Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga przez Bośnię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 11.09.2016 17:54

black_lord napisał(a):
szpecgos napisał(a):Ze Stolac do Neum też da się przejechać chyba, ale mają robić albo już robią tam nawierzchnię więc ciężko powiedzieć jak to będzie w praktyce wyglądało. Jak bez promu to po co przebijać się przez przejście i Neum

Dla mnie osobiście droga ze Stolac do Neum to coś dla miłośników sportów ekstremalnych.
Nawet jak na warunki Bośni. Choć przejechałem całość tydzień temu i przeżyłem. :hut:


Witam,
Za tydzień będę się chciał dostać z Neum do Mostaru, jaką drogę polecacie, przez Stolac (naprawde tag źle, na czym polega hardkorowość?) czy przez Capljinę?
P.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 11.09.2016 20:23

pytanie prawie analogiczne do mojego:)
niestety możemy "se" czekać...przed sezonem i w trakcie to "każdy" by szalał z odpowiedziami...teraz do marca takie tematy "zamierają" na forum...:/
p.s. np. dla mnie hardcore do dziury nie do ominięcia oraz serpentyny bez barierek z przepaścią 50 cm od krańca asfaltu...
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 12.09.2016 17:10

Problem z drogą Stolac - Hutovo - Neum jest taki, że między Hutovo a Stolac zdaje się wciąż odcinek bez asfaltu. Natomiast jadąc z Mostaru M17 na Metković, tuż przed granicą można skręcić na drogę R426 w kierunku Hutova. Jest trochę kręta, ale bez przesady. Dojeżdża się nią do M17.3 i dalej przez Hutovo do Neum. Dwukrotnie tak jechałem, co prawda w 2002 i 2004 roku.
Ewentualnie, to mniej kręta i szersza opcja, można jechać z Mostaru na Stolac i dalej M6 do Trebinje, skąd M20 na granicę Ivanica/Gornji Brgat i zjechać w dół do Jadranki.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2016 17:39

Jesteś wielki...o takową odpowiedź mi chodziło...
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 13.11.2016 16:45

Planuje drogę do Breli przez Bośnie. Z Zagrzebia autostradą zamiast A1 pojade A3 i potem w Bośni drogą M16 i M15.
Jakieś rady?
Ostatnio edytowano 13.11.2016 19:05 przez pablo150, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.11.2016 18:21

od Gradiska przez Jajce do Bugojno - rewelacja...ładne widoki i dużo zakrętów...nie będziesz się nudził...
polecam zatrzymać się np. w Jajce...
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 13.11.2016 19:07

Sol-Wagon napisał(a):od Gradiska przez Jajce do Bugojno - rewelacja...ładne widoki i dużo zakrętów...nie będziesz się nudził...
polecam zatrzymać się np. w Jajce...


Jak to czasowo no i czy Policji na drodze dużo?

P.S. Planuje z drogi 16 przejechać na 15 jeszcze przed Jajce.
Google tak mi układ trasę. Teoretycznie szybciej i krócej.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.11.2016 21:38

końcem września prawie zero Policji (2 patrole przez całą BiH); wystarczy w terenach zabudowanych nie prowadzić kolumny...

wyjazd ze Slavonski Brod ok. 9.10 / czas jazdy do Neum: 7h 20 min. / 450 km (jak widzisz google pokazało szybciej o 17 min. - nie uwzględnia pewnie postojów na granicach i na bramkach)...tak że jest w miarę miarodajne...
Obrazek
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 14.11.2016 20:14

Sol-Wagon napisał(a):końcem września prawie zero Policji (2 patrole przez całą BiH); wystarczy w terenach zabudowanych nie prowadzić kolumny...

wyjazd ze Slavonski Brod ok. 9.10 / czas jazdy do Neum: 7h 20 min. / 450 km (jak widzisz google pokazało szybciej o 17 min. - nie uwzględnia pewnie postojów na granicach i na bramkach)...tak że jest w miarę miarodajne...
Obrazek


Tylko, ze ja jade do Breli przed Makarską.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.11.2016 22:45

rozumiem doskonale o co pytałeś...pokazałem to co wiem...tzn...że do Bugojno dobra droga i że google mniej więcej dobrze wyznacza czas...(to już mega ważna informacja)...
na większe konkrety musisz poczekać do wiosny, lata - gdy forum zacznie "żyć"...
nic nie poradzę, że nikt inny się nie odezwał...
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 17.11.2016 21:00

Sol-Wagon napisał(a):rozumiem doskonale o co pytałeś...pokazałem to co wiem...tzn...że do Bugojno dobra droga i że google mniej więcej dobrze wyznacza czas...(to już mega ważna informacja)...
na większe konkrety musisz poczekać do wiosny, lata - gdy forum zacznie "żyć"...
nic nie poradzę, że nikt inny się nie odezwał...


Witaj
Ja w tym roku jechałem trasą z Bogojno M-16 do Livno dalej M6.1 i R417 do Pisak, piękna droga.
Pozdrawiam
Ryszard
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 21.02.2017 21:14

ryszard22 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):rozumiem doskonale o co pytałeś...pokazałem to co wiem...tzn...że do Bugojno dobra droga i że google mniej więcej dobrze wyznacza czas...(to już mega ważna informacja)...
na większe konkrety musisz poczekać do wiosny, lata - gdy forum zacznie "żyć"...
nic nie poradzę, że nikt inny się nie odezwał...


Witaj
Ja w tym roku jechałem trasą z Bogojno M-16 do Livno dalej M6.1 i R417 do Pisak, piękna droga.
Pozdrawiam
Ryszard


A pamiętasz ile czasu zajeło Ci pokonanie Bośni?
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 21.02.2017 23:58

pablo150 napisał(a):
ryszard22 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):rozumiem doskonale o co pytałeś...pokazałem to co wiem...tzn...że do Bugojno dobra droga i że google mniej więcej dobrze wyznacza czas...(to już mega ważna informacja)...
na większe konkrety musisz poczekać do wiosny, lata - gdy forum zacznie "żyć"...
nic nie poradzę, że nikt inny się nie odezwał...


Witaj
Ja w tym roku jechałem trasą z Bogojno M-16 do Livno dalej M6.1 i R417 do Pisak, piękna droga.
Pozdrawiam
Ryszard


A pamiętasz ile czasu zajeło Ci pokonanie Bośni?


Witaj
Wyjechaliśmy z Balatonfoldrav około 7 rano a w Pisaku byliśmy około 18, na samą Bośnię myślę że 8 godzin z przerwą na obiad.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.02.2017 09:41

pablo150 napisał(a):
A pamiętasz ile czasu zajeło Ci pokonanie Bośni?


jedyne miejsca na wskazanej trasie, gdzie można pośpieszyć to odcinek Gradiska - Banja Luka oraz okolice Bugojna, gdzie jest w miarę płasko, reszta to w większości odcinki kręte, górskie, gdzie się nie pośpieszy;
można również np. w ten sposób, częściowo autostradami, ale krajobrazowo mz ładniejsza wersja przez Jajce
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.02.2017 18:00

pablo150 napisał(a):
ryszard22 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):rozumiem doskonale o co pytałeś...pokazałem to co wiem...tzn...że do Bugojno dobra droga i że google mniej więcej dobrze wyznacza czas...(to już mega ważna informacja)...
na większe konkrety musisz poczekać do wiosny, lata - gdy forum zacznie "żyć"...
nic nie poradzę, że nikt inny się nie odezwał...


Witaj
Ja w tym roku jechałem trasą z Bogojno M-16 do Livno dalej M6.1 i R417 do Pisak, piękna droga.
Pozdrawiam
Ryszard


A pamiętasz ile czasu zajeło Ci pokonanie Bośni?

jeżeli nie chcesz jechać przez BiH dla walorów widokowo-poznawczych to nie jedź...na pewno nie będzie szybciej już autostradami chorwackimi...wiadomo - będzie taniej...
google wskazuje iż z Zagrzebia jest przez BiH tylko 2 h dłużej...praktycznie będzie 3 h dłużej a różnica w km żadna...
można też jechać wybrzeżem Chorwacji...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Droga przez Bośnię - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone