Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najładniejsze wybrzeże

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009
Najładniejsze wybrzeże

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 04.08.2009 19:21

Nie planowałem zakładać tego wątku, ale dalsze wielogodzinne przekopywanie tego przebogatego forum grozi rozwodem, a tego zdecydowanie nie chcę java:emoticon(':lol:')
Mam do Was w związku z tym prośbę o radę. Wygląda na to, że wyjazd do Szwecji w tym roku już nie wypali i dzięki temu pod koniec sierpnia będę mógł pojechać jeszcze raz w tym roku do Chorwacji. Byłem już dwa razy na Rabie. Wyspa piękna, z wspaniałymi piaszczystymi dzikimi i pustymi plażami Loparu. Wspaniała zieleń lasów i mnogość ścieżek w niemal dżungli egzotycznej - jak na Polskę - roślinności. Jednak tym razem chciałbym pojechać w inne miejsce - zobaczyć coś nowego.

Jakie są moje oczekiwania?:
1. Bardzo ciepłe morze - stąd raczej nie północ Chorwacji
2. Rejon, wyspa lub miejscowość, w której nie ma dzikich tłumów - lubimy naturę
3. Dostępność nieprzepełnionych plaż dla małych dzieci (piasek lub żwirek, a nie skały)
4. Atrakcyjność linii brzegowej - zatoczki wysepki, gdyż bierzemy duży ponton z silnikiem i możemy niemal wszędzie dopłynąć
5. Lubimy jeździć samochodem - to mile widziana jest dostępność miast i miejsc do ewentualnego zwiedzania
6. Szansa znalezienia kwatery w ciemno pod koniec sierpnia
7. Możliwość cumowania pontonu blisko kwatery, czyli apartamenty przy morzu.
8. Umiarkowane ceny (Rab jest ponoć bardzo drogą wyspą, gdyż ceny na nim są wyższe w czerwcu niż na Pagu w lipcu)
9. Mile widziany były łatwy kontakt z lądem (choć nie koniecznie)
10. Lubimy zieleń i bogactwo przyrody

Czego nie musimy mieć lub nie chcemy?:
A. Wielu zabytków do zwiedzania
B. Zatłoczonych deptaków i promenad
C. Bogatych w atrakcje miejskich plaż
D. Licznych dyskotek i restauracji
E. Długiej podróży "za Dubrownik" i długiego płynięcia promem na najodleglejszą wyspę Chorwacji
F. Surowego i skąpego (ubogiego przyrodniczo) krajobrazu wokół miejsca przebywania

Powiem, że brałem pod uwagę wiele miejsc, jak choćby: Pag - (łysy, surowy z niezbyt dużą ilością łatwo dostępnych plaż piaszczysto żwirkowych), Murter - (ciekawy, ale ponoć brak jest cichych i piaszczystych plaż i ceny są ponoć wysokie?), Pasman - nie wiem wiele, Brać - (ponoć ładny, ale daleko), Hvar - (ponoć jeszcze ładniejszy, ale jeszcze dalej).

Krótko mówiąc mogłoby być: ciepło, ładnie, piaszczyście, wysepkowo-zatoczkowo, dostępnie i nie najdrożej w Chorwacji (bo to już drugi wyjazd w tym roku).
Co proponujecie?
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 05.08.2009 11:19

Polecam półwysep Peljesac i miejscowość Borak koło Potomje. Mała, cicha wioseczka turystyczna, 2 knajpy, 1 sklep, 2 żwirkowe plaże od strony otwartego morza ( oczywiście kamienne też są.) Jest zatoczka dla łodzi, wokół ekologiczne wiinice bez oprysków i chemii, domowe super wino i blisko stąd do ciekawych zakątków półwyspu - Trstenik, Tpanij, Orebic, Zujlana. Pólwysep jest górzysty i bardzo zielony, super widoki gór schodzących ostro do morza np. w Trsteniku, Zulianie, Boraku, Podobuce. Jak Ci się znudzi otwarte morze to na północnym brzegu półwyspu są małe miejscowości Drace, Seser, Duba nad cieplejszą zatoką skąd widać masyw Rilic na stałym lądzie i miejscowości położone wzdłuż Jadranki. No i można z Orebica popłynąć wodną taksówką na Korczulę (super!) lub z Trstenika do parku narodowego na Mljet. Polecam - byłem tam już 7 razy. :D
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 05.08.2009 21:36

Miejsce może i ciekawe, ale to chyba najdalsze miejsce w Chorwacji (dłużej trzeba jechać niż do Dubrownika). Myślę, że coś podobnego do Rabu znaleźć można nieco bliżej...
GuGaPL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GuGaPL » 05.08.2009 22:10

Witam.Dokładnie opisałeś moje wymagania.Jadę z rodzinką drugi raz i mam dylemat. Zastanawiam się nad Korczulą ,a dokładnie nad jakąś niewielką miejcsowością na tej wyspie .Wiem ,że to trochę daleko ale słyszałam wiele pozytywnych komentarzy.Obawiam się tylko o miejsca ponieważ jadę w ciemno .Może cos podpowiesz ? Uwielbiam pływać nie przeszkadzają mi ani skałki ani żwirki byleby nie było tłoczno i żeby woda była jak kryształ.W zeszłym roku byliśmy w okolicach Trogiru .Byłam oczywiście zauroczona ale jak wybraliśmy się na wycieczke na wyspy to dopiero zobaczyłam co znaczy krystaliczna woda. Pozdrawiam.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 06.08.2009 00:48

Czy na wyspach Pasman, Uglian lub Murter jest kilka plaż piaszczystych lub żwirkowych? Boję się, że Rab mnie rozpuścił i drugich tak malowniczych plaż w Chorwacji nie znajdę. java:emoticon(':cry:')
Jeżeli macie jakieś linki ze zdjęciami wybrzeża z naciskiem na plaże, to byłbym wdzięczny.java:emoticon(':)')
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 06.08.2009 09:02

A nie może być po prostu Riwiera Makarska? bardziej na południe w okolicach Igrane, Zivogosce? Riwiera omska też ładna ale chyba mniej zatoczek.

Plaże żwirkowe głównie. Piasku tam nie uświadczysz, ale żwirek chyba najładniejszy w Chorwacji ;)

A w ogóle na kemping czy apartamenty?

No widzisz, ciebie Rab rozpuścił a mnie Peljesać ;)
lolek80
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 26.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolek80 » 06.08.2009 09:29

Wszystkie Twoje oczekiwania spełnia Peljesac...warto pojechać.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 06.08.2009 09:32

Chcemy apartament i piasek czy żwirek ze względu na 13 miesięczne dziecko, które podczas początków swojego nieudolnego chodzenia cały czas pada twarzą na ryj i szkoda by było, aby śliczną buziunię obiło sobie o skały.
Spróbuję wkleić kilka zdjęć, które pokażą jak pięknie i bezpiecznie jest na plażach Rabu.
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 06.08.2009 22:00

ja może nie na temat ale mógłbyś coś więcej napisać o tej miejscowości RAB. Wybieram się do Chorwacji i szukam piaszczystych plaż, a za bardzo nie wiem gdzie uderzyć. Z góry dziękuję
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 06.08.2009 22:24

Wpisz tutaj słowo Lopar odmienione przez wszystkie przypadki, a wyskoczy Ci przynajmniej kilka bardzo konkretnych informacji. Krótko mówiąc jest piękny i gdyby ni to, że byłem tam już 2 razy i chcę zobaczyć coś nowego, to na pewno był tam pojechał i pewnie pojadę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2009 22:44

Korcula, Zavalatica. Cicho, cumowanie pod balkonem, plaża dla dzieci, 1 sklep, 1 knajpa, 1 kafe bar, w pobliżu wyspa Lastovo. Pięknie. Nie orientuję się jak z noclegami, bo nasi gospodarze mają gości do połowy września. :)
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 07.08.2009 09:23

Ja również będę śledził ten wątek. Mam bardzo podobne wymagania i również byłem 2 razy na Rabie w m. Lopar.
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 07.08.2009 11:28

Wybieram się do Chorwacji kolejny raz,wybrzeże na południe od Splitu znam całe włącznie z kawałkiem Czarnogóry.
Teraz szukam czegoś urokliwego na północ od Splitu i również pilnie będę śledził wątek.
Co do pytania założyciela wątku żwirkowe plaże to praktycznie cała Riwiera Makarska, Orebic, Mlini za Dubrownikiem, Piasek w Lumbardzie na Korculi i jeszcze w 2 zatoczkach z tym że tam gdzie piasek to niema krystalicznej wody. Natomiast pomiędzy Orebicem a korculą wysepki do których mozna sobie zrobić wycieczki i fajne miejsca do nurkowania włącznie koralowcami.
Osobiście polecałbym Pł. Plejesac Tereny koło Dubrownika już nie są tak urokliwe.
Maciejka
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciejka » 07.08.2009 14:29

W lipcu byłam w Marusici(wioseczka między Omisem a Makarską), cudnie, blisko (50 m)małej, kameralnej plaży, prysznic na niej, jeden sklep, jedna knajpka, cisza, spokój, to był mój pierwszy raz w Cro-zakochałam się. Byliśmy większą grupą, w tym kilka dzieci- najmłodsze kumpeli 14 miesięczne, moje 2 letnie. Nauczeni wczasować nad naszym morzem najbardziej baliśmy sie kamieni na plaży, ale okazało się, że dla dzieci to nie przeszkoda, kamykami fajnie się bawi, upadki nie są straszne, kamyki oszlifowane, dzieci więcej są w wodzie niż na plaży albo jak w przypadku mojego dziecka w małym baseniku. nawet intensywne lizanie kamieni nie wpłynęło na zdrowie dzieciaków. Polecam, choć nie wiem czy w ciemno można pojechać, my mielismy zarezerwowane długo długo przed wyjazdem. Pozdrawiam słonecznie. :D
GuGaPL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GuGaPL » 07.08.2009 18:03

Serdeczne dzięki za informacje .Człowiek chciałby w ciągu dwóch tygodni tyle zobaczc ,że życia by nie starczyło już dostaję powoli kociokwiku i tzw.histerii przedurlopowej.Myślę ,wezmę cro na dwa razy i spróbuję zachaczyć jakąś mieścinkę na Riwierze Makarskiej,a potem Plejesac.Może uda się jeszcze wpaść na Korczulę.Pozdrawiam .
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone