Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka sportowa

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 31.12.2016 14:52

damianisko5 napisał(a):Dzięki, od 2 lat mam http://allegro.pl/stabilizator-ruchow-d ... 04313.html - takie były początki zabawy ze stabilizatorem - ten daje radę po wyważeniu.


Eeee to i tak odlot w stosunku do tego co ja miałem czyli niczego, niby człowiek trzymał zawsze tą ręke nieruchomo, prowadził po woli a potem na ekranie trzęsawka że nie da się prawie oglądać a podczas spacerowania to już masakra.
Teraz jest ok, do tego Feiyu są przedłużki 50cm więc można jeszcze bardziej to rozbudować.
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 06.05.2017 21:36

Hej :)
Pozwolę sobie odświeżyć temat.
Chciałabym zakupić kamerkę z naszego rynku (z normalną gwarancją itp.) ale nie umiem wybrać :( . Ma to być coś, z czym można bez strachu wejść do wody, może nagrać coś od wodą podczas snurkowania i jak upadnie np. z 170cm na ziemię, to też bez strachu, że przestanie działać.
Mam wideorejestrator MIO 458 i wiem, że chciałabym, aby jakość obrazu HD była lepsza. Kamera ma służyć amatorskim nagraniom i niezbyt ekstremalnym :). Wybór jest tak duży, że już sama nie wiem.
Budżetowo mogę kupić GoPro Hero5 Black, która niby w rankingach jest na czołowych miejscach, ale wychodzę z założenia, że nie ma sensu płacić za nazwę, jeśli jest coś tańszego, a o porównywalnej jakości.
Staram się znaleźć coś samodzielnie, ale to dla mnie jest czarna magia :(.
Czy możecie coś polecić?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.05.2017 21:52

Oczywiście, bierz Gitup git2 ale np. w wersji PRO czyli z dodatkowymi akcesoriami, na allegro bez problemu znajdziesz z Polski i z gwarancją. W sumie jest masę różnych kamerek ale jak na razie w stosunku cena/jakość gitup nie ma konkurencji. Są np. nowe fajne kamerki od Xiaomi ale cenowo to kosmos nie warty przepłacania (no chyba że potrzebujesz jakości w 4K). Gitup git2 ma tą zaletę że matryca ma wbudowaną stabilizację, pooglądaj sobie filmiki na YT z testów, naprawdę to dużo daje.
Ostatnio edytowano 06.05.2017 22:00 przez yzedef, łącznie edytowano 1 raz
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 06.05.2017 21:53

Jak zobaczyłem cenę GoPro Hero5 Black to nawet nie czytałem jej opisu. Też jestem zainteresowany.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 06.05.2017 22:23

Sprawdź Lamax x10 - masa akcesoriów w wyposażeniu podstawowym. Sam mam i oprócz tego, że się trochę grzeje - chociaż zupełnie nie mam porównania do innych, bo to moja pierwsza kamerka sportowa to śmiga aż miło. Gruntowny jej test jednak dopiero w czerwcu w CRO ;)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.05.2017 22:32

guzu napisał(a):Sprawdź Lamax x10 - masa akcesoriów w wyposażeniu podstawowym. Sam mam i oprócz tego, że się trochę grzeje - chociaż zupełnie nie mam porównania do innych, bo to moja pierwsza kamerka sportowa to śmiga aż miło. Gruntowny jej test jednak dopiero w czerwcu w CRO ;)

Ten Lamax ma również swojego odpowiednika w Chinach w postaci ThiEyE T5. Zaletą tych dwóch jest możliwość nagrywania w 4K (aczkolwiek pytanie na czym to oglądać?, jak i tak prawie żaden tv nie obsługuje 60klatek/s) i są to nowsze konstrukcje, jednak gitup ma lepszą stabilizację. To już są takie niuanse że co byście nie wybrali to będzie dobre :).
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 07.05.2017 08:25

yzedef napisał(a):Gitup git2 ma tą zaletę że matryca ma wbudowaną stabilizację, pooglądaj sobie filmiki na YT z testów, naprawdę to dużo daje.

Wielkie dzięki za podpowiedź :) Jak przeglądałam informacje o kamerkach, to nie rzuciła mi się w oczy Gitup git2. Zastanawiałam się nad Lamax lub SJCAM ale jak teraz oglądam ich porównania z Gitup git2, to stabilizacja obrazu do mnie mocno przemawia :)
Lecę się dalej "doktoryzować" :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 07.05.2017 11:18

Też miałąm niedawno takie dylematy i szukałam i czytałam i po wielu pozytywnych opiniach zdecydowałam się na lamaxa ale X8 nawet nie wiedziałam ,że jest 10, wypróbowana pod wodą, i w innych warunkach :) Nie mam porównania do innych kamerek ale jak dla mnie jest idealna do amatorskich filmików :)
Tu jest mój fimik sklecony z nagrań lamaxa jak ktoś chciałby podglądnąć jakość :)



Chociaż nie jestem pewna czy jednak ta jakość nie jest trochę popsuta bo po wrzuceniu materiału do movie makera jakość spadła tragicznie i obrabiałam go przy tej beznadziejnej jakości i dopiero przy zapisie na końcu jakość wyszła ok, chodź tak jak mówię nie wiem czy nie jest ona jednak troszkę słabsza niż surowego materiału :)

W każdym razie ja polecam lamaxa X8 tym bardziej, że za 420 zł ma się wszystkie akcesoria, w tym obudowę do wody i wymienną baterię, wystarczy dokupić kartę pamięci - koniecznie 10 generacji i za tą cene chyba nic lepszego nie ma :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 07.05.2017 12:19

Andzik napisał(a):
yzedef napisał(a):Gitup git2 ma tą zaletę że matryca ma wbudowaną stabilizację, pooglądaj sobie filmiki na YT z testów, naprawdę to dużo daje.

Wielkie dzięki za podpowiedź :) Jak przeglądałam informacje o kamerkach, to nie rzuciła mi się w oczy Gitup git2. Zastanawiałam się nad Lamax lub SJCAM ale jak teraz oglądam ich porównania z Gitup git2, to stabilizacja obrazu do mnie mocno przemawia :)
Lecę się dalej "doktoryzować" :)


SJCAM nie polecę bo cenowo ich produkty są wyraźnie droższe, a nie przekłada to się na lepszą jakość, najnowszy model ma ekran dotykowy tylko po co taka opcja jak mamy kamerkę np. w obudowie podwodnej więc i tak z tego nie skorzystamy.
Sam mam SJCAM 5000 Plus i będę ją chyba sprzedawał na rzecz gitup właśnie głównie ze względu na stabilizację. Teoretycznie mam gimbala 3D i działa on super jednak już podwodą,lub w ekstremalnych sytuacjach gdzie niezbędna jest obudowa (np. rower; motocykl) nie mogę z niego korzystać. Dla mnie ważniejsza od jakości właśnie jest stabilizacja bo drażnią mnie nagrania piękne jakościowo ale przez te drgania niewiele widać i psuje to całe nagranie. Na pewno bardzo dobrą jakość zapewniają kamerki Xiaomi ale cenowo to już konkretna kasa jest według mnie nie warta wydawania... za różnicę lepiej kupić gimabala, ja za swojego używanego z allegro dałem niewiele ponad 600zł.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 07.05.2017 15:43

Lamax x10 także ma stabilizację obrazu.

Każdy będzie chwalił swoje więc oglądać porównania na YT i wybrać co oku się najbardziej podoba :D
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 07.05.2017 17:30

guzu napisał(a):Lamax x10 także ma stabilizację obrazu.

Każdy będzie chwalił swoje więc oglądać porównania na YT i wybrać co oku się najbardziej podoba :D


Ja swojego nie chwalę bo mam SJ5000+ i niestety stabilizacja nawet zwykła programowa to duuuużaaa różnica.
W nawiązaniu do powyższego, popatrzcie na YT, pogrzebcie w sklepach i kupujcie co wam najbardziej pasuje :)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 07.05.2017 23:19

yzedef napisał(a):
Andzik napisał(a):
yzedef napisał(a):Gitup git2 ma tą zaletę że matryca ma wbudowaną stabilizację, pooglądaj sobie filmiki na YT z testów, naprawdę to dużo daje.

Wielkie dzięki za podpowiedź :) Jak przeglądałam informacje o kamerkach, to nie rzuciła mi się w oczy Gitup git2. Zastanawiałam się nad Lamax lub SJCAM ale jak teraz oglądam ich porównania z Gitup git2, to stabilizacja obrazu do mnie mocno przemawia :)
Lecę się dalej "doktoryzować" :)


SJCAM nie polecę bo cenowo ich produkty są wyraźnie droższe, a nie przekłada to się na lepszą jakość, najnowszy model ma ekran dotykowy tylko po co taka opcja jak mamy kamerkę np. w obudowie podwodnej więc i tak z tego nie skorzystamy.
Sam mam SJCAM 5000 Plus i będę ją chyba sprzedawał na rzecz gitup właśnie głównie ze względu na stabilizację. Teoretycznie mam gimbala 3D i działa on super jednak już podwodą,lub w ekstremalnych sytuacjach gdzie niezbędna jest obudowa (np. rower; motocykl) nie mogę z niego korzystać. Dla mnie ważniejsza od jakości właśnie jest stabilizacja bo drażnią mnie nagrania piękne jakościowo ale przez te drgania niewiele widać i psuje to całe nagranie. Na pewno bardzo dobrą jakość zapewniają kamerki Xiaomi ale cenowo to już konkretna kasa jest według mnie nie warta wydawania... za różnicę lepiej kupić gimabala, ja za swojego używanego z allegro dałem niewiele ponad 600zł.

A ja polecę sjcam i polemizowałbym czy jest znacznie droższy. Używam chyba 3 rok sj4000 (obecnie ok.300 zeta)i nawet w czasie takich zjazdów daje radę. Filmik nie mój i niewiem czym nagrywany(my zjeżdżamy tam znacznie szybciej) :D My kamerę montujemy na kasku.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 08.05.2017 08:19

Ja także mogę polecić Gitup Git 2. Kamerkę posiadam od roku, przeszła pomyślnie jadrańskie testy nad i podwodne, stabilizacja naprawdę działa. Jedynie mikrofon nie jest rewelacyjny, ale za parę złotych można sobie dokupić zewnętrzny. Zapłaciłem za nią w chińskim sklepie z elektroniką ok. 400 zł, za tą cenę ta kamerka konkurencji raczej nie ma. Do zakupu skłoniły mnie m.in. porównania na youtubie. SJCAM wypuścił niedawno nowy model SJ6 Legend - trochę droższy od Git'a, ale niby też ma stabilizację, może warto wziąć go pod uwagę.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.05.2017 19:09

Tak mnie namawialiście :), że w końcu stwierdziłem że trzeba wymienić SJ5000+ na wersję ze stabilizacją, pobawiłem się wczoraj tą swoją w kiepskim oświetleniu i porażka jak drga matryca, dlatego kolego Miril nie porównuj poczciwej SJ4000 (też ją kiedyś miałem i była wow) do nowych kamerek bo kiedyś nie było stabilizacji, a właśnie tu jest różnica kolosalna. SJ4000 to jest super kamerka jak ktoś chce wydać mało kasy a mieć możliwość nagrywania, stosunek cena/jakość jest nie do pobicia (na allegro już za 150-200zl). Bawiąc się wczoraj pobawiłem się również w zmianę firmware na nowszy i tutaj SJCAM ma taki burdel w plikach, wersjach, opis sposobu aktualizacji oczywiście z realną metodą ma niewiele wspólnego i tu mnie właśnie SJCAM wkurzało bo wsparcie posprzedażne zawsze było słabe lub żadne. Suma sumarum wczoraj zamówiłem gitup-a. Zestaw w wersji PRO czyli z obudową podwodna i akcesoriami oraz dodatkowym akumulatorem + zewnętrzna ładowarka wyszedł za 410zł z wysyłką z Chin przez Hong Kong (czyli jest szansa mieć to w 2tyg).
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 09.05.2017 00:01

yzedef napisał(a):Tak mnie namawialiście :), że w końcu stwierdziłem że trzeba wymienić SJ5000+ na wersję ze stabilizacją, pobawiłem się wczoraj tą swoją w kiepskim oświetleniu i porażka jak drga matryca, dlatego kolego Miril nie porównuj poczciwej SJ4000 (też ją kiedyś miałem i była wow) do nowych kamerek bo kiedyś nie było stabilizacji, a właśnie tu jest różnica kolosalna. SJ4000 to jest super kamerka jak ktoś chce wydać mało kasy a mieć możliwość nagrywania, stosunek cena/jakość jest nie do pobicia (na allegro już za 150-200zl). Bawiąc się wczoraj pobawiłem się również w zmianę firmware na nowszy i tutaj SJCAM ma taki burdel w plikach, wersjach, opis sposobu aktualizacji oczywiście z realną metodą ma niewiele wspólnego i tu mnie właśnie SJCAM wkurzało bo wsparcie posprzedażne zawsze było słabe lub żadne. Suma sumarum wczoraj zamówiłem gitup-a. Zestaw w wersji PRO czyli z obudową podwodna i akcesoriami oraz dodatkowym akumulatorem + zewnętrzna ładowarka wyszedł za 410zł z wysyłką z Chin przez Hong Kong (czyli jest szansa mieć to w 2tyg).

Możesz pokazać w którym miejscu napisałem o porównywaniu (jakości)? Rozumiem że nagrywasz dla National Geographic czy Discovery i jakość musi być wybitna? :wink: Nie twierdzę że sjcam jest the Best ale dla nas wystarczająca. Znajomi też nie narzekają. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Kamerka sportowa - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone