Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaro k
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 22.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro k » 22.03.2012 19:09

Greg'orciu
, jeśli cię interesują polskie nazy nie rozpoznanych rybek to podaję w kolejności:
1. jedna z odmian Babki (jadalna, dobra na zupę) - Ostrosz (Pauk) wygląda inaczej
2. Morlesz chyba szkarłatny - istotnie z rodziny Prażmowatych jak Dorada
3. Srzępiel Pisarz
4. Amarel - również rodzina Prażmowatych
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 25.03.2012 00:20

Spróbujcie łowić bukvy , przed wieczorem , na mocne ostre haki 8-12 , przynęta małże lub kawałki kalmarów . Pychota :D spławiki ze świetlikiem.
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 31.03.2012 17:53

A ja Wam zazdroszczę w tym roku muszę się dostosować i jechac do Bułgarji. :evil: :twisted: :( :( :( :(
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.03.2012 18:12

arek71 napisał(a):muszę się jechac do Bułgarji. :evil: :twisted: :( :( :( :(


Gdzie to jest?
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 31.03.2012 18:42

arek71.
Jechać czy lecieć? Jak lecieć, to jeszcze. Jak jechać, to nie zazdroszczę.

Aha. Mogłeś napisać Bułgaryji... byłoby śmieszniej.
Jacek4x4
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek4x4 » 04.04.2012 18:40

Witam szanowne grono wędkarskie.
Na majówkę wynajęliśmy razem z kolegą jacht motorowy, wypływamy z Sukosanu w kierunku Sibenik wyspa Hvar i dalej Dubrovnik.W tych okolicach będziemy chcieli coś tam powędkować.
Moje doświadczenie w tym kierunku jest mizerne łapałem trochę na troling i spławik na naszych jeziorach, na dodatek sprzętem pożyczonym od kolegi, w efekcie coś tam parę sztuk złapałem.
Przeczytałem tu na forum kilka wypowiedzi na temat sprzętu, metod wędkowania, oraz różnego rodzaju stosowanych zanęt.
Ale może ktoś mi jeszcze coś podpowie w tym temacie.

Jaką wędkę sobie skompletować do takich połowów ( czy może jakieś dwa zestawy)
Jakie stosować zanęty?
Co na haczyk
Jakimi metodami jest najskuteczniej łapać, o jakich porach dnia i tak w dalszej odległości od brzegu.

Myślę, że jako początkujący z waszymi poradami coś mi się uda złowić.
Jeśli tak to pochwalę się tu fotkami i zdam solidną relację..
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 05.04.2012 15:19

My zaś w zeszłym roku pływając łódką motorową w rejonie Prizby łowiliśmy za pomocą takich oto cudeniek, wyczarowanych w sklepie wędkarskim w Vela Luce... za przynętę służył zakupiony w sklepie rybnym mrożony "Gavun"

Obrazek
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 05.04.2012 17:39

Jakieś efekty?
Jacek4x4
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek4x4 » 05.04.2012 21:46

ZoltaN napisał(a):My zaś w zeszłym roku pływając łódką motorową w rejonie Prizby łowiliśmy za pomocą takich oto cudeniek, wyczarowanych w sklepie wędkarskim w Vela Luce... za przynętę służył zakupiony w sklepie rybnym mrożony "Gavun"

Obrazek


Ciekawy zestawik,tylko co na to złowiłeś :?:
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 06.04.2012 08:42

W okolicach wysepek przy Karbuni prawie za każdym razem było branie... w większości był to chyba jakiś rodzaj okonia, cuś ten deseń (z grzywą na grzbiecie, niektóre miały fioletowe poprzeczne pasy):

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.04.2012 19:01

ZoltaN napisał(a):... w większości był to chyba jakiś rodzaj okonia, cuś ten deseń (z grzywą na grzbiecie, niektóre miały fioletowe poprzeczne pasy)

Serranus - rodzaj ryb okoniokształtnych z rodziny strzępielowatych.

http://www.pijanitvor.com > Forum > RIBOLOV NA MORU > Ribe > Ostala riba > Kanjac (Serranus cabrilla)

Pirka (Serranus scriba) >
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2012 20:26

mam pytanie nie jestem specjalistą w poławach
w chorwacji widziałem takie metalowe siatki w kształcie duzej butelki z otworem u góry ale wejsciem tylko w jedną strone
chorwaci dawali troche chleba i spuszczali do wody dołaczając na sznurku balon.
gdzie do kupienia sa takie saitki lub jak sie nazywają
po 2 godzinach gosc wyciagał 10 duzych ryb bez stresu
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.04.2012 00:20

boksa napisał(a):mam pytanie nie jestem specjalistą w poławach
w chorwacji widziałem takie metalowe siatki w kształcie duzej butelki z otworem u góry ale wejsciem tylko w jedną strone
chorwaci dawali troche chleba i spuszczali do wody dołaczając na sznurku balon.
gdzie do kupienia sa takie saitki lub jak sie nazywają
po 2 godzinach gosc wyciagał 10 duzych ryb bez stresu

takie pułapki to > fish trap
>
>

u nas jest to przyrząd kłusowniczy - nielegalny i za samo posiadanie są przewidziane kary chyba, że posiadasz własny staw lub stosowne uprawnienia http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-99-66-750
pozdrav
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 17.04.2012 09:57

Widzialem takie klatki kilka razy ale myslalem ze to na kraby a nie na ryby. ?.
Ciekawa metoda polowu pytanie czy legalna

I nastepne pytanie ktore zostalo tu juz postawione ale odpowiedzi nie zaobserwoalem
Czy lowienie krabow z maska i rurka jest legalne czy podchodzi to pod wedkarstwo bo dwa lata temu polowilem troche ich i byly wysmienite
Ale czy to bylo legalne ?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.04.2012 15:45

Klatki do połowu ryb i krabów się trochę różnią. Do ich użycia wymagane jest również w Cro pozwolenie.
temacik sprzed kilku dni > Łowienie ryb i owoców morza przy pomocy stalowej klatki

Przynęta z kraba i kalmara >

p
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone