Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 10.04.2016 23:32

AdamBeata napisał(a):Ja kiedyś w nocy w Mikulovie raz zapłaciłem kartą za gaz na tym shellu, nie dość że ogólnie gaz tam mają drogi to jak zobaczyłem przelicznik jaki mi bank policzył po powrocie do domu, to wyszło mi ponad 2zł więcej za każde 100kc niż bym w kantorze kupił.

Nie straszyłbym forumowiczów ceną LPG na tej stacji. Oczywiście raczej wyższa niż w Polsce przyjęto.
Problem finansowy pewno polega na działaniu karty. A szczegółów tej karty nie znamy.
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 11.04.2016 10:17

romuald22 napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Ja kiedyś w nocy w Mikulovie raz zapłaciłem kartą za gaz na tym shellu, nie dość że ogólnie gaz tam mają drogi to jak zobaczyłem przelicznik jaki mi bank policzył po powrocie do domu, to wyszło mi ponad 2zł więcej za każde 100kc niż bym w kantorze kupił.

Nie straszyłbym forumowiczów ceną LPG na tej stacji. Oczywiście raczej wyższa niż w Polsce przyjęto.
Problem finansowy pewno polega na działaniu karty. A szczegółów tej karty nie znamy.



W zasadzie jak wracałem to nie analizowałem cen ale:

mBank policzył to tak:

Stacja Statoil w Mikulovie
Tankowałem pełną butlę - jakieś 42-44 litry, niestety nie mam rachunku.

-655,00 CZK
potem:
-24,23 EUR
a na końcu:
-108,46 PLN

Dla porównania stacja przy autostradzie w Chorwacji - niedaleko Splitu.
tankowane: 44,33 litra

-171,56 HRK
potem:
-22,67 EUR
a na końcu:
-101,48 PLN

Dla niektórych kwota 7 zł może być to duża różnica jednak "najlepiej" wypada stacja w Austrii:

zatankowane 35,76 litra i wyszło:

-32,86 EUR
a na końcu:
-146,02 PLN

Tak więc Mikulov nie taki straszny, tu chodzi raczej o podejście obsługi do klienta.
Następnym razem w Austrii zjadę z autostrady aby zatankować gdzieś indziej...
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 11.04.2016 14:34

W zeszłym roku zauważyłem, że na wylocie z Brna na kilku stacjach cena gazu była nawet dwie korony niższa niż w Mikulovie więc w tym roku chyba gdzieś tam będę tankował pomijając Mikulov, no i oczywiście tylko gotówka bo od kilku lat najlepiej wychodzę płacąc papierami, a nie plastikiem.

Niby 7, 10, 15 zł to nie dużo na jednym tankowaniu biorąc pod uwagę koszt całych wakacji ale zbierając do kupy cały wyjazd i takie drobne sumy wydawane lekką ręką ( bo przecież na wakacjach ma sie właśnie lekką rękę :) ) to ostatecznie można z tego nawet i 300zł zrobić.
Niektórzy dalej twierdzą, że przy kosztach wyjazdu czasami dochodzących i do 10tyś to i tak niewiele, ale jeśli mogę zaoszczędzić nawet kilka zł nie kombinując za dużo (po prostu tankując kawałek obok) i nie tracąc nie wiadomo ile czasu jeżdżąc po kilkanaście km w bok w poszukiwaniu innej stacji to po prostu to robię.
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 08.05.2016 23:18

Z Krakowa do Krk/Baśka przejechałam całą drogę na gazie. Nie miałam większego problemu z odnalezieniem stacji LPG i płatnościami kartą pomimo, iż jechałam w nocy.
W Austrii nie tankowałam, nie miałam takiej potrzeby ale również widziałam stację z LPG. Z tego co zauważyłam, tam jest największy problem z LPG, więc jeśli ktoś musi zatankować to niech uważa, żeby nie przejechać zjazdu. Stacja jest oznakowana LPG.
Nie chce mi się przeliczać ile gdzie kosztował gaz, bo tankowałam tam, gdzie musiałam a nie tam, gdzie parę groszy taniej. Podam ceny ile mnie to wyszło. Zł. to przeliczenie banku. Jak ktoś chce, niech sobie sam przeliczy ile wyszło za litr.


LPG Czechy - 18,59 L / ZŁ 41,71 / Czechy 258,4
LPG Czechy - 18,53 L / ZŁ 37,09 / Czechy 229,8
LPG Słowenia - 35,38 L / ZŁ 88,7 /Euro 19,57
LPG Chorwacja - 27,15 L / ZŁ 54,66 / HRK 93,67
LPG wracając z Plitwickich - 28,15 L / ZŁ 58,49 / HRK 99,93
LPG Chorwacja - 32,26 L / ZŁ 70 / HRK 120,01
LPG Czechy - (brak paragonu) / ZŁ 77,31 / Czechy 474
LPG Jaworzno - 35,95 L / ZŁ 67,35
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 09.05.2016 09:11

Witam,

Koleżanki/Koledzy potrzebuję kilku informacji na temat tankowania LPG na trasie oraz o samej drodze. Do Chorwacji ruszam 31.05.2016 z Krakowa drogę planuję przez Czechy, Austrię, Słowenię, jeśli macie informacje o stacjach z LPG lub jakieś współrzędne na stacje bardzo bym był wdzięczny, zasięg na LPG mam około 350km. Również nie wiem jak wygląda sprawa płatności za autostrady w tych krajach, jakie ceny winiet itp, wszystkie informacje na temat drogi o czym powinienem wiedzieć będą bardzo przydatne jakieś szczególne wymagania co do wyposażenia auta w tych krajach. Za wszystkie informacje z góry Wielkie Dzięki.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.05.2016 09:27

stachu511 napisał(a):Witam,

Koleżanki/Koledzy potrzebuję kilku informacji na temat tankowania LPG na trasie oraz o samej drodze. Do Chorwacji ruszam 31.05.2016 z Krakowa drogę planuję przez Czechy, Austrię, Słowenię, jeśli macie informacje o stacjach z LPG lub jakieś współrzędne na stacje bardzo bym był wdzięczny, zasięg na LPG mam około 350km. Również nie wiem jak wygląda sprawa płatności za autostrady w tych krajach, jakie ceny winiet itp, wszystkie informacje na temat drogi o czym powinienem wiedzieć będą bardzo przydatne jakieś szczególne wymagania co do wyposażenia auta w tych krajach. Za wszystkie informacje z góry Wielkie Dzięki.


Wszystko już było....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2016 09:35

stachu511 napisał(a):Witam,

Koleżanki/Koledzy potrzebuję kilku informacji na temat tankowania LPG na trasie oraz o samej drodze. Do Chorwacji ruszam 31.05.2016 z Krakowa drogę planuję przez Czechy, Austrię, Słowenię, jeśli macie informacje o stacjach z LPG lub jakieś współrzędne na stacje bardzo bym był wdzięczny, zasięg na LPG mam około 350km. Również nie wiem jak wygląda sprawa płatności za autostrady w tych krajach, jakie ceny winiet itp, wszystkie informacje na temat drogi o czym powinienem wiedzieć będą bardzo przydatne jakieś szczególne wymagania co do wyposażenia auta w tych krajach. Za wszystkie informacje z góry Wielkie Dzięki.

W wątku o LPG nie pytaj o wszystko. :idea:
Polecam >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 09.05.2016 10:14

Faktycznie trochę mnie poniosło sorki. Szukam ale nie mogę znaleźć aktualnych informacji lub jakiejś strony gdzie jest mapka ze stacjami Lpg. Dużo łatwiej było by zaplanować trasę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2016 10:25

stachu511 napisał(a):Faktycznie trochę mnie poniosło sorki. Szukam ale nie mogę znaleźć aktualnych informacji lub jakiejś strony gdzie jest mapka ze stacjami Lpg. Dużo łatwiej było by zaplanować trasę.


Wujek Google :wink: >>> "mapy LPG w Europie"

http://www.mylpg.eu/stations/

http://lpg-forum.pl/mapy-stacji-lpg-w-e ... 13450.html

A jak jechałeś w 2015 roku :?:
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 09.05.2016 10:40

W 2015, trasa Słowacja, Węgry, tam drogę znam bardzo dobrze. Nigdy wcześniej przez Czechy, Austrię, Słowenię.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2016 10:46

Dlaczego nie chcesz jechać trasą z 2015 roku. :?:
Z Przemyśla przez Czechy i Austrię chcesz jechać :?:
Chyba, że zmieniłeś miejsce zamieszkania. :wink:
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 09.05.2016 10:48

W 2015 start z Przemyśla w podkarpackim teraz start z Krakowa, więc chyba lepiej przez Czechy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.05.2016 10:50

No to mapki masz - możesz planować.
Shibuya
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.04.2016
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shibuya » 09.05.2016 17:08

stachu511 napisał(a):Witam,

Koleżanki/Koledzy potrzebuję kilku informacji na temat tankowania LPG na trasie oraz o samej drodze. Do Chorwacji ruszam 31.05.2016 z Krakowa drogę planuję przez Czechy, Austrię, Słowenię, jeśli macie informacje o stacjach z LPG lub jakieś współrzędne na stacje bardzo bym był wdzięczny, zasięg na LPG mam około 350km. Również nie wiem jak wygląda sprawa płatności za autostrady w tych krajach, jakie ceny winiet itp, wszystkie informacje na temat drogi o czym powinienem wiedzieć będą bardzo przydatne jakieś szczególne wymagania co do wyposażenia auta w tych krajach. Za wszystkie informacje z góry Wielkie Dzięki.


Jechałam z Krakowa. Powyżej napisałam ile kosztowało mnie paliwo i gdzie tankowałam. Nie mam konkretnych namiarów na stację LPG, bo nie były mi potrzebne. Tankowałam średnio po przejechaniu 300 km. Starałam się zatankować przed Austrią bo tam jest największy problem z LPG. W pozostałych krajach, jak nie ma LPG na jednej stacji, to na następnej będzie. Nie miałam z tym większego problemu.
Jechałam z Krakowa do Krk. Winieta w Czechach 310 Koron, na Austrię kupowałam przy okazji tankowania również w Czechach i zapłaciłam 310 koron. W Euro chcieli 15 euro, więc płaciłam w Koronach. Słowenia 15 euro za 7 dni lub 30 euro za miesiąc.
Most w Krk 35 HRK, Chorwacja Zagreb - Macel - 48 HRK, Chorwacja Rjeka - Zagreb - 61 HRK. Wszędzie płaciłam kartą.
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 10.05.2016 08:51

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wstępnie trasę zaplanowałem tankowanie do pełna w Krakowie następne Mop Mszana Północ czyli przed wjazdem do Czech, trzecie tankowanie Shell Mikulov II., 692 0. W Austrii znalazłem dwie stacje z LPG na którejś z nich mam zamiar tankować: Loipersdorf im Burgenland 280 lub Neudorf 163, Fürstenfeld, Słowenię mam zamiar zrobić bez tankowania. W Chorwacji wiadomo problemu z tankowaniem nie ma ale zaplanowałem że pierwsze będzie Poštanski ured Lučko p.p. 6, 10250,Lučko i później jak wyjdzie w drodze na Ciovo. Co myślicie o tych stacjach?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 101
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone