyjecie w Chorwacji na stałe poświęcił mi chwilkę czasu?


Pozdrawiam
Darek
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
nowe zicie w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone