Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 26.06.2017 15:24

gusia-s napisał(a):
osjann napisał(a): ... W Austrii przy autostradzie nie ma LPG, jest drogi?
W Cro tak z doświadczenia ktoś może napisać czy dużo jest stacji z LPG ? Np. na INA?

Czy dobrze pamiętam ostatnia stacja przed Drvenikiem jest w Makarskiej? Pozdr.

Wejdź sobie na mylpg.eu ... ceny aktualne raczej są bo co raz ktoś potwierdza i stację i cenę na niej.
W Austrii jest bardzo drogo na tej stacji.
W Grazie czy Wiedniu będzie taniej o jakieś 20 eurocentów ale trzeba zjechać z autostrady.

gigi napisał(a):Mikulov tani też nie jest, nie lubię poza tym tankowania w Czechach bo płacąc kartą jakoś strasznie drogo zawsze u nich wychodzi...
Może tak liczy twój bank, mi tak nie wychodzi. Ostatnio w maju kurs korony niecałe 0,16 - taniej niż w kantorze bym je kupiła za zł.



ło ciupaga 3,7 za litr gazu to rzeczywiście z leksza przegięcie
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 26.06.2017 15:44

Cześć,
w zeszłym roku we wrześniu jak jechałem przez Cro, to na wielu stacjach wisiał napis, że dystrybutor zepsuty, lub, że nie ma gazu. Dochodziło do tego, że podjeżdżałem na dwie, trzy stacje z rzędu i nie mogłem zatankować autoplinu. Ciekaw jestem czy to był ich kaprys i poza sezonem nie chciało im się wychodzić i tankować czy to był przypadek. Spotkał się ktoś z Was z podobną sytuacją. Ciekaw jestem jak będzie w tym roku. Dawajcie znać.
Pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2017 19:08

AdamBeata napisał(a):
gigi napisał(a):Mikulov tani też nie jest, nie lubię poza tym tankowania w Czechach bo płacąc kartą jakoś strasznie drogo zawsze u nich wychodzi.


Tu się zgodzę, Mikulov poza tym, że jest drogi to jeszcze zawsze kolejka jest. Ja tam raz kartą płaciłem i jakiś kosmiczny przelicznik potem w domu zobaczyłem.
To ja nie wiem jakie Wy macie szczęście, ja tam tankowałam z 10 x co najmniej i nigdy ani kolejki w nocy czy w dzień nie trafiłam, bo 1 samochód przed to jeszcze nie kolejka. Można im zarzucić, że mają droższy gaz ale akurat przelicznik to nie wina stacji tylko kursu waluty w Waszym banku oraz opłat za przewalutowanie. Stacja obciąża Wasze konto kwotą koron ... reszta to zasługa banku. Juz pisałam jaki kurs miałam w maju, winieta w Ostravie - 310 koron z konta zeszło 48,71 zł. LPG w Mikulov - 695,63 koron z konta zdjęło 109,30 zł . żadnych dodatkowych obciążeń. Różne stacje, różnych koncernów a kurs ten sam 0,1571 zł/korona.
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 26.06.2017 21:15

Max Power napisał(a):Cześć,
w zeszłym roku we wrześniu jak jechałem przez Cro, to na wielu stacjach wisiał napis, że dystrybutor zepsuty, lub, że nie ma gazu. Dochodziło do tego, że podjeżdżałem na dwie, trzy stacje z rzędu i nie mogłem zatankować autoplinu. Ciekaw jestem czy to był ich kaprys i poza sezonem nie chciało im się wychodzić i tankować czy to był przypadek. Spotkał się ktoś z Was z podobną sytuacją. Ciekaw jestem jak będzie w tym roku. Dawajcie znać.
Pozdrawiam

Miałeś wyjątkowego pecha. Byłem także w drugiej połowie września w Chorwacji i nie spotkałem się ani raz z podobną sytuacją. inna sprawa to zatankowanie do pełna. Często dystrybutor wyłączał się po zatankowaniu 2/3 zbiornika ale o tym już było w tym wątku. Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia :papa:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 26.06.2017 22:31

gusia-s napisał(a):To ja nie wiem jakie Wy macie szczęście, ja tam tankowałam z 10 x co najmniej i nigdy ani kolejki w nocy czy w dzień nie trafiłam, bo 1 samochód przed to jeszcze nie kolejka. Można im zarzucić, że mają droższy gaz ale akurat przelicznik to nie wina stacji tylko kursu waluty w Waszym banku oraz opłat za przewalutowanie.


Cena gazu jak cena. Tam gdzie mała konkurencja to zawsze będzie drożej, szczególnie, że to shell.
Ja jadąc do Cro zawsze byłem tam w środku nocy i pół godziny to takie minimum czekania. Nigdy mi się nie zdarzyło aby było tylko jedno czy dwa auta przede mną. Może takie szczęście :) Z reguły to kolejka była prawie do ronda. W zeszłym roku odpuściłem bo...naliczyłem ponad 10 aut w kolejce. Jak znowu wracałem, zrobiłem tylko taką dolewkę aby do PL dojechać i przelicznik z karty (debetówka aliora) wyszedł, jak wcześniej pisałem, ponad 2zł wyższy przy 100kcs niż cena kupna w kantorze. W tym roku po Międzylesiu chyba dopiero w Ilz w Austrii podtankuję.
docent1414
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.05.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) docent1414 » 29.06.2017 00:56

Stacja Mszana LPG 1,74 a pare kilometrów przed Mikulov na stacji Benzina 1 auto Polak :) gaz wydaja 5-23
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 04.07.2017 10:49

30.06/01.07 powrót przez Węgry, Słowację Zwardoń. Przy autostradzie cena 4.01 kuny w Chorwacji, w miastach 3.88 kuny, Na starym przejściu Gorican INA 24h 3,81 kuny, Węgry bez tankowania ale obserwując ceny od 230 forint przy autostradzie do 197 forint w miastach a na Słowacji przy autostradach 0,61 E w mieście, np. Slovnaft 0,58 E w Bratysławie. A w Polsce szaleństwo cen, przy S1 na orlenie miedzy Żywcem a B-Białą 2,19 zł, dalej w stronę Częstochowy ok 1.89-1.91 a już w Łodzi przy dawnej Włókniarzy na orlenie 1,63 ;)
W BiH jadąc do Mostaru lub Dubrownika gaz płaciłem średnio 0,90 BM
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 04.07.2017 11:10

To chyba nie przypadek, że na myLPG zniknął tak popularny u nas MOL w Brzecław

https://www.mylpg.eu/stations/czech-republic/

Sam raz tam gazu nie trafiłem, drugim razem czekałem minimum 15 minut na obsługę o 6 rano, gdzie na stacji ruchu nie było.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.07.2017 11:11

Marecki37 napisał(a): A w Polsce szaleństwo cen, przy S1 na orlenie miedzy Żywcem a B-Białą 2,19 zł, dalej w stronę Częstochowy ok 1.89-1.91 a już w Łodzi przy dawnej Włókniarzy na orlenie 1,63 ;)


Ja ostatnio we Wrocławiu na Orlenie miałem po 1,59zł gaz, a jadąc do Berlina przy A18 na Olszynę znalazłem chyba rekord Polski na tą chwilę 2,49 :!: też na Orlenie.
przemocts
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.07.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemocts » 06.07.2017 06:27

Witam mam pytanie gdzie bardziej opłaci się zatankować lpg w Czechach czy Austrii jakieś duże rozbieżności cenowe? Czy końcówki te same co w pl :)?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.07.2017 08:02

przemocts napisał(a):Witam mam pytanie gdzie bardziej opłaci się zatankować lpg w Czechach czy Austrii jakieś duże rozbieżności cenowe? Czy końcówki te same co w pl :)?
W Czechach taniej i więcej stacji z LPG w cenach od 13 do 15 koron z haczykiem a w Austrii najtaniej to 0,668 eu i trzeba zjechać trochę z autostrady, przy samej autostradzie 0,899 8O w okolicach Loipersdorf i to jedyna stacja bezpośrednio przy autostradzie w drodze do Cro. Różnice są więc po 0,50zł i więcej na litrze.
t-o-m-o
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 22.03.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) t-o-m-o » 06.07.2017 08:08

Rozbieżność cenowa pomiędzy Cz a A jakieś 0.9 euro na kożyść Cz. W Austrii maja końcówki takie jak u nas (przynajmniej na stacji na której tankuję). Jak zatankujesz gaz w Mikulov'ie to spokojnie można dolecieć do Ptuj'a w Słowenii (bo raczej ze 400 km na LPG zrobisz?)
Pzdr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.07.2017 08:23

t-o-m-o napisał(a):Rozbieżność cenowa pomiędzy Cz a A jakieś 0.9 euro na kożyść Cz. ...
Że co? Jak 0,9eu jak najdrożej w A kosztuje 0,899.
t-o-m-o
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 22.03.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) t-o-m-o » 06.07.2017 09:56

sorry, miało być 0,09
sajmonoo7
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.07.2017
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sajmonoo7 » 06.07.2017 10:46

Witam.Przepraszam jesli nie w temacie lpg,ale mysle ze temat podobny.Podpowiedzcie gdzie w nocy zatankuje zjezdzajac kawalek z autostrady(TANIEJ) ON wiem ze stacje sa zamkniete, ale moze spotkaliscie sie z automatami na banknoty o takie mi chodzi najbardziej.Z Góry dziekuje ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone