Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki odblaskowe

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1548
Dołączył(a): 08.07.2003
Kamizelki odblaskowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.05.2005 14:47

Witam!

W końcu przeczytałem jednoznaczne wytyczne dot. kamizelek odblaskowych w Austrii. Ma być "co najmniej jedna" na pojazd, zakładana poza obszarem zabudowanym w momencie opuszczenia pojazdu. Kamizelka ma być koloru żółtego-policyjnego, czerwonego lub pomarańczowego z tasmami odblaskowymi.

Wszyscy wybierający się do CRO i jadący tranzytem przez Austrię powinni odwiedzić hipermarkety Carrefour - kamizelka w kolorze żółtym-policyjnym z taśmami odblaskowymi kosztuje 11,99zł
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 11.05.2005 08:00

Ja uważam, że posiadanie w samochodzie takiej kamizelki to nie tylko kwestia przepisów ale zdrowego rozsądku. Sam woże takową od półtora roku i pomimo iż nie miałem potrzeby jej zakładania to moim zdaniem jest ona niezbędna bo sutacje w których trzeba bedzie ją mieć przychodzą zazwyczaj w najmniej spodziewanym momecie.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 11.05.2005 08:29

Znacznie lepszy jest człowiek z czerwona chorągiwką poprzedzający pojazd. I radzę już tak zacząć postępować chociaż nie jest jeszcze obowiązkowe. Ilość wypadków samochodowych spadnie prawie do zera. A jak w mówią w UE życie ludzkie jest przecież bezcenne.
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 11.05.2005 08:53

Łukasz napisał(a):Znacznie lepszy jest człowiek z czerwona chorągiwką poprzedzający pojazd. I radzę już tak zacząć postępować chociaż nie jest jeszcze obowiązkowe. Ilość wypadków samochodowych spadnie prawie do zera. A jak w mówią w UE życie ludzkie jest przecież bezcenne.
Gratuluje inteligencji inaczej .
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 11.05.2005 09:23

Czyżbyś uważał, że nie mam racji?
Przecież te kamizelki poza kasą dla Chinczyków i importerów nikomu w niczym nie pomogą natomiast moja propozycja rozwiąże problem całkowicie a dla ratowania ludzkiego życia UE chyba poświęci taki drobiazg jak możliwość szybkiego podróżowania - oczywiście zostanie zrobiony wyjątek dla pracowników UE u nich ten człowiek z chorągiewką będzie siedział na samochodzie.

A mówiąc poważnie to sam ten pomysł jest idiotyczny i mnie denerwuje ale jak czytam wypowiedzi ludzi, którzy popierają takie zniewolenie bo już sami mają zniewolony umysł to nie mogę się powstrzymać przed skomentowaniem.
Kasper
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasper » 11.05.2005 09:38

w Auchan mają te kamizelki w cenie 9,90 zł za sztukę ( chyba są włoskie). Niedawno kupowałam. :papa:
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 11.05.2005 09:44

Łukasz napisał(a):Czyżbyś uważał, że nie mam racji?
Przecież te kamizelki poza kasą dla Chinczyków i importerów nikomu w niczym nie pomogą

Może by pomogły tym:
http://tvp.pl/View?Cat=124&id=197711
Krzysztof
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 11.05.2005 10:02

kw napisał(a):
Łukasz napisał(a):Czyżbyś uważał, że nie mam racji?
Przecież te kamizelki poza kasą dla Chinczyków i importerów nikomu w niczym nie pomogą

Może by pomogły tym:
http://tvp.pl/View?Cat=124&id=197711
Krzysztof
Łukasz, przez ignorantów i osoby bez wyobraźni jak ty (co wynika z twojej wypowiedzi) dochodzi do takich wypadków. Nie mówię że do wszystkich, ale każdy kto wyłazi z samochodu miał by taką kamizelkę na sobie jest na 100% widoczny z większej odległości zarówno w dzień jak i w nocy. Nie chcesz kamizelek - OK, chcesz być potrącony przez innych - twoja sprawa, ale nie zapominaj, że ty sobie spokojnie pójdziesz do piachu a ktoś musi za to potem odpowiadać i niejednokrotnie uraz psychiczny pozostaje do końca życia. Nie życzę tobie takiej sytuacji ale twój styl myślenia jest idiotyczny. P.S. rozumiem, że pasów też nie zapinasz, świateł nie włączasz, na czerwonym świetle przejeżdżasz itd. toż to przecież zniewolenie.
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 11.05.2005 10:14

Ja nie pojadę w tym roku przez Austrię (i tak planowałem już wcześniej przez Węgry) ale faktycznie według mnie przydatność posiadania kamizelek w samochodzie będzie niewielka.
Miałoby to sens tylko wtedy, gdy w momencie wsiadania do samochodu wszyscy pasażerowie i kierowca ubierają takie kamizelki na siebie, bo kto będzie o tym myślał w przypadku ( odpukać ! ! ! ) stłuczki lub awarii na drodze, gdy np. zauważamy podejrzany dym wydostający się z komory silnika ?
Wszyscy wiemy, że np. rowerzyści powinni mieć obowiązkowo sprawne (i zapalone) odpowiednie światła na rowerach a ile procent rowerów nie ma takich świateł wcale albo ile rowerów jeździ z zapalonymi... Myślę, że akurat z tego mogą sobie zdawać sprawę ci, którzy jeżdżą do pracy przed świtem albo po zmroku zwłaszcza przez niewielkie miejsowości...

Ja raczej poszedłbym w kierunku zaprojektowania czegoś na wzór świateł awaryjnych w samochodzie, co spowoduje, że po zatrzymaniu się na drodze szybkiego ruchu lub autostradzie będzie zapalało jakieś "mini - koguty" na dachu takiego samochodu... Wystarczyłyby do tego zestawy nadajników przy drodze, które uaktywniałyby taki mechanizm w samochodach... Dopiero wtedy można pomyśleć o dodatkach do bezpiecznej ewakuacji na większą odległość od samochodu...

Pozdrawiam
Józek

P.S. Pomysł mogę udostępnić bezpłatnie :) no może za nominację do Nagrody Nobla :wink:
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 11.05.2005 10:26

Też zamierzam kupić dwie sztuki (oby sie nie przydały), ale w razie czego warto mieć.
Ponoć na granicy sa sprawdzane.
:cry:
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 11.05.2005 10:32

Czerwone światła to kwestia zagrożenia jakie mogę stwarzać dla innych a nie mojej wolności, pasy to rzecz dyskusyjna ale osobiście uważam, że jazda w pasach w korkach w mieście przy prędkości w porywach 40/h to na pewno kolejny idiotyzm, na trasie oczywiście pasy zapinam.
O ile wiem według statystyk w trakcie wypadku na autostradzie najbezpieczniej jest zostawić auto z kamizelkami i uciekać jak najdalej bo szanse przeżycia maleją z każdą minutą ( karambole). Z kolej na zwykłej drodze wystarczy uważać bo jednak to mnie nie widać ale ja auta widzę.
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 11.05.2005 10:47

Łukasz napisał(a):Czerwone światła to kwestia zagrożenia jakie mogę stwarzać dla innych a nie mojej wolności, pasy to rzecz dyskusyjna ale osobiście uważam, że jazda w pasach w korkach w mieście przy prędkości w porywach 40/h to na pewno kolejny idiotyzm, na trasie oczywiście pasy zapinam.

Ja akurat nie przechodzę i nie przejeżdżam "na czerwonym", pasy zapinam zawsze odruchowo, po wejściu do samochodu, zdarza mi się, że nawet gdy wsiadam na chwilę aby wjechać samochodem do garażu, gdy siadam (bardzo rzadko) na fotelu w autobusie to czuję się nieswojo :wink: gdy nie mogę znaleźć pasa... Akurat uważam, że takie nawyki są lepsze niż zastanawianie się z jaką prędkością jedziemy i zapinanie pasów przed manewrem wyprzedzania... Dlatego kamizelka miałaby sens tylko zakładana przed wejściem do samochodu...

Pozdrawiam
Józek
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 12.05.2005 21:08

Jak dowiedziałem sie o kamizelce pierwszy raz, pomyślałem: ktoś żartuje!
Ale teraz myślę, że chyba to się rozwinie i kolejnym krokiem będzie zakładanie kamizelek wszystkim pieszym poruszającym się w pobliżu ulic i dróg?! Następnie wszystkim dzieciom do lat 12!!! Kolejnym krokiem może byc ograniczenie prędkości do 30, 20, 10 km/h, kolejnym obowiązek noszenia okularów przeciwsłonecznych w bezchmurne dni, bo przecież warstwa ozonowa jest coraz cieńsza, itd, itd... Pomysłowość ludzka nie zna granic - bo przecież tu chodzi o "nasze bezpieczeństwo i zdrowie"
Drodzy Croforumowicze nie dajmy się zwariować - to jest demagogia! Świat polityków i urzędników rośnie nam w siłę a oni zrobią wszystko by nas "uszczęśliwić"!!!

Bogdan
Remus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 156
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remus » 12.05.2005 21:16

Bogdan007 napisał(a):Jak dowiedziałem sie o kamizelce pierwszy raz, pomyślałem: ktoś żartuje!
Ale teraz myślę, że chyba to się rozwinie i kolejnym krokiem będzie zakładanie kamizelek wszystkim pieszym poruszającym się w pobliżu ulic i dróg?! Następnie wszystkim dzieciom do lat 12!!! Kolejnym krokiem może byc ograniczenie prędkości do 30, 20, 10 km/h, kolejnym obowiązek noszenia okularów przeciwsłonecznych w bezchmurne dni, bo przecież warstwa ozonowa jest coraz cieńsza, itd, itd... Pomysłowość ludzka nie zna granic - bo przecież tu chodzi o "nasze bezpieczeństwo i zdrowie"
Drodzy Croforumowicze nie dajmy się zwariować - to jest demagogia! Świat polityków i urzędników rośnie nam w siłę a oni zrobią wszystko by nas "uszczęśliwić"!!!

Bogdan


zgadzam się w pełni. Bezpieczeństwo -zgoda, ale nie dajmy się zwriować, kamizelki z elementami odblaskowymi, a dlaczego nie kask z zamontowanym żółtym światłem błyskowym?
Ja wiem że to Austria, sfrustrowana że nie jest Niemcami, ale kto u nich, amoze niedługo i u nas wymysla takie cuda- w całej Europie jak do tej pory wystarczał trójkąt ostrzegawczy ?
Skoro juz zauważę taką osobę w kamizelce na autostradzie to ograniczcie mi prosze prędkość do 80km/h żebym zdążył zareagować i wyhamować.
Jaco75
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 01.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaco75 » 13.05.2005 08:12

Witam,

rozkręcił się temat kamizelek więc i ja dorzucę swoje 3 grosze.
Może kwestia posiadania/zakładania w Austri kamizelki jest śmieszna ale zastanówmy się chwilę nad przykładem. Jadę sobie dziś do pracy Armii Krajowej wyjechałem wcześnie, w miarę pusto, prosto, trzy pasy więc pomykam sobie ok. 120 km/h (ograniczenie do 80 km/h) zjeżdżam z górki a tam z daleka błyskają w słońcu dwie seledynowe kamizelki - oczywiście noga z gazu bo z daleka nie widać czy to policja czy jakiś cromaniak ćwiczy przed wyjazdem :-) do Chorwacji. Po zbliżeniu się okazało się, że na pasach zieleni ludziki kosili trawę. Tak więc widok kamizelki i pierwsza myśl o "suszącej" za prędkość policji przyczynił się do zwolnienia a tym samym poprawy bezpieczeństwa. Zapewniam Was, że jadąc przez Austrię na widok kamizelki odruchem bezwarunkowym noga z gazu pójdzie w górę, tym bardziej, że mandaty słone i to płatne w Ojro.

P.S. Dla mnie bardziej absurdalne jest posiadanie 2 trójkątów ostrzegawczych na terenie Chorwacji. Źródło - http://www.msz.gov.pl

Pozdrawiam,
Jaco :papa:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki odblaskowe
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone