Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nikon czy canon?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 10.07.2014 22:42

agata26061 napisał(a):Dzięki bardzo za Wasze wszystkie odpowiedzi. Rozważę wszystkie za i przeciw, pooglądam w sklepach, popytam. Głównie aparat (póki co) najbardziej jest mi potrzebny na wakacjach, wyjazdach itp. Będę pracować stopniowo na tym, żeby to zmieniać i trochę szkolić się w zakresie fotografii. Póki co chyba jednak zdecyduję się na kupno którejś z lustrzanek, ale nie mówię stanowczego NIE dla kompaktów. Poszperam jeszcze trochę w internecie i w sklepach i coś z tego na pewno wyjdzie.
Jeszcze raz dzięki :D

Proste rzeczowe pytania na czym Tobie zależy ?
- jakość ?
- uniwersalność ?
- gabaryt ?
- wytrzymałość?
- zamierzasz dokupić optykę dla danego tematui?
- jaki temat fotografii Cię interesuje?
- a może tak hybryda lub kompakt w cenie lustrzanki ?

Jeżeli zamierzasz używać zielonego kwadratu tylko to zakup lustra odradzam!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.07.2014 22:49

Przecież zakup już dokonany.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.07.2014 07:48

ACandrzej napisał(a):Narażę się może posiadaczom lustrzanek, ale lustro powoli staje się anachronizmem. Coraz więcej zawodowców robi zdjęcia bezlusterkowcami.

Chris N?
:wink:
To tak w ramach polemiki powiem tylko, że byłem ostatnio na pokazie bezlusterkowców Fuji serii X.
Aparat fajny, zdjęcia ok, cena aparatu konkurencyjna. Kiedyś był problem bo były tylko dwa szkła do tego.
Teraz do wyboru, do koloru, pełen wachlarz możliwości ale ceny tej optyki ...tak więc zestaw wychodzi drogo, za drogo. Kwestia czasu, jeszcze trochę i zaczną być bardziej przystępne...jak lustrzanki.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.07.2014 08:02

Vjetar napisał(a):... byłem ostatnio na pokazie bezlusterkowców Fuji serii X.
Słuszną drogą waść podążasz, aczkolwiek dość elitarną ;)
Vjetar napisał(a):... ale ceny tej optyki ...
Dlatego dla amatorów stworzono NEXy, NXy, OM-Demy i inne Jedynki ...
Coś za coś - body rzeczą wtórną, a dobra optyka kosztuje.
Dlatego masz też X10/X20, XF1, XQ1 z serii X oraz np. XZ1/XZ2 z Olków.
Poręczne, cenowo przystępne, obraz dają lepszy niż wszystkie kity, a i niektóre stałki przy tym wysiadają.
Jedynie co, to nachodzić się trzeba - ale to dla zdrowia :D - no i przełamać, żeby nauczyć fotografować z bliska :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.07.2014 10:39

miałem dużo aparatów od canona A80 S1,2,3... potem lustrzanki d350.... aż do nikona d5100 teraz mam nx300 i uważam że najlepszy ze wszystkich co miałem do tej pory. A troszeczkę wymagam jednak od aparatu:)
Może ma ciemniejsze obiektywy itp... ale czy ja to widzę nie... a przynajmniej aparat połowę mniejszy:)
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 11.07.2014 23:04

Jaz a to mam sentyment do Sony alfa...
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Nikon czy canon? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone