Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 10.07.2016 00:10

I młotek tego typu żeby potem łatwo te gwoździe wyjąc :D https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... hammer.JPG
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.07.2016 09:21

_arek_ napisał(a):Mam pytanie z serii GWOŹDZIE do podłoża.... Zakupiliśmy namiot i posiada on zwykłe stalowe szpilki. Wybieramy się w okolice Senj, Crikvenicy... Czy na tamtejszych campach potrzebne będą gwoździe, czy nie ma reguły na jakie podłoże trafimy ??


widuje na campach ludzi ze sporymi gwożdziami zamiast szpilek i przy duzym napiocie nie jest to głupie. Do tego oczywiscie młotek i coś czym później je wyjmiesz z podłoza. My mamy grube, sztywne szpilki i dajemy radę a dodatkowo namiot mały 2sec z Dec to nawet nie trzeba go przytwierdzać bo i tak z nami nie odleci :)
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 11.07.2016 12:14

zwykłe śledzie nawet te dlugie i grubsze nie dadzą rady w Chorwacji. Jeżdżę z przyczepą, używam pasa sztormowego do markizy - tam jest gruba szpila stalowa ze 35cm z grubej blachy i załatwiłem już ze 4 zestawy. Gwoździe ciesielskie jak najdłuższe, nie mniej niż 20cm. Tak aby przebiły się przez twardą warstwę w ziemi i trzymały idealnie. Wskazany młotek jak w linku wyżej, ewentualnie jak jest miejsce to większy albo brecha :).

w tym roku zabrałem zestaw oryginalny z fiammy do ścian od markizy a w nim było ze 20 śledzi długich i mocnych ale i zaokrąglonych, nie ma sensu ich wbijać, nie trzymają i gną się na start. Później trzeba w sklepie na campingu płacić 5x tyle co w PL. Ja na szczęście zawsze mam zapas z poprzednich lat i gwoździe wróciły do łask.
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 11.07.2016 21:40

Ludzie!
Temat śledziowo-gwoździowy wałkowany 1000 razy.
Temat namiotowo-altanowy również.
Milion linków do Dechatlona.
A ten:
http://www.decathlon.pl/szpilki-na-twar ... 58158.html ?
I twardy. I wyjąć palcami można.
Od kilku lat używam bardzo podobnych (tych z zielonymi łbami) i polecam.

Pozdrawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.07.2016 22:34

bluesman napisał(a):Zgadzam się w 100% polowaliśmy na taki fajny przedsionek https://www.decathlon.pl/przedsionek-ba ... 08602.html ale cena w porównaniu do namiotu to duża przesada udało się kupić używany za 300zł gdyby kosztował 450-500zł podejrzewam, że dużo byłoby chętnych :(

cena faktycznie lekko za dużo, w tej cenie powinni dorobić podłogę, mogłaby być na suwak lub rzepy, a tak to będę musiał plandekę podłożyć; kupuję jednak ten przedsionek, bo idealnie pasuje do kombi (klapę tylną otwierasz do środka), ale żonę przygotowałem na to, że co najmniej kilkanaście wyjazdów trzeba zaliczyć na camping, co by nie żałować wydanej kasy
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 12.07.2016 09:59

Ale kupujesz to jako namiot? czy jako schowek? Powiem że cena strasznie wysoka jak za coś takiego co ciężko nazwać namiotem czy też przedsionkiem z wysokością 180cm?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.07.2016 14:31

Kiedyś obiecałem zrecenzować opaski przeciw komarom i ....... zapomniałem :oops: Powiem krótko - DO NICZEGO!
Załączniki:
opaski.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.07.2016 19:59

Seavolv napisał(a):Ale kupujesz to jako namiot? czy jako schowek? Powiem że cena strasznie wysoka jak za coś takiego co ciężko nazwać namiotem czy też przedsionkiem z wysokością 180cm?

jako przedsionek, gotowanie, przebieranie, składowanie, ewent. spędzenie czasu przy deszczu, idealnie pasuje do samochodu kombi w którym śpimy... i do tego szybkie rozkładanie/składanie
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 18.07.2016 22:51

Ja sobie tego nie mogę wyobrazić zwłaszcza w dzień, lepszy byłby pawilon bo do namiotu to ja się nawet w dzień nie zbliżam :D Ale jak tam kto woli i lubi osobiście bym nie kupił za ten pieniądz.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.07.2016 23:01

te kiero napisał(a):jako przedsionek, gotowanie, przebieranie, składowanie, ewent. spędzenie czasu przy deszczu, idealnie pasuje do samochodu kombi w którym śpimy... i do tego szybkie rozkładanie/składanie


I do vana nawet mini jak mój (w nim spimy) :) Potwierdzam powyższe w całej rozciągłości :) Jako namiot ? awaryjnie ? czemu nie :)
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 19.07.2016 08:48

Czesc :)
Od kilku lat uzywamy dwoch takich "daszkow" (patrz: Decathlon, tarp). Polecam, niezla oslona przed sloncem i ewentualnym deszczem. Mozna skonfigurowac dowolnie ;)

Pozdrawiam,
Havena
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.07.2016 14:53

jeżeli ktoś nie kupił składanej miski w Polo, to w Biedronce 25 lipca będzie składane wiaderko i koszyk np. na naczynia za 20 zł/szt.
Załączniki:
wiaderko.jpg
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 21.07.2016 16:19

SingSing74 napisał(a):jeżeli ktoś nie kupił składanej miski w Polo, to w Biedronce 25 lipca będzie składane wiaderko i koszyk np. na naczynia za 20 zł/szt.


Dziękuję za info. Może tym razem się uda. .. :roll:
Ale czy ten koszyk może pełnić funkcję miski? Znaczy: czy można wody do niego nalać???
Były w poprzednich latach w ofercie? Ktoś ma?

Bo na składany zlew z Lidla już chyba nie ma co liczyć :(
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 22.07.2016 07:48

oczywiście, że można do niego wodę lać, to taka składana miska, trzeba tylko uważać żeby nie uszkodzić, np. niosąc sztućce do mycia. One były już w zeszłym roku, znajomi kupili. Ja tak się zastanawiam, ale dla nie to trochę małe, ja używam 2 miski, mam takie zgrabne kwadratowe, jedna w drugą. Niby te silikonowe fajne ale jak dla mnie to chyba kolejny gadżet, wcale nie tani.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.07.2016 07:59

AniaJ. napisał(a):Bo na składany zlew z Lidla już chyba nie ma co liczyć :(


Mnie udało się go kupić w zeszłym roku, ale myślę, że to będą jego ostatnie wakacje pod namiotem ;) "puścił" na zgrzewie, na szczęście od góry, więc może przetrzyma jeszcze ten rok ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 139
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone