Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mordercze temperatury w Cro

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 30.08.2012 16:47

scotty^ napisał(a):Wyjazd jutro na noc.
No trudno oby nie lało codziennie.
Takie 40 stopniowe upały męczą, ale 30 mogłoby być

40 juz na pewno nie bedzie ale 30 jest bardzo mile a i niewielki deszczyk bylby przyjemnoscia tu nie Polska gdzie mozna trafic na 2 tygodnichmur i deszczu
kaszmirr
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszmirr » 30.08.2012 17:22

Gorzej jak sie jedzie na 7 dni a pierwszych 5 pokazuje deszcz :/
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 30.08.2012 18:34

moze byc ze 3 dni pochmurne z mala iloscia deszczu,teraz nad Vodicami slonce ale widac ze za Szibenikiem chmur sporo wiec jutro ,pojutrze planowac wycieczki samochodowe :D
majmon
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) majmon » 30.08.2012 21:15

Ja też mam nadzieję że prognozy się nie sprawdzą i będzie można się plażować....
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 30.08.2012 22:45

Czy ktoś był na Paśmanie 26.08.2012 r ?
Ja byłem , w przeciągu paru minut pogoda się zmieniła , nie wiem jak to nazwać - szkwał na Mazurach czy huragan w USA .
Drugi raz w Chorwacji przeżyłem zjawiska pogodowe wcześniej mi nieznane . Pierwszy raz ( 2008 r Senj) największą burzę jaką widziałem w swoim życiu , drugi raz ( 2012 r wyspa Paśman) nagłe załamanie pogody z huraganowym wiatrem , który przewracał przebieralnie ( w stylu toi toi ) jak zapałki , zrywał dachówki , przewracał stoliki w barze , tłukł szkło , unieruchomił prom , byłem przerażony .
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 30.08.2012 22:54

Z forum:

"Cechą charakterystyczną chorwackiego wybrzeża jest stosunkowo częste występowanie silnych wiatrów. Wiatr od strony lądu - bora (bura) jest wiatrem typu fenowego (jak halny), a więc spływającym z gór suchym i chłodnym jak na wybrzeże śródziemnomorskie (ciepłym jak na góry) powietrzem. Gdy wieje bora, powietrze jest rześkie, niebo czyste, a pogoda bezdeszczowa. Kiedy wieje drugi często spotykany rodzaj wiatru, yugo (południowy), powietrze jest bardzo wilgotne i gorące. "

Tak to jest, sam w tym roku przeżyłem : "bura" w Mimicach

:-)
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 30.08.2012 23:10

Makar..... napisał(a):Z forum:

"Cechą charakterystyczną chorwackiego wybrzeża jest stosunkowo częste występowanie silnych wiatrów. Wiatr od strony lądu - bora (bura) jest wiatrem typu fenowego (jak halny), a więc spływającym z gór suchym i chłodnym jak na wybrzeże śródziemnomorskie (ciepłym jak na góry) powietrzem. Gdy wieje bora, powietrze jest rześkie, niebo czyste, a pogoda bezdeszczowa. Kiedy wieje drugi często spotykany rodzaj wiatru, yugo (południowy), powietrze jest bardzo wilgotne i gorące. "

Tak to jest, sam w tym roku przeżyłem : "bura" w Mimicach

:-)




Z moich spostrzeżeń niebo było na przemian , raz granatowe od chmur , raz słoneczne , a wiatr był przerażliwie zimny i silny .
norbizgora
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbizgora » 03.09.2012 13:17

Byłem od 24.08 do 01.09 2 dni lało tak że hej siedzenie w domu , pozatym temperatury 30 stopni ...Bylem na ISTRA miejscowosc RABAC....
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.09.2012 18:18

te kiero napisał(a):Brela 15-27.08.2012 (od 3 m-cy bez deszczu)

w cieniu ok 14tej - dzień w dzień: 40-43st

ok. 19:00: 35st w cieniu

Mostar (Bośnia): 40st w cieniu

foty wkrótce


co tam upał, już by się chciało tam wrócić
Załączniki:
Obraz 425.jpg
Obraz 300.jpg
Obraz 514.jpg
redyeti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) redyeti » 03.02.2013 15:05

Mam takie pytanie, może niezbyt mądre, ale dosyć dla mnie ważne. Jadąc do Cro wybieram oczywiście kwatery z klimą. Dotychczas mieliśmy małe apartamenty, gdzie klimatyzator robił lodówkę z pomieszczenia w kilka chwil. W tym roku jedziemy większą grupą i mamy m.in. około 70 m apartament, gdzie jest jeden klimatyzator na całe mieszkanie, zresztą w kuchni. Wyrobi toto czy nie?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.02.2013 15:21

Szału nie oczekuj,ale da się żyć.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.02.2013 16:53

Nie da rady, w jednym pomieszczeniu jedynie będziesz miał chłód.
redyeti
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 21.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) redyeti » 03.02.2013 17:24

mieliśmy dwa lata temu mały apartament - sypialnia + kuchnia, gdzie jeden klimatyzator potrafił zmrozić atmosferę - nie mogę narzekać. Ale przy dużym metrażu i licznych pomieszczeniach chyba nie do końca się to sprawdzi?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.02.2013 19:04

redyeti napisał(a):mieliśmy dwa lata temu mały apartament - sypialnia + kuchnia, gdzie jeden klimatyzator potrafił zmrozić atmosferę - nie mogę narzekać. Ale przy dużym metrażu i licznych pomieszczeniach chyba nie do końca się to sprawdzi?


zależy jak zorganizowana jest przestrzeń (otwarta/zamknięta), gdzie klima umieszczona, ale z ostatniego 'upalnie morderczego' pobytu w Breli wiem, że trudno z dojściem chłodu do wszystkich pomieszczeń
nabuchodonozor
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nabuchodonozor » 08.06.2013 20:40

Nie ma co patrzeć na nagrzane samochodowe temperatury, założyłbym się o grejpfrutowe Ożujsko, że w czasie ostatnich wakacji nigdzie na wybrzeżu temperatura w cieniu nie przekroczyła 40 stopni (pewnie 38 nie przekroczyła), max z Makarskiej z pierwszej połowy lipca to 36,5 stopnia. Dla mnie to i tak za dużo, poza przebywaniem w wodzie :) Optimum 28-30.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Mordercze temperatury w Cro - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone