Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy to prawda,że w Chorwacji są skorpiony ???

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lalunia24
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.08.2006
pewnie że są skorpiony

Nieprzeczytany postnapisał(a) lalunia24 » 03.08.2006 21:04

pewnie że są skorpiony w chorwacji ;) właśnie jeden jedzie niedługo w te rejony a raczej skorpionica :) hihi
magduśka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) magduśka » 09.07.2007 23:18

Witam! Wróciłam wczoraj z Malinskiej. Miałam tą "przyjemność" widzieć parę dni temu skorpiona na własne oczy (poza mną jeszcze parę osób). Zaznaczam, że nie piliśmy rakiji, śliwowicy czy tym podobnych trunków.
Skorpion przywędrował do nas wieczorem kiedy robilismy grilla.
Niestety nie wiem czy był jadowity. Nasz gospodarz powiedział nam jedynie, że zdarzają się one b. rzadko. Może nie chciał nas martwić biorąc pod uwagę to, że wcześniej codziennie bawiła się tam trójka dzieci.[/img]
victor1111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 17.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victor1111 » 10.07.2007 09:20

Moi drodzy to jest SZUMA. Niegrozny kuzyn skorpiona. Piąta woda po kisielu. Tam to tak normalne a szzcegolnie w okolicach Dubrovnika jak u nas szczypawica :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2007 09:24

magduśka napisał(a):Skorpion przywędrował do nas wieczorem kiedy robilismy grilla.


Widocznie chorwacki 'skorpion' wprosił się na grilla :wink:
OBmorf
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.08.2007
Lol

Nieprzeczytany postnapisał(a) OBmorf » 03.08.2007 12:03

Witam!

Widzę że temat odświeżony, pozwolę więc sobie sprostować te dziwne informacje o tzw. szumach (?).

Otóż to nie jest żadna szuma czy coś innego tylko skorpion z rodzaju Euscorpius, najprawdopodobniej Euscorpius flavicaudis . WSZYSTKIE skorpiony z tego rodzaju są niegroźne w żaden sposób dla człowieka. Całkowicie nieprawdziwa jest także informacja że ciemne skorpiony są niejadowite a jasne jadowite - najbardziej jadowity skorpion świata - Androctonus crassicauda jest wręcz czarny, jest wiele bardzo jadowitych jasnych gatunków.

Pozdrawiam

OBmorf / serwis www.scorpionidae.pl
victor1111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 17.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victor1111 » 09.08.2007 09:27

OBmorf Szuma, Szuma!! nie podwazaj wiedzy tubylcow o tym jakze dziwnym stworzeniu. Tak przynajmniej na to wolaja w Cavtacie. :lol:
jacektomek321
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacektomek321 » 10.08.2007 12:31

skorpiony sa, w tym roku bylem na Pagu i mialem spotkanie z dwoma. wczesniej bylem w Chorwacji kilka razy i ani sladu. sa bardzo malutkie i choc podobno duzo mniej jadowite niz te afrykanskie (bylo juz o tym soporo) to przyznam, ze od czasu jak znalazlem pierwszego juz nie chodzilem boso tylko w klapkach albo sandalach... jasne, pewnie taki nie zabije ale po co na wakacjach lazic po lekarzach i przez kilka dni lezec z goraczka? mysle ze szansa na spotkanie ze skorpionem jest duzo mniejsza jak w Polsce ze zmija. lepiej troche uwazac, ale bez paniki.
pozdrawaiam
ruuuda10
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruuuda10 » 08.07.2013 00:04

Wcześniej nie myślałam czy w takim pięknym miejscu (chorwacja) są skorpiony ale dzisiejszej nocy czyli 2013 07 07
na puli znalazłam w apartamęcie 2 małe skorpiony 1 w łazience a 2 na tarasie jak to człowiek odrazu go zabiłam bo dużo o nich słyszałam są malutkie ale wszczykują jad jak jusz dostanie się jad do ciała natychmiast trzeba jechać do szpitala. mam nadzieje że nikt ich nie spotka 1 był biały a 2 czarny. MAŁE STWORZENKA TEŻ SĄ GROŹNE
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2013 10:03

takije są...fujjjObrazekidealne na grilla
:mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2013 10:08

ruuuda10 napisał(a):Wcześniej nie myślałam czy w takim pięknym miejscu (chorwacja) są skorpiony ale dzisiejszej nocy czyli 2013 07 07
na puli znalazłam w apartamęcie 2 małe skorpiony 1 w łazience a 2 na tarasie jak to człowiek odrazu go zabiłam bo dużo o nich słyszałam są malutkie ale wszczykują jad jak jusz dostanie się jad do ciała natychmiast trzeba jechać do szpitala. mam nadzieje że nikt ich nie spotka 1 był biały a 2 czarny. MAŁE STWORZENKA TEŻ SĄ GROŹNE

Dla mnie to głupie działanie. Jeżowce też zabijasz bo maja kolce? Modliszki? Pająki? Szakale, bo może cię ugryzą? Przez takich jak ty jest coraz mniej takich stworzeń na świecie. Moim zdaniem tobie powinni coś "wszczyknąć"...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.07.2013 10:18

ruuuda10 napisał(a): jak to człowiek odrazu go zabiłam

Czy oby na pewno jak to człowiek?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2013 10:25

Aldonka napisał(a):
ruuuda10 napisał(a): jak to człowiek odrazu go zabiłam

Czy oby na pewno jak to człowiek?

albo on,albo ona :wink: prawo dżungli :mrgreen:
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 08.07.2013 10:56

ruuuda10 napisał(a):Wcześniej nie myślałam czy w takim pięknym miejscu (chorwacja) są skorpiony ale dzisiejszej nocy czyli 2013 07 07
na puli znalazłam w apartamęcie 2 małe skorpiony 1 w łazience a 2 na tarasie jak to człowiek odrazu go zabiłam bo dużo o nich słyszałam są malutkie ale wszczykują jad jak jusz dostanie się jad do ciała natychmiast trzeba jechać do szpitala. mam nadzieje że nikt ich nie spotka 1 był biały a 2 czarny. MAŁE STWORZENKA TEŻ SĄ GROŹNE


nie trzeba było ich zabijać tylko pokazać swój wpis. Same by pozdychały...
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 08.07.2013 11:37

mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 08.07.2013 12:46

sam_fischer napisał(a):nie trzeba było ich zabijać tylko pokazać swój wpis. Same by pozdychały...

Dobre, naprawdę dobre... :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czy to prawda,że w Chorwacji są skorpiony ??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone