Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaka nawigacja?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 17.07.2017 12:05

W mieście przy dosyć małej prędkości jest to około 50 metrów.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 17.07.2017 12:59

mapy mapami, ale pamiętajcie, że każde urządzenie ma swoją dokładność, a urządzenia działające online opierają swoje działanie na jakości łącza (kilkusekundowy ping) skutkuje zjechanie w złą ulicę.
Waze działa dobrze, jak kolega wyżej napisał lubi się wieszać przy dalszych trasach i taka jest prawda, gdyż algorytm działania jest taki że na bieżąco sprawdza CAŁĄ trasę pod różnymi kątami, a Google-maps robi to dopiero gdy złapie jakiś sygnał na trasie parędziesiąt kilometrów do przodu. Aby Waze dobrze chodziło na takiej trasie musi być wgrane we flagowy telefon + non stop bardzo dobry zasięg GSM.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 17.07.2017 14:01

W tym roku skorzystałem z nawigacji samochodowej w Peugeot 5008. Zawsze brałem tom tom. Powiem tak, nie zabiorę już Tomcia, bo nie raz wyprowadził mnie w pole. Firmowa nawigacje Peugeot po aktualizacji doprowadziła mnie wszędzie dokładnie tam gdzie chciałem, z dokładnością do 1 metra. Cała trasa aktualna ograniczenia preðkości radary. Do niczego nie mogę się przyczepić, nawet nie musiałem google map włączać.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 17.07.2017 15:00

Ja zastanawiam się co w tym roku wybrać, Google Maps online, czy Here online.
W tamtym roku jechałem na Here, ale ofline i będąc w Słowacji musiałem zjechać z wyznaczonej trasy z powodu remontu drogi. Nawigacja zgubiła się i zawiesiła, wyświetlał się komunikat brak mapy danego obszaru.
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 17.07.2017 20:51

Najlepiej zaopatrzyć się w dobrą nawigację, np Garmin z aktualizacją map dwa razy w roku i odbiornikiem komunikatów drogowych i nie ma problemów z mapami, danym w telefonie i prowadzi bez problemów i informuje o utrudnieniach na trasie za ile km i jakie opóźnienie, a telefon jak sama nazwa mówi do czego innego. Jak coś jest uniwersalne to ......wiadomo.
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 17.07.2017 21:13

jerzy26 napisał(a):Najlepiej zaopatrzyć się w dobrą nawigację, np Garmin z aktualizacją map dwa razy w roku i odbiornikiem komunikatów drogowych i nie ma problemów z mapami, danym w telefonie i prowadzi bez problemów i informuje o utrudnieniach na trasie za ile km i jakie opóźnienie, a telefon jak sama nazwa mówi do czego innego. Jak coś jest uniwersalne to ......wiadomo.


Nie sprowadzajmy dyskusji do poziomu wyższości świąt nad świętami. Najlepiej to niech każdy robi, co lubi i uważa. Kolegał wyżej pytał o Google Maps i informacjie takowe otrzymał. Mówienie o 'najlepiej' wynikającym z doświadczeń osobistych sprowokuje zylion postów, które i tak Ciebie nie przekonają a pytającemu do światopoglądu również nic nie wniosą. :)
b0czek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 11.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) b0czek » 17.07.2017 21:14

shrek napisał(a):Ja zastanawiam się co w tym roku wybrać, Google Maps online, czy Here online.
W tamtym roku jechałem na Here, ale ofline i będąc w Słowacji musiałem zjechać z wyznaczonej trasy z powodu remontu drogi. Nawigacja zgubiła się i zawiesiła, wyświetlał się komunikat brak mapy danego obszaru.


Google Maps mają możliwość stworzenia i ściągnięcia na telefon obszarów offline. Nawet dość sporych.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 18.07.2017 00:54

Mam telefon w Orangi i 4GB internety poza granicami kraju w UE.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 18.07.2017 03:52

Zastanawiam się co będzie z fanami google maps?

Myślę, że dadzą radę.

Ale tyle dróg tam nie ma zaktualizowanych, że strach się bać...
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 18.07.2017 09:12

bOczek- może i racja, "przekonanego raczej się nie przekona" - ale w związku z moim 10 letnim doświadczeniem z navi i telefonami ,pozostanę przy navi a telefon jako uzupełnienie. Serdecznie pozdrawiam, szerokości.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.07.2017 10:43

do Chorwacji - z nawigacją ?????????????????

chyba po to jedynie, żeby się pochwalić :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.07.2017 11:20

cronaturki napisał(a):do Chorwacji - z nawigacją ?????????????????

chyba po to jedynie, żeby się pochwalić :)

Chwalić się nawigacją to można było 10 lat temu, ale nie w dzisiejszych czasach. :)

Ja zabieram navi, kiedy jadę np. do rodziny do Niemiec (trasę znam na pamięć), a nawet, gdy jadę do Gdańska, to też zabieram. Lubię, jak mi odlicza kilometry. :oczko_usmiech:

A na poważnie, to przydają się ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości czy radarowych kontrolach. Poza tym, umożliwia wytyczenie optymalnej trasy na podstawie aktualnego ruchu drogowego albo wytyczenie objazdu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W dzisiejszych czasach, żeby się pochwalić trzeba mieć chyba head-up display :wink:
Ostatnio edytowano 18.07.2017 11:22 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 18.07.2017 11:22

cronaturki napisał(a):do Chorwacji - z nawigacją ?????????????????

chyba po to jedynie, żeby się pochwalić :)


Aleś walnął jak łysy grzywą :roll:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 18.07.2017 11:37

nie ma co porównywać "telefonowych" nawigacji do urządzeń stricte nawigacyjnych - po pierwszego nie każdego stać na luksus dwóch urządzeń po drugie to zupełnie inne technologie. Każda ma swych zwolenników oraz każda ma swoje plusy i minusy. Ja tylko dodam od siebie, że jeśli coś jest darmowe to jest o coś okrojone, skoro konkurencja ma płatne opcje.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 18.07.2017 11:44

Ja od lat jeżdżę na Sygicu w tym roku wykupiłem sobie Sygic z Real-Time Traffic (19eu licencja dożywotnia na EU) teoretycznie navi powinna automatycznie wytyczyć lepszą trasę w przypadku np. korka. Wyjdzie w praniu ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone