Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dixon0909
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dixon0909 » 27.06.2016 22:47

Witam, sprawa wygląda tak, udało się w tym roku zorganizować wakacje na Chorwacji. W mieszkaniu, w którym będę mieszkał niby jest wi-fi no ale..różnie to bywa. Interesuję mnie jakiś internet na tydzień, nie musi być nielimitowany, rozmowy i smsy nie wchodzą w grę, nie potrzebuję ich. Co polecacie na chwile obecną? Widziałem oferte t-mobile z tym nielimitowanym no ale może jest coś tańszego o czym nie wiem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2016 10:32

dixon0909 napisał(a):Witam, sprawa wygląda tak, udało się w tym roku zorganizować wakacje na Chorwacji. W mieszkaniu, w którym będę mieszkał niby jest wi-fi no ale..różnie to bywa. Interesuję mnie jakiś internet na tydzień, nie musi być nielimitowany, rozmowy i smsy nie wchodzą w grę, nie potrzebuję ich. Co polecacie na chwile obecną? Widziałem oferte t-mobile z tym nielimitowanym no ale może jest coś tańszego o czym nie wiem.


Raczej wątpię, wychodzi na to, że T-Mobile jest jednak najlepszy.
makowylas
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 23.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) makowylas » 30.06.2016 10:49

Rozumiem, że kartę z T-mobile kupię na każdej stacji benzynowej bez problemu po przyjeździe?
I aktywuje się po tym jak np. wejdę na jakąś stronę internetową?
Czy trzeba coś dodatkowo ustawić w telefonie, czy wystarczy włożyć kartę i będzie działać?

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2016 11:25

makowylas napisał(a):Rozumiem, że kartę z T-mobile kupię na każdej stacji benzynowej bez problemu po przyjeździe?
I aktywuje się po tym jak np. wejdę na jakąś stronę internetową?
Czy trzeba coś dodatkowo ustawić w telefonie, czy wystarczy włożyć kartę i będzie działać?

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia


Nic nie ustawiałem. Telefon automatycznie pobrał konfigurację punktu dostępowego, tablet z Windowsem też. Nawet gdyby, to na stronie jest opis:

Not connected to Internet? Please check your APN settings.
If APN is not configured automatically, you need to configure APN to internet.ht.hr manually:
HTC: Menu > Settings > Mobile Data > Access point names
Samsung: Settings > More Networks > Mobile networks > Access Point Names
LG: Menu > Settings > Tethering & networks > Mobile networks > Access point names
marli.cd
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 24.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marli.cd » 30.06.2016 13:56

Jednak jak się jedzie np. na 11 dni jak my - to bardziej opłaca się kupić w tele 2. Za 50 Kn masz 3gb netu.
Jeśli ktoś jeżdzi na cykle 7-dniowe - jak najbardziej t-mobile czy vip.
implant
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) implant » 02.07.2016 14:43

Jestem teraz na Peljesacu - okolice Orebica, mam kupiony T-mobile (85 kun) na 7 dni nielimitowany. Niestety, działa na bardzo małej prędkości, komfort modemu z lat '90. Jutro się kończy i mam w planie kupić jak rok temu tele2. Dam znać jak działa. W każdym razie, T-mobile w okolicach Orebica odradzam.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 03.07.2016 09:55

Mapa zasięgu T-Mobile, można przełączać technologie:
https://www.hrvatskitelekom.hr/karta-pokrivenosti

4G w Orebiću powinno śmigać do 150 Mbps:
Bez tytułu.png
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 03.07.2016 12:25

A w Tmobilu jest opcja dniowa?
Tzn jeśli wykorzystuje tydzień i chciałbym jeszcze 3 dni to można kupić jakieś doładowanie?
Jeśli tak to co potem zrobić? Tylko doładować i śmigać?
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 03.07.2016 14:19

W zeszlym roku bardzo ten temat walkowalem i jest tu wszystko w tym temacie, przed wakacjami, bo nie mialem na kwaterze a jechalo z nami dwoch mlodziencow, bylismu tylko 8 dni to sobie odpuscilem kombinacje, ciezko bo ciezko ale kupili starter jedyny w Vodicach, na stacjach ich nie bylo po drodze, natlukli w tydzien 80 giga, lte bardzo szybko nam dzialalo blisko 100, nie pamietam teraz. Ktos tu wlasnie opisywal ze mozna ten starter jeszcze raz za podobna kwote na tydzien przedluzyc albo co dzien jakims kodem nolimit. Musisz sie przedrzec przez te pare stron, a wszystko tam jest, reszta na stronach. Teraz mam miec a jeśli bedzie trzeba to kupie tele2 za 50 kun 3gb na miesiac i dla mnie spokojnie starczy na mapy radio itp
implant
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) implant » 03.07.2016 20:39

Yooskhy, niby mapka pokazuje że śmigać powinno, ale jakoś nie śmigało. Tele2 jest na pokładzie i jest komfort, strony ładują się szybko. Co prawda 3gb to nie za dużo, ale tak jak Wojtas_gt pisze wystarczy. Rok temu prawie miesiąc wytrzymało :)
RBB
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBB » 04.07.2016 17:01

Jaką taryfę polecacie na trzy dni za maksymalnie 30 zł w Pula?
Chcę bez zobowiązań, bez minut i sms i z zasięgiem w Pula znaleźć coś ciekawego, czytałem oferty Tomato, Simpa, Bonbon, Vip, T-Mobile i Tele2 ale nie jestem pewien, czy dobrze przeczytałem. Więc jeśli znacie jakąś taryfę, za którą zapłacę za 3 dni maksymalnie 30 złotych, aktywacja będzie polegała wyłącznie na kupieniu karty i wysłaniu sms albo coś podobnego i nie będzie problemów z zasięgiem, to proszę o odpowiedź.

Z tego co przeczytałem najciekawsze oferty ma Vip i T-Mobile, 15kn za dzień i nielimitowany internet. Czy w tym wypadku wystarczy prosta aktywacja? Czy te sieci mają karty micro sim?
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 05.07.2016 21:14

To kup tele2 ktore ma 3gb na miesiac za 50 kun, czyli jakies 30zl. Starter wlozysz w aparat i powinien sam pobrac konfiguracje, wejdz na ich strone i poszukaj czy nie trzeba jakiegos kodu wpisac, mozliwe ze tez tak zrobie ze pomimo wifi wezme taki prepaid na plaze, do auta. Nie jest drogo. W tmobile sens jest jesli duzo bardzo pobierasz i jestes w dobrym zasiegu, pakiet za 85 kun jest na 7 dób, mozesz i po 3 dniach wywalic. Ale jesli nie masz takich fantazji na ilosc i predkosc LTE to styka ten tele2 na miesiac do podstaw. Tmobile bylo ciezko kupic, ja bylem w polowie lipca i moze wykupione byly po stacjach ale syn znalazl 1 szt w calym miasteczku, w tym roku jade tez tak i nie jestem uzalezniony od internetu wiec moze kupie jak znajde akurat.

Czytajcie kilka poprzednich stron, to nie boli i jest sporo o tym, w tym roku wychodzi na to ze jest tak jak w ubieglym wiec porady sa aktualne.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 05.07.2016 21:35

W ubiegłych latach była moda na przekazywanie kart SIM osobom wyruszającym na wakacje przez osoby powracające. Sam oddawałem karty za free.
Tylko nie wiem czy to się jeszcze opłaci a nie chce mi się sprawdzać.
Jeśli jednak będzie to opłacalne to mogę oddać swoją kartę T-Mobile po powrocie 25.07.
Ale chyba już się nie opłaci. Na przykładzie T-Mobile - 85 kun starter a samo doładowanie na tydzień "no limit" - chyba 80 kun.
W tamtym roku na kolejny tydzień przedłużałem kupując nowy starter.
szymondomagala
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymondomagala » 10.07.2016 14:21

witajcie co byście polecili na dwa tygodnie, z nielimitowanym internetem (minimum 10GB), LTE i wmiare dobrym zasięgiem na Puli? Fajnie by było gdyby był jakiś pakiet na rozmowy, albo chociaż SMS z Polskimi numerami ;) Troche wymagań jest jednak jestem w stanie troche poświęcić, aby mieć kontakt ze światem ;D
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 10.07.2016 15:01

Więc skoro już dziś się zapisałeś - poświęć też troszkę czasu na przejrzenie kilku ostatnich kart w tym temacie, bo tam są odpowiedzi. Nikt raczej nie ponowi ich teraz, bo to bez sensu, chyba że coś na temat pokrycia sieci w Puli, ale raczej tmobile tam będzie. Rozmowy nie są tu raczej poruszane zbytnio, bo to temat o dostępie do sieci.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone