Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2017 14:39

blazej_k1 napisał(a):No fakt kibelek przesadziłem ;-) . Ale w tym roku znowu jadę po raz 5 i nie mogę się doczekać .


W Cro byłem pod koniec grudnia :mrgreen: Mnie się podoba to rozczarowanie na twarzach rodaków, kiedy próbują iść na stronę a na Shellu jest płatna brameczka do porcelany :D Drobnicę zawsze warto mieć.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.01.2017 16:13

Pääkäyttäjä napisał(a):
blazej_k1 napisał(a):kibelki itp. zawsze płacę kartą


Kartą za kibelek? 8O Mnie się to jeszcze nie udało, zwłaszcza przy tych "turniketach" :mrgreen:

Czemu nie ... tylko trzeba to połączyć np. z kawką w knajpce :mrgreen:
Razu pewnego gdy tankowaliśmy w Mikulovie była straaaasznie długa kolejka do wc, poszliśmy więc do restauracji obok Shella skorzystać z kibelka a przy okazji na kawę i ciacho - płatność kartą :D po odliczeniu kosztów kibelka, za który trzeba by przecież i tak zapłacić tam obok to kawa i ciacho wyszły bardzo tanio :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak serio to na szczęście za kibelki przyjmują w eu wszędzie :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.01.2017 19:35

gusia-s napisał(a):Czemu nie ... tylko trzeba to połączyć np. z kawką w knajpce :mrgreen:


Na Shellu w Antošovicach jak nie masz drobnych to amba. Na OMV za Prostějovem awaryjnie jest restauracja ale tam też "turniket" na mamonę. MOL kawałek dalej chyba nie miał opłat :mrgreen: Ja mam prościej - zawsze mogę schować się za swoim MPV 8)

Razu pewnego gdy tankowaliśmy w Mikulovie była straaaasznie długa kolejka do wc, poszliśmy więc do restauracji obok Shella skorzystać z kibelka a przy okazji na kawę i ciacho - płatność kartą :D po odliczeniu kosztów kibelka, za który trzeba by przecież i tak zapłacić tam obok to kawa i ciacho wyszły bardzo tanio :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Dlatego nigdy więcej nie zobaczą mnie na tym Shellu. Wolę Benzinę chwilę wcześniej w Bavorach - mała stacja, winiety i kawę można kupić (toż to sieciówka należąca do Orlenu) a sikalca za darmoszkę na wysokości lamperii :mrgreen:

A tak serio to na szczęście za kibelki przyjmują w eu wszędzie :)


A to zależy od stacji - Petrol w Słowenii i Chorwacji nie brał za to prawie wszystkie stacje w Austrii - biorą kasę i w zamian wertbony oddają :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.01.2017 09:48

Pääkäyttäjä napisał(a):...
A tak serio to na szczęście za kibelki przyjmują w eu wszędzie :)

A to zależy od stacji - Petrol w Słowenii i Chorwacji nie brał za to prawie wszystkie stacje w Austrii - biorą kasę i w zamian wertbony oddają :)

Chodzi mi o to, że jak już każą płacić to w eu.
Problem przestaje mnie dotyczyć bo po zmianie przyczepy własny kibelek mamy już zawsze ze sobą :mrgreen:
18łazienka2.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.01.2017 12:18

Ja w Ulysse mogę najwyżej zrobić coś a la TopGear :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

TopGearatBeaulieu052a.jpg
marekmarecki-86
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekmarecki-86 » 21.01.2017 14:15

Witam,
Zawsze jeżdżę do Chorwacji przez Mikulow i dalej na Graz z objazdem płatnej autostrady w Słowenii.
W przyszłym tygodniu jadę jednak na narty do Włoch. Optymalną trasą jest droga przez Brno - Znojmo i dalej na Innsbruck i Brennero w kierunku Włoch.
Z Bielska-Białej planuje wyjechać w Sobotę nad ranem ( ok.3.30). Pytanie moje brzmi czy podrzuci ktoś czy jest możliwość kupienia winiety na Austrię gdzieś po przejechaniu przejścia w Znojmo??
Wiem że temat trochę odbiega od drogi do Cro, ale liczę na moc tego forum.
Będe wdzięczny za odpowiedz, Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2017 11:31

W Znojmie? Nie powinno być problemu... Pojedziesz zapewne przez Hate - jeszcze w Czechach na OMV vis a vis tego brzydala Excalibur, po lewej stronie.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 24.01.2017 13:06

marekmarecki-86 napisał(a):Witam,
Zawsze jeżdżę do Chorwacji przez Mikulow i dalej na Graz z objazdem płatnej autostrady w Słowenii.
W przyszłym tygodniu jadę jednak na narty do Włoch. Optymalną trasą jest droga przez Brno - Znojmo i dalej na Innsbruck i Brennero w kierunku Włoch.
Z Bielska-Białej planuje wyjechać w Sobotę nad ranem ( ok.3.30). Pytanie moje brzmi czy podrzuci ktoś czy jest możliwość kupienia winiety na Austrię gdzieś po przejechaniu przejścia w Znojmo??
Wiem że temat trochę odbiega od drogi do Cro, ale liczę na moc tego forum.
Będe wdzięczny za odpowiedz, Pozdrawiam


Damian ma rację.
W ostatnie wakacje jechałem do Krems, wlaśnie przez Znojmo. Winietkę kupowałem już w Austrii, ale w Czechach też można.
Na tej mapce są zaznaczone stacje w Austrii, na których winietki bez problemu kupisz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2017 14:00

Poprawka, mea culpa - ta stacja OMV przed granicą, jest czynna od 6 do 22. Umknęło mi, że koledze chodzi o godzinę po 3.00 rano. Kawałek wcześniej jest stacja MOL (dawny Agip) i ta jest czynna 24h na dobę.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 24.01.2017 15:06

Po trzeciej to Marek planuje ruszyć z Bielska, więc przy granicy pewnie będzie jakieś 3 godziny później.
marekmarecki-86
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekmarecki-86 » 25.01.2017 19:19

Dzięki za informację, na pewno wykorzystam :) planowo w Znojmie pewnie będe ok.6.30 więc powinna być już otwarta. Tak czy owak super sprawa z tą mapką, dzięki bardzo. Czy ta stacja w Austrii jest całodobowa??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2017 20:54

Ta pierwsza, tj. U2 Grund? Całodobowo (ja raczej unikam austriackich stacji :P ).
Krzysztofeusz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztofeusz » 02.02.2017 00:40

Hmm, chyba najlepiej przed granica juz wypatrywac na jakiejs stacji benzynowej powinni sprzedawac :) tak mi sie wyadje :) Gdzies na Slowacji na przyklad :) czasami banki w polsce maja swoje punkty takze w innych krajach i wtedy mozna tez placic karta za granica bez problemow :) na przykald Raiffeisen Polbank - ma tez terminale platnicze za granica i na luziku dokonamy zakupu winiety za pomoca karty za granica :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.02.2017 12:38

Krzysztofeusz napisał(a):Hmm, chyba najlepiej przed granica juz wypatrywac na jakiejs stacji benzynowej powinni sprzedawac :) tak mi sie wyadje :) Gdzies na Slowacji na przyklad :) czasami banki w polsce maja swoje punkty takze w innych krajach i wtedy mozna tez placic karta za granica bez problemow :) na przykald Raiffeisen Polbank - ma tez terminale platnicze za granica i na luziku dokonamy zakupu winiety za pomoca karty za granica :)


Byłeś kiedyś za granicą???

Czytałeś wnikliwiej ten temat? Więcej niż ostatnia strona?

Winietę najlepiej kupić w kraju na jaki obowiązuje gdyż nie ma wtedy prowizji. Mi się tak nie wydaje, jestem pewien :)

Tu się pytają o KONKRETNE miejsce a nie Twoje przypuszczenia i ogólniki ...

Konkretne miejsce to np. pierwsza stacja po prawej po wjeździe do Czech przez Gorzyczki

Mojego banku z pewnością nie ma nigdzie za granicą a od lat płacę wszędzie kartą, to nie ma znaczenia ...

Bank ma terminale płatnicze???

Łojojojjjj...

Tak sobie w Ciebie "kliknąłem" i widzę, że byłeś na PÓŁWYSPIE Pag no i jesteś ciekaw cen biletów lotniczych ze Szczecina do CHORWACJI bo w necie nic nie ma ...

Gratulacje ogarnięcia ;)
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 02.02.2017 13:07

Kolego nie wiem czy jeździłes juz do Włoch, ale za Inssbrukiem masz dodatkowo płatny most 8 lub 9 euro oczywiscie kartą można zapłacić. Co do Italii to polecam albo gotówkę albo wykupienie na ostatniej stacji w A. lub na pierwszej w I. karty ViaCart. Niestety na autostradach zdążają się problemy z płatnościami naszymi kartami.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 96
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone