Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NAJ i MICRO z Paryżem w tle

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.03.2017 14:12

Potter napisał(a):
Fonntanna jest symbolem legendy o świętym Julianie Szpitalniku ...

Obrazek

Obrazek



Chyba raczej to kadr z filmu ALIENS

Obcy: Decydujące Starcie....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2017 14:25

Potter napisał(a):
Lubię Paryż ...

Obrazek


Hmmmm ... a może ja jednak wpiszę Paryż na naszą listę 8O
i Ty mi te wszystkie naj-e pokażesz :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.03.2017 15:49

mysza73 napisał(a):Hmmmm ... a może ja jednak wpiszę Paryż na naszą listę 8O
i Ty mi te wszystkie naj-e pokażesz :oczko_usmiech:

Nie byłaś jeszcze w Paris :?:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2017 16:19

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Hmmmm ... a może ja jednak wpiszę Paryż na naszą listę 8O
i Ty mi te wszystkie naj-e pokażesz :oczko_usmiech:

Nie byłaś jeszcze w Paris :?:

Nie ... 8O
i nie mam zbyt dużego ciśnienia żeby tam jechać :roll:
w odróżnieniu np do Lizbony :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.03.2017 16:39

mysza73 napisał(a):...i nie mam zbyt dużego ciśnienia żeby tam jechać :roll:
w odróżnieniu np do Lizbony :oczko_usmiech:


Te ludzie z Radomia są jakieś dziwne ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2017 16:48

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):...i nie mam zbyt dużego ciśnienia żeby tam jechać :roll:
w odróżnieniu np do Lizbony :oczko_usmiech:


Te ludzie z Radomia są jakieś dziwne ...

Skocz dziś o 19 na Torwarek ... będzie ich tam trochę :oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.03.2017 22:39

No szkoda, że nie poszłam. Miło by było oglądać te żale i płacze ... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: .

Politechnika - Czarni 3 : 1. :D :D :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2017 23:03

Potter napisał(a):No szkoda, że nie poszłam. Miło by było oglądać te żale i płacze ... :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: .

Politechnika - Czarni 3 : 1. :D :D :D

Nie napiszę tu tego co Ci w sms-ie napisałam, bo mnie zbanują :roll: , ale moje zdanie o Pryglu kto się tym interesuje to zna :evil: :evil: :evil:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.03.2017 00:31

Od jednego najparyża do drugiego najparyża , można tak baaaardzo długo :) , bo tych najparyżów dostatek

Z okazji Dnia Kobiet życzę odwiedzenia i poznania wszystkich najparyżów , czy najparyży :wink: oraz wszystkich innych "naj" , nie tylko turystycznych


Pozdrawiam
Piotr
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.03.2017 13:58

piekara114 napisał(a):Bardzo fajny ten skwerek....i słoneczny :D
A Pani chyab nie przyzwyczajona do śmigania w długiej sukience :mrgreen: :mrgreen:

I ponawiam pytanie:
piekara114 napisał(a):Pochwal się jaki przewodnik używasz przy tym szwędaniu się po Paryżewnie? Fajnie napisany...


Ta pani z tym panem to w ślubnych szmatkach byli ... :mrgreen:

Ja generalnie mało używam przewodników jako takich. Szczególnie w miejscach, w których już byłam (no a w Paryżu byłam już 3 razy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - i ciągle mam nadzieje na więcej :lol: ). Zazwyczaj czytam różne blogi czy relacje i wynajduję sobie takie moje, niekoniecznie przewodnikowe must see ...

piotrf napisał(a):...Z okazji Dnia Kobiet życzę odwiedzenia i poznania wszystkich najparyżów , czy najparyży :wink: oraz wszystkich innych "naj" , nie tylko turystycznych ...


AMEN ! :mrgreen:

No to spacerujemy dalej ... a okolica ku temu sprzyja ...

Obrazek

Tę nieco :wink: znaną katedrę mijam nie wchodząc do środka, bo już tam byłam ... :D . A jakby kto nie wiedział, to oprócz sławy jaką przyniosła jej powieść Wiktora Hugo ...... kilkaset lat później w 1804 Napoleon Bonaparte koronował się tu na Cesarza Francuzów. Tutaj również tysiące Francuzów żegnało przywódcę Charles de Gaulle’a....

Obrazek

Ale nie mijam jej w pośpiechu, bo na moment zatrzymuję się na placyku (btw im. Jana Pawła II) żeby popatrzeć na takie coś ...

Obrazek

A cóż to takiego ? Tutaj znajduje się niewielka gwiazda z brązu tzw. Point Zero – miejsce, od/do którego mierzy się odległości z innych miast.
Jeśli gdzieś tam podawana jest odległość do Paryża, to mierzona jest ona dokładnie do tego miejsca ...

Obrazek

PS. To nie ja zajumałam te brakujące monety :twisted: ...

Tuż przed katedrą ubrany typowo po francusku naciągacz :wink: ...

Obrazek

Idę sobie dalej i przechodzę na drugi brzeg Sekwany ... Katedrę widzę z rzadko prezentowanej perspektywy ...

Obrazek

Obrazek

- A może by tak legnąć obok nich ? ...

Obrazek

... - Eeee, tak przyjemnie się spaceruje ...

Obrazek

Następny pkt na mojej mapce to hotel de Sens ... Jeden z niewielu średniowiecznych budynków w Paryżu ... Z ciekawostek jakie na jego temat wyszperałam:

"Zbudowany pod koniec XV-ego wieku przez arcybiskupa katedry w Sens na swoją paryską siedzibę jest jedynym tak doskonale zachowanym w całości gotyckim pałacem w Paryżu. Przechodził różne koleje losu wielokrotnie zmieniając swoich właścicieli ale nigdy nie uległ żadnym poważniejszym przeróbkom czy modyfikacjom i dzisiaj stanowi piękny relikt swojej epoki. Wśród jego licznych na przestrzeni lat lokatorów warto wymienić Marguerite de Valois (Małgorzatę Walezjuszkę) czyli Królową Margot, której Henryk IV wyznaczył l’Hotel de Sens na miejsce aresztu domowego (lata 1605-1606). Jeśli ktoś nie kojarzy to podpowiem, że królowa ta znana było ze swojego olbrzymiego apetytu seksualnego :oczko_usmiech: . Mi na zawsze kojarzyć się będzie z piosenką Zespołu Reprezentacyjnego "Margot" :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Naprzeciwko hotelu zauważam idealną dla mnie kwaterkę z widokiem na Sekwanę i ten właśnie gotyk :mrgreen: ...

Obrazek

Se idę dalej ...

Obrazek

Po drodze mijam bardzo zabytkowy zabytek :roll: :mrgreen: ...

Obrazek

Filip II August panujący w latach 1179-1223 otoczył Paryż murami obronnymi i fragment tego oto wypasionego zabytku bezczelnie obijają piłką młodzieńcy paryscy :P ...

No i jeszcze szkolonko dla odpowiedników naszych stopków :lol: ...

Obrazek

W następnym zaliczymy już kolejne naj 8) .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.03.2017 14:18

Potter napisał(a):
Ale nie mijam jej w pośpiechu, bo na moment zatrzymuję się na placyku (btw im. Jana Pawła II) żeby popatrzeć na takie coś ...

Obrazek
Bucik jeszcze w dobrym stanie :wink:


Potter napisał(a):Obrazek

PS. To nie ja zajumałam te brakujące monety :twisted: ...
Jaaaaasssssneeeee :oczko_usmiech:



Potter napisał(a):W następnym zaliczymy już kolejne naj 8) .
Jak załatwisz taką pogodę, to pojadę z Tobą do tego Paryżewa 8O :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2017 14:19

Dosiadę się. Byłem w La Ville Lumiere parę lat temu, może też zamieszczę jakieś foty stamtąd ;)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 09.03.2017 14:58

Pääkäyttäjä napisał(a):Dosiadę się. Byłem w La Ville Lumiere parę lat temu, może też zamieszczę jakieś foty stamtąd ;)


Proszę o zmianę trybu lub usunięcie z powyższej wiadomości słów może i jakieś ... :wink:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 09.03.2017 15:46

ooooo, Paris jak Paris, ale ulubionym zamkom nad Loarą nie przepuszczę! :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2017 15:49

Potter napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Dosiadę się. Byłem w La Ville Lumiere parę lat temu, może też zamieszczę jakieś foty stamtąd ;)


Proszę o zmianę trybu lub usunięcie z powyższej wiadomości słów może i jakieś ... :wink:


Zdjecia są chyba z 2011 - więc nie wiem, czy ma sens. Ale rozumiem, ze to zachęta? :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France

cron
NAJ i MICRO z Paryżem w tle - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone