Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamerka sportowa

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 19.12.2017 13:37

Mam zamiar w końcu zabrać się do zrobienia jakiegoś filmiku z materiałów nakręconych z wakacji.
Czy możecie polecić, jakiś prosty i darmowy program, najlepiej w języku Polskim.
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 19.12.2017 15:17

Muszę Cie zmartwić ... :( programów spełniających Twoje kryteria ( prosty , free, PL) raczej nie ma.
Wiem że moja odpowiedź nie spowoduje pojawienia się uśmiech u na twarzy ale......... ale proponuję Ci poznać możliwości popularnego SONY VEGAS..... są ( były?) wersje TRIAL.
Moja przygoda z tym programem zaczęła się właśnie od wersji testowej bodajże na 14 albo 30 dni ...... na początku byłem przerażony ogromem możliwości tego programu lecz poświęciłem troszkę czasu i na Youtube odnalazłem sporo tutoriali ( również w języku polskim) z każdą minutą oglądania "tutka" Vegas stawał się coraz bardziej przyjazny.

Miałem to szczęście że na okrągłe urodziny dostałem od najbliższyh prezent :) Vegasa :)
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 19.12.2017 15:48

shrek napisał(a):Mam zamiar w końcu zabrać się do zrobienia jakiegoś filmiku z materiałów nakręconych z wakacji.
Czy możecie polecić, jakiś prosty i darmowy program, najlepiej w języku Polskim.


Wypróbuj Freemake Video Converter
Jest prosty, darmowy i w j. polskim :)

Ściągnij ze stronki twórcy: http://www.freemake.com/pl/downloads będziesz miał pewność, że jest bez hmmm.... niechcianych prezentów.

Ten człowiek tłumaczy po kolei:
https://www.youtube.com/watch?v=jE3hnU4Hn6U

ale myślę, że jak pogrzebiesz, to poszukasz innych :)
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 19.12.2017 16:53

ooo!! To już pierwszy krok ..... może dzięki temu więcej osoób wyciągnie swoje "video-wspomnienia" z czeluści twardych dysków na światło dzienne :):) :hearts:
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 19.12.2017 20:34

To Freemake jest fajne, tylko w wersji darmowej daje branding, ale za 20ojro jest wersja unlimited...

Przyszła moja kamerka Manta MM9359 Steadycam Active i do tego kartę pamięci Samsung microSDXC EVO Plus 64GB 100 MB/s Class 10
Obrazek
Kamerka nie widzi jej. Dzwoniłam do sklepu, kazali przyjechać, bo sprzęt powinien grać razem, więc może karta jest walnięta.
Jakieś pomysły?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 19.12.2017 21:14

Może nie obsługuje 64 GB ?
VonJa
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 22.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) VonJa » 19.12.2017 21:30

Miril napisał(a):Może nie obsługuje 64 GB ?


producent zapisał w specyfikacji z powinno to gadać ze sobą http://www.manta.com.pl/pl/mm9359

"Nośnik pamięci: karta microSD (maks. 64GB, klasy 10)"

Najszybciej sprawdzisz kamerkę wsadzając do niej inną kartę ...choćby tymczasowo wyciągniętą ze swojego smartfona.
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 19.12.2017 23:12

VonJa napisał(a):
Miril napisał(a):Może nie obsługuje 64 GB ?


producent zapisał w specyfikacji z powinno to gadać ze sobą http://www.manta.com.pl/pl/mm9359

"Nośnik pamięci: karta microSD (maks. 64GB, klasy 10)"

Najszybciej sprawdzisz kamerkę wsadzając do niej inną kartę ...choćby tymczasowo wyciągniętą ze swojego smartfona.


kamerka widzi starą kartę SD z telefonu... można oglądać i cykać foty... więc coś z kartą SD jest nie tak :(
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.12.2017 23:16

UwTw napisał(a):
VonJa napisał(a):
Miril napisał(a):Może nie obsługuje 64 GB ?


producent zapisał w specyfikacji z powinno to gadać ze sobą http://www.manta.com.pl/pl/mm9359

"Nośnik pamięci: karta microSD (maks. 64GB, klasy 10)"

Najszybciej sprawdzisz kamerkę wsadzając do niej inną kartę ...choćby tymczasowo wyciągniętą ze swojego smartfona.


kamerka widzi starą kartę SD z telefonu... można oglądać i cykać foty... więc coś z kartą SD jest nie tak :(


Sprawdź jeszcze nową kartę w innym urządzeniu.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.12.2017 08:25

Karta była formatowana ?

shrek napisał(a):Mam zamiar w końcu zabrać się do zrobienia jakiegoś filmiku z materiałów nakręconych z wakacji.
Czy możecie polecić, jakiś prosty i darmowy program, najlepiej w języku Polskim.


Jest taki :wink:
Windowsowy Movie Maker :lol:
Bardzo go sobie chwalę, film który wstawiłem xx postów wstecz składałem właśnie w tym programie.
Prosty, intuicyjny, wbrew pozorom ma większość potrzebnych narzędzi, bez problemu działa na kiepskim sprzęcie, czego nie można powiedzieć o wspomnianych wyżej kombajnach.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.12.2017 10:10

Weź sobie ShotCut
https://www.shotcut.org/
Darmowy, ta sama licencja, co GIMP.
A potrafi naprawdę sporo.
Obejrzyj sobie parę lekcji:
https://www.youtube.com/results?search_ ... utorial+pl

I dajesz... :D
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 20.12.2017 11:39

Habanero napisał(a):Sprawdź jeszcze nową kartę w innym urządzeniu.

Karta sformatowana. Niestety nie mam innego urządzenia obsługującego karty 64GB. Jeżeli chodzi o o czytanie i zapisywanie karty na kompie - działa bezbłędnie... Jadę wieczorem do sklepu, niech ogarną problem...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.12.2017 17:17

sdolas napisał(a):Jest taki :wink:
Windowsowy Movie Maker :lol:
Bardzo go sobie chwalę, film który wstawiłem xx postów wstecz składałem właśnie w tym programie.
Prosty, intuicyjny, wbrew pozorom ma większość potrzebnych narzędzi, bez problemu działa na kiepskim sprzęcie, czego nie można powiedzieć o wspomnianych wyżej kombajnach.


Też sklecałam swoje filmiki w WMM i wkurza mnie strasznie to, że film mimo zapisu go w najwyższej jakości, bardzo traci na taj jakości w stosunku do nieobrobionego materiału. Nie wiem jak jest z innymi tego typu prostymi- darmowymi programami, ale w tym jest to bardzo zauważalne :evil:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.12.2017 07:34

Wiola
To musiałaś nie tą opcję pliku wyjściowego wybrać :roll:
Można w nim zdefiniować sobie swój własny format indywidualny, narzucić rozdzielczość i ilość klatek.
Możesz zerknąć na mój film, jest zapisany w FHD i 29 klatkach, jakość super, zero klatkowania
WMM obciął mi jedynie ilość klatek, bo oryginał mam 60kl, a zapis 29kl.
To był celowy wybór bo taki plik odtworzę na każdym sprzęcie ;)
Ja jednak na sporym TV nie widzę jakiejś dużej różnicy między oryginałem a tym co wyszło z WMM :wink:

Chyba że kręcisz w 4K, to niestety tego już WMM nie obsłuży, po przejściu do FHD będzie strata.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.12.2017 09:36

sdolas napisał(a):Wiola
To musiałaś nie tą opcję pliku wyjściowego wybrać :roll:
Można w nim zdefiniować sobie swój własny format indywidualny, narzucić rozdzielczość i ilość klatek.
Możesz zerknąć na mój film, jest zapisany w FHD i 29 klatkach, jakość super, zero klatkowania
WMM obciął mi jedynie ilość klatek, bo oryginał mam 60kl, a zapis 29kl.
To był celowy wybór bo taki plik odtworzę na każdym sprzęcie ;)
Ja jednak na sporym TV nie widzę jakiejś dużej różnicy między oryginałem a tym co wyszło z WMM :wink:

Chyba że kręcisz w 4K, to niestety tego już WMM nie obsłuży, po przejściu do FHD będzie strata.


Widziałam Twój filmik, fajny jest :oczko_usmiech:
Hmm nie znam się za bardzo i nie wiem czemu ale materiał już po wrzuceniu do Movie Maker jest w złej jakości, potem zapisywałam go w 2 opcjach raz dałam po porostu wysoka rozdzielczość ( czyli nie wiem jaka ) i 2 raz 1080. I jest lepiej niż materiał, który obrabiam ale wydaje mi się, że to jeszcze nie to :?
A kręcę w 1080p i 60 klatek i nie chodzi o przycinanie tylko wydaje mi się, że obraz nie jest wyraźny tylko rozmazany, wstawiałam swój filmik w KMWB na str. 103 :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Kamerka sportowa - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone