Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kontrola na granicach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturb
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2005
kontrola na granicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturb » 25.08.2005 07:46

witam

moze mi ktos odpowiedziec jak wyglada przejazd przez granice z slowenia, austria , chorwacja. czy straznicy robia jakies rewizje itd? czy bez jakichkolwiek przeszkod mozna jechac.

pozdr
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.08.2005 08:47

arturb napisał(a):witam

moze mi ktos odpowiedziec jak wyglada przejazd przez granice z slowenia, austria , chorwacja. czy straznicy robia jakies rewizje itd? czy pozdr


Przeważnie sprawdzają tylko dokumenty ale to i tak nie zawsze, kontrole czyli sprawdzanie "na oko" co jest w bagażniku są sporadyczne. Oczywiście jak cos im się nie spodoba to mogą wziąć Cię nawet na osobistą.


Pozdrawiam
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 25.08.2005 08:49

Na zadnej granicy nie kontrolowano mnie, niektorzy celnicy to nawet paszportu do rak nie chcieli brac.
Widzialam jednak, jak Chorwaci kontrolowali Austriakow i Niemcow, tzn. kazali im otwierac bagaznik i zagladali na tylne siedzenie.
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 25.08.2005 08:52

jak do tej pory moje trzy podróze do chorwacji odbyły sie w miłych okolicznosciach.
nie kontrolowano mnie a wielokrotnie nawet na zaglądano w paszport ( najczesciej austriacy)
ale z tego co pamietam to wegrzy sie najbardziej przeyczepiaja o różne rzeczy - mnie sie upiekło ale jak widziałam jakiekolwiek problemy to tylko tam
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 26.08.2005 18:35

Byłem już 4 razy ( dzis w nocy wróciłem ) i jeżeli na którejś z granic się czepiają to tylko na polsko-czeskiej i czesko austryjackiej.
Raz po przyjechaniu na granicę a mam do niej 50 km polski wop-ista chciał żebym mu pokazał co mam w bagażniku a auto było tak zapakowane że bałem się oitworzyć bagażnik żeby wylatujące ze środka rzeczy nóg mu nie połamały. Po tym jak zobaczył stwierdził " faktycznie jedziecie na wczasy "
W aucie byłem z żoną i dwójką dzieci w wieku 6 i 7 lat. Chyba rodzina terrorystów.
Na granicy austyjacko-czeskiej zawsze problem ma Czech, a to naklejka nie w tym miejscu a to trzeba sprawdzić czy w dowodzie rejstraycjanym ważne badania techniczne itp.
Reszta granic cywilizowana. Zadnych kontroli tylko trzeba paszport pokazać w ręce przez okno i tyle.
KAMA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAMA » 26.08.2005 18:45

Było spokojnie..paszpor a nawet nie i dalej...jechalismy tylko z mezem ..obładowani ale nikogo nie sprawdzali..
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 26.08.2005 20:23

KAMA napisał(a):Było spokojnie..paszpor a nawet nie i dalej...jechalismy tylko z mezem ..obładowani ale nikogo nie sprawdzali..

bardzo mądy post :roll:
pt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 412
Dołączył(a): 22.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pt » 27.08.2005 01:34

nie chce ale muszem...powtarzam to co inni juz napisali ,jezeli ktos sie czepia to tylko czesi ... nie wiem z czego to wynika :(
pozdro
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 28.08.2005 10:55

Przy wyjeździe ze Słowenii odstawili mnie na 20 minut i nie wiem co w tym czasie z paszportami robili, bo bagaży nie chcieli oglądać. Swoich puszczali - odstawiali tylko autka z UE... Chyba dlatego, że mam arabską pieczątkę ;)

W lipcu oglądali nam paszporty na KAŻDEJ granicy - nawet chorwackiej :o

Plumek
morka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 28.08.2005
kontrola na granicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka » 28.08.2005 11:16

Witam!
Mnie tylko sprawdzali jak jechałem autami z zaciemnionymi szybami (jeżdżę różnymi autami - z klientami). No i raz miałem taki przypadek, że klientowi ktoś rozwalił auto na parkingu w Chorwacji. Auto do serwisu, klient do domu autokarem, a ja czekałem na naprawę autka. Ze względów finansowych auto zostało naprawione tylko tyle, żeby jechało, blacha trochę była jeszcze powgniatana tu i uwdzie.
Wracając trzepali mnie na każdej granicy - zwłaszcza dokumenty, bo nie miałem papierów z policji, że auto zostało uszkodzone na parkingu.
Jakby ktoś miałtaką przygodę (czego nikomu nie życzę) to warto w dokumenty od policji się zaopatrzyć.
Pozdrawiam serdecznie
Piotrek Lewandowski
---------------------------------
MORKA Szkoła Żeglarstwa
www.morka.pl
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 28.08.2005 11:30

anetka1011 napisał(a):Widzialam jednak, jak Chorwaci kontrolowali Austriakow i Niemcow, tzn. kazali im otwierac bagaznik i zagladali na tylne siedzenie.


pewnie to byli chorwaci w samochodach z rejestracjami D i A
Pokemon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.08.2005
Co ze starym paszportem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pokemon » 28.08.2005 14:47

Mam pytanko odnosnie kontroli granicznych:otoz tak siobie pomyslelem czy aby nikt nie bedzie robil mi problemow na grnicach kiedy to pokaze stary paszport(oczywiscie wazny)
Chodzi mi o to czy zaden celnik sie nie uczepi jesli damy 4 paszporty i tylko moj bedzie jeszcze w starej oprawie(granatowa okladka)!!! Zdjecie taz mam "z mlodosci jeszcze" a na nowy paszport juz za pozno..bo wyjazd niedlugo.
Moze ktos mial jakies doswiadczenia w tej materii.
Pozdrawiam
Izowita
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 30.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izowita » 28.08.2005 15:05

ja mam paszport nowy ale mój mąz prawie 9 letni ale nigdy nie było problemu z jego paszpotrem - zawsze nas wpuszczali.

raz tylko zdarzyło sie ze na graniocy austryjackiej pan celnik badal ten paszpotr pod mikroskopem bo zdjęcie mu sie lekko odkleja ale nie robili problemów
vilto
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) vilto » 28.08.2005 16:19

witam,
właśnie wróciliśmy z Rogoźnicy i na żadnej z granic żaden celnik nie wziął paszportów do ręki. To już Europa...
Pokemon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pokemon » 28.08.2005 17:15

Rozumiem i wierze i zapominam o problemie.
Poza tym podobno ludzie jezdza na dowody osobiste wiec chyba nie bedzie rzeczywiscie problemow.Swoja droga mysle ze na dowod przez BiH to bym chyba nie jechal.No bo wlasnie chodzi mi o te "mniej cywilizowene " kraje.
Dziekuje pozdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone