Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ceny w chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.09.2009 09:57

miki450 napisał(a):....Z innej strony: może lepiej utrzymywać wersję o horrendalnych kosztach pobytu w Chorwacji?
Takie mam myśli jak widzę z roku na rok co raz więcej tzw. buractwa z Polski (bez urazy).

????
Buractwo to coś co siedzi w człowieku a nie w portfelu ;-)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 29.09.2009 13:16

Kilka paragonów w wyspy Pag, wrzesień.

klik i znów klik, aby powiększyć.
Obrazek
Pozdrówki! :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 29.09.2009 13:22

miki450 napisał(a):
....Z innej strony: może lepiej utrzymywać wersję o horrendalnych kosztach pobytu w Chorwacji?
Takie mam myśli jak widzę z roku na rok co raz więcej tzw. buractwa z Polski (bez urazy).


????
Buractwo to coś co siedzi w człowieku a nie w portfelu


... i często jest wprost proporcjonalne do jego zasobności ... :roll:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 29.09.2009 14:58

Piotrek_B napisał(a):Buractwo to coś co siedzi w człowieku a nie w portfelu

Krystof napisał(a):... i często jest wprost proporcjonalne do jego zasobności ... :roll:


Brutalne ale niejednokrotnie prawdziwe. Doskonale to podsumowaliście.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 29.09.2009 15:24

Piotrek_B napisał(a):
miki450 napisał(a):....Z innej strony: może lepiej utrzymywać wersję o horrendalnych kosztach pobytu w Chorwacji?
Takie mam myśli jak widzę z roku na rok co raz więcej tzw. buractwa z Polski (bez urazy).

????
Buractwo to coś co siedzi w człowieku a nie w portfelu ;-)



ale zasobność(zawartość) portfela potęguje te przypadłość
Obrazek
rafiKRK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiKRK » 29.09.2009 22:36

miki450 napisał(a):
rafiKRK napisał(a):Uwaga ! Niech nikomu nie przyjdzie do głowy płacić w euro na płatnych autostradach w Cro. bo przelicznik mają straszny. :roll:

BZDURA.
Przelicznik jest identyczny jak w kantorze, czy banku.
We wrześniu to było 7,27 Kn za 1 Euro.

Co do kosztów: 25-30 Euro dziennie, spokojnie wystarczy na wyżywienie 2 osób.

Z innej strony: może lepiej utrzymywać wersję o horrendalnych kosztach pobytu w Chorwacji?
Takie mam myśli jak widzę z roku na rok co raz więcej tzw. buractwa z Polski (bez urazy).


Ja akurat zapłaciłem w euro za bramki i się przekonałem na własnej skórze jaki maja przelicznik na płatnych autostradach. Moje ostrzeżenie dotyczyło tylko płatnych autostrad ! A ty piszesz ze BZDURY. PŁACIŁEŚ EURO NA BRAMKACH ? NIE ? TO NASTĘPNYM RAZEM TO SIĘ PRZEKONASZ !
Na tym forum piszemy nie tylko o pięknej Chorwacji ale i też przestrzegamy innych o nie miłych przypadkach aby inni uniknęli tego co nie miłe . Mi akurat trafiła się taka przygoda ! I taka bła moja intencja. Nie miałem zamiaru nikogo zniechęcać ! Poza tym jednym przypadkiem wszystko było CACY

:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2009 06:32

rafiKRK napisał(a): Moje ostrzeżenie dotyczyło tylko płatnych autostrad ! A ty piszesz ze BZDURY. PŁACIŁEŚ EURO NA BRAMKACH ? NIE ? TO NASTĘPNYM RAZEM TO SIĘ PRZEKONASZ !


Aleś się zagotował! ;)
A może sie okazać,że obaj macie rację...
Na bank na A-4(Gorican-Zagrzeb) cena wyświetla sie w kn i euro i przelicznik nie odbiega od kantorowego.
Sw.Helena-Cakowec:29 kn-4 euro.Czyli kurs oscyluje między 7,2..

Być może inaczej wygląda na A-1,inny zarządca a cen wyświetlających się w euro ,ja nie zauważyłem.
miki450
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) miki450 » 30.09.2009 07:40

rafiKRK napisał(a):Ja akurat zapłaciłem w euro za bramki i się przekonałem na własnej skórze jaki maja przelicznik na płatnych autostradach. Moje ostrzeżenie dotyczyło tylko płatnych autostrad ! A ty piszesz ze BZDURY. PŁACIŁEŚ EURO NA BRAMKACH ? NIE ? TO NASTĘPNYM RAZEM TO SIĘ PRZEKONASZ !

Bzdury piszesz i niepotrzebnie się unosisz.
Przelicznik Kuna/Euro jest "bankowy".
Zeskanować kwitek opłaty?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 30.09.2009 08:45

hepik napisał(a):
rafiKRK napisał(a): Moje ostrzeżenie dotyczyło tylko płatnych autostrad ! A ty piszesz ze BZDURY. PŁACIŁEŚ EURO NA BRAMKACH ? NIE ? TO NASTĘPNYM RAZEM TO SIĘ PRZEKONASZ !


Być może inaczej wygląda na A-1,inny zarządca a cen wyświetlających się w euro ,ja nie zauważyłem.


Potwierdzam, że na A-1 też wyświetlają się dwie kwoty w Kuna i Euro (Sestanovac, Ravca). Kurs jest stały - bankowy.

Rafik - my rozumiemy, że ostrzeżenie mogło dotyczyć TYLKO płatnych autostrad, bo gdzie indziej chciałeś płacić za przejazd? My wszyscy płacimy na bramkach - nie da się inaczej dlatego potwierdzamy, że kurs jest stały. Możliwe, że Ty właśnie gdzieś poza bramkami i dlatego wyszło drożej :wink:
rafiKRK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiKRK » 30.09.2009 08:48

Dochodzę do wniosku że chyba facet z bramek mi zle wydał :(

Ot po prostu się pomylił :lol:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 30.09.2009 10:00

rafiKRK napisał(a):Dochodzę do wniosku że chyba facet z bramek mi zle wydał :(

Ot po prostu się pomylił :lol:


Na to inni zwracali uwagę w innych postach. Płacąc inną walutą niż Kuna trzeba zwracać szczególną uwagę na kwotę na paragonie i wydaną resztę. Podobno na bramkach obsługujący lubią robić sobie "napiwki".
Lecz to tylko informacja, którą przeczytałem na forum. Nie mogę tego potwierdzić ponieważ sam zawsze płacę kartą - szybciej i taniej - polecam. :D
johanus
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) johanus » 30.09.2009 13:09

Co do tego, że pracownicy autostradowych bramek (oczywiście nie wszyscy) najzwyczajniej w świecie oszukuja spieszących sie kierowców- jest to niestety prawdą. Na własnej skórze to odczułem dwukrotnie jadąc w kierunku Makarskiej w sierpniu tego roku. Za drugim razem, Pan, który mnie oszukał widząc, że zaczynamy liczyć resztę, obliczac kurs, zawołał mnie i miał w reku dokładnie wyliczoną kwotę do zwrotu, łącznie z lipami...
rafiKRK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafiKRK » 30.09.2009 23:30

Więc wszystko jasne ! Jak mi wydawał resztę to stał się bardzo rozmowny coś tam mówił bardzo szybko na co wszyscy zwróciliśmy uwagę ! Teraz już wiem dlaczego ! Prawie na samym początku taki niesmak ! to nie było wiele jakieś 29 zł. na nasze ale .......

Pozdrawiam :papa:

ALE SZYBKO POSZŁO W NIEPAMIĘĆ BO I TAK BYŁO ZAJEBIŚCIE MIMO TO !!!

Wybaczcie mi bogowie Cro ! :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.10.2009 13:57

rafiKRK napisał(a):Wybaczcie mi bogowie Cro ! :D


Masz wybaczone :sm:

Nie wiem czy zasługuję na taką opinię, ale mi się podoba :D
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 02.10.2009 07:52

Tyle razy było żeby płacić karą - bezcenne jest jak powie, że terminal nie działa a ty nie masz gotówki i ze jest napisane , Visa online itp.

Można płacić karta - zawsze się dało - nie ma mowy o oszukiwaniu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone