Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 09.07.2014 11:04

BMW 740 E38 4400 ccm V8 (LPG) spalanie 12 l / 100 km (oczywiście gazu :) ) obciążenie 2 osoby dorosłe, dziecko i bagaże. Średnia prędkość to ok 110 km/h. To dotyczy dotychczasowych podróży, zobaczymy jak wyjdzie podczas podróży do Cro :-)
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 09.07.2014 14:24

trajano napisał(a):BMW 740 E38 4400 ccm V8 (LPG) spalanie 12 l / 100 km (oczywiście gazu :) ) obciążenie 2 osoby dorosłe, dziecko i bagaże. Średnia prędkość to ok 110 km/h. To dotyczy dotychczasowych podróży, zobaczymy jak wyjdzie podczas podróży do Cro :-)


To spalanie i tak ładne, moje GM 1.4 to na autostradzie 115-130 km/h to tak 9 litrów wypije, a moc bez porównania mniejsza.
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 09.07.2014 16:06

Jechałem przez Niemcy, Austrię (Graz) i Słowenię. Gdyby nie objazd tunelu w Austrii to wszystko by było na lpg, a tak przy okazji objechałem jedyną stację z gazem przy autostradzie. Spalanie od 9 litrów przy 120 do 11 przy 140 plus góry. Auto Mitsubishi Space Star 1.8. Pozdrowienia z Cro.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 10.07.2014 23:42

Cena gazu na autostradzie A1 Toruń-Gdańsk 2,89zł i 3,05zł.
Są tylko 2 stacje na całej A1 Stryków-Gdańsk i wykorzystują sytuację.
adasiek231
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 12.07.2014 17:43

Wczoraj wracałem z Tucepi do Krakowa ogólnie trasa ok ruch mały :P za to w drugą stronę już niekoniecznie 8O W miedzy czasie mandat ;/ na ograniczeniu na autostradzie do 100 Pan na motorku mnie sprowadził na bok :/ miałem 142 pomimo że nie jechałem sam taką prędkością padło na mnie :( , ale kolejne zaskoczenie/zdziwienie moje było:
zatankowałem w Ptuj do pełna i myślę sobie oleje Austrie najwyżej polece na benzynie i tu szok dojechałem do Mikulova na gazie (385km) nigdy tyle nie zrobiłem na zbiorniku, rekord miałem 330km - i to jest miłe zaskoczenie teraz zdziwienie - brak gazu na stacji "zamknięta" szukając po drodze niestety niema nic i 250 km przez całe Czechy dopiero w Polsce zatankowałem gaz :/ weszło 44 litry spalanie wyszło na poziomie 11,5 litra na 100 przy jeździe troche po wioskach część autostrada - wynik bardzo dobry jak na moje auto :D Ogólnie droga spoko jechało się bardzo dobrze bez korków 15 h z 6 postojami (wyjazd z Tucepi wybrzeżem przez Split - tankowanie, rozmowa z Panem Policjantem ;/ chciał 2000 kun udało się zbić na 500) dojechałem o 3:30 i co ? Polska :( zimno ponuro do bani ;/ żona mówi wracamy! eh........ czas zacząć zbierać kasę ;) na kolejny raz. Ktoś powie KUP se diesla ale hehe nieeeee wole benzynę nawet jeżdżąc gdy brakuje gazu ;) lubię pomruk dużego silnika zwłaszcza vałki, a i na przyszłość nie będę oszczędzał na drogi czyli minimum dwa pasy bo to całkiem inna jazda a objazd Słowenii nie przypadł mi do gustu o mało nie nadziałbym się znowu na dwóch Panów policjantów z radarem ;/ wolę dopłacić i jechać bardziej komfortowo czyli tempomat i jednostajna jazda ze zwróceniem uwagi na ograniczenia ! - rozumiem że oszczędza się każdy grosz aby potem miło spędzić czas na urlopie ale każdy jak to mówią wybiera to co mu pasuje, mnie trasy wąskie męczą dlatego wybieram zapewne droższe ale ważne żeby dla prowadzącego pojazd były dobre :hut: .
Ostatnio edytowano 12.07.2014 21:32 przez adasiek231, łącznie edytowano 1 raz
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 12.07.2014 21:09

@adasiek231 jaką furką pomykałeś?
adasiek231
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 12.07.2014 21:25

mam w opisie - vectra c kombi wersja sport 3.2 v6 211 km :P zagazowana. Jak spłyną płatności kartą do banku podam szczegółowe dane ile jechałem gdzie i za ile ;)
Tankowanie gazu Makarska przed wyjazdem:
Załączniki:
Adam.jpg
Ostatnio edytowano 12.07.2014 21:48 przez adasiek231, łącznie edytowano 1 raz
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 12.07.2014 21:27

No to ja muszę swój opis uzupełnić ;-)
Załączniki:
C30268470_14Small.jpg
Moja fura, naklejka już też zamówiona ;-)
Ostatnio edytowano 16.07.2014 19:11 przez trajano, łącznie edytowano 1 raz
gitmar
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 10.07.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gitmar » 16.07.2014 12:47

Skoro tak o spalaniu nawijacie...;)
2011 i 2012 wyjazd Audi S6 4.2 V8 Avant quattro w automacie. Spalanie....hmmm....autostrada (130-180 km/h, więcej staram się zapuszczać) ok.15.5-16l LPG/100km, na lokalnych czasami udaje się schodzić poniżej 15l co uważam (biorąc pod uwagę zestaw i masę na pusto - 1820kg) za niezły wynik. Na Pb ciut mniej - ok.12l/100km. Tankowanie zwykle co ok.300km (max zasięg 400km)....aha - wyjazd w 2 osoby + 1 dziecko + full bagażnik.
W zeszłym roku pojechałem A4 B5 Avant 2.8 V6 30V quattro manual i było nieco mniej. Autostrady ok.12-13l LPG/100km, krajówki i ekspresówki jadąc w miarę przepisowo ok.11-12/100. Przejazd z Bratysławy do Macelj ok.395km i zabrakło LPG (44l napełnienia). Więc przełączam na Pb i tankowanie po ok.25km w okolicach Sveti Kriz Zacretje w stronę Zagrzebia (zjeżdżałem z Autocesty do stacji Tifon).

Z Dieslem na pewno byłoby wygodniej jeśli chodzi o tankowanie, ale i tak bym się nie zamienił ;)

W tym roku plany to gdzieś Pagu (wyjazd jak zwykle w ciemno - chociaż z roku na rok coraz trudniej o fajną miejscówkę :|). Droga: A1-Czechy-Austria-(objazd)Słowenia-HR. Tankowania: Żory(?)/Jastrzębie(?)-Mikulov (na mylpg.com widzę więcej niż jedna stacja w razie czego)- olać LPG w Austri, w razie potrzeby płukanie wtryskiwaczy Pb ;) - Tifon w okolicach Zacretje....
Aha - znów wyjazd S6-tką :oczko_usmiech:
Morti
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 16.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morti » 16.07.2014 13:47

Cześć, na powitanie powiem, że rok temu 4 dorosłe i "dobrze odzywione" osoby samochodem Renault Grand Espace III 2.0 16v na trasie Kraków-Podgora + troche zwiedania okolicy (Spilit i inne) + Podgora-Kraków (oczywiście autostradami przez Czechy, Austrię, w Słoweni objazd autostrady i potem cała Chorawacja autostradą) spalanie gazu na poziomie 12,5L (spore auto, spora waga, nie za duzo mocy(140KM), predkosci przelotowe 100 do 130km/h ) - z jednym tylko była masakra ... kolejki na stacjach w Chorwacji na autostradzie do tankowania LPG ... czasem stania na godzinę :/ dlatego w tym roku po pierwsze jade na koniec sezonu (27-28 sierpnia wyjazd) i w tygodniu a nie w weekend gdy jest zmiania turnusu ;)

Pozdrawiam CroMiłośników ;)
Rzenka
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rzenka » 18.07.2014 12:57

Witajcie :)

Czytam forum i czytam od paru dobrych dni :) To jest mój pierwszy wpis.
Melduję, że 11.08 będziemy z mężem wyjeżdżać do Cro, docelowo do Dvornicy koło Rogoznicy, ale w planie zwiedzanie aż do Dubrovnika :)
Mam nadzieję, że nasz 3.7V6 da radę! Oczywiście na lpg, mam nadzieję, że nie przyjdzie nam przerzucać się na pb. Po powrocie dam znać jak poszło ze spalaniem. Mąż już ma chyba oblatane stacje benzynowe i dojazd jako taki, pozostaje mi tylko wertować forum w poszukiwaniu ciekawych miejsc tu i ówdzie. Wracamy 23go, więc będziemy mieli trochę czasu, czuję jednak już, że będzie go za mało. :)

Pozdrawiam!
adasiek231
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adasiek231 » 20.07.2014 14:32

Morti napisał(a):Cześć, na powitanie powiem, że rok temu 4 dorosłe i "dobrze odzywione" osoby samochodem Renault Grand Espace III 2.0 16v na trasie Kraków-Podgora + troche zwiedania okolicy (Spilit i inne) + Podgora-Kraków (oczywiście autostradami przez Czechy, Austrię, w Słoweni objazd autostrady i potem cała Chorawacja autostradą) spalanie gazu na poziomie 12,5L (spore auto, spora waga, nie za duzo mocy(140KM), predkosci przelotowe 100 do 130km/h ) - z jednym tylko była masakra ... kolejki na stacjach w Chorwacji na autostradzie do tankowania LPG ... czasem stania na godzinę :/ dlatego w tym roku po pierwsze jade na koniec sezonu (27-28 sierpnia wyjazd) i w tygodniu a nie w weekend gdy jest zmiania turnusu ;)

Pozdrawiam CroMiłośników ;)

Ja wybrałem na wyjazd i powrót piątek, korków nie było jazda płynna na stacjach z LPG pusto ;)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 20.07.2014 18:50

Też się zdziwiłem tego roku, bo tankując w Mikulowie LPG, dojechałem do Ptuja bez przełączania na Pb ( 364 km), jak dotąd najlepszy wynik na tym samochodzie ( Thalia II).
Ale chyba jechałem już na oparach, bo w Ptuju weszło 33l gazu.
Ogólnie średnie spalanie na trasie w obie strony wyszło 9,4l/100 km LPG.
8szymon8
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.05.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) 8szymon8 » 24.07.2014 13:49

Mam pytanie o cenę gazu na Węgrzech przy granicy z Chorwacją, a już w samej Chorwacji w okolicach Zagrzebia. Tankowanie mam zaplanowane w Budapeszcie bo tam mamy postój i mam zasięg na LPG max 400 km. Opłaca się tankować właśnie w okolicy granicy węgiersko-chorwackiej (230km) czy pociągnąć dalej i w okolicach Zagrzebia (350km) coś szukać?
Wg myLPG średnia cena gazu na Węgrzech to 0.8E a na cro 0.65E ale może ktoś z was leciał niedawno drogą M7 pod Balatonem :)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 24.07.2014 14:13

11 lipca tankowałem w okolicach Zagrzebia (patrząc od Węgier to za Zagrzebiem) i cena była 5,28 kuny/l
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone