Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Assistance do 1000 km

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 07.09.2015 23:57

AdamKce napisał(a):BZDURA ! Holowanie wyznaczasz gdzie chcesz. Przysługuje Ci zastępcze na 7 dni kolejne dni według cennika wypożyczalni w której PZU załatwia Ci auto. Zazwyczaj jest tak, że gdy laweta jedzie z polski po twoje to przywozi na lawecie zastępcze i możesz nim kontynuować podróż.
Specjalnie o to dopytywałem jak na początku sierpnia zmieniałem w umowie klauzule rozszerzającą o wariant EUROPA 1000KM. Na forum nawet był gdzieś przypadek PASSAT sie popsuł i przywieziono panu na lawecie SKODE ktora dokonczyl wakacje a za kazdy dzien po ( 7 dniach ) doplacil 100zł za dzień.


To tyczyło się mojego przypadku i nie było do końca tak jak Ty piszesz...
Skodę dostaliśmy grzecznościowo na warunkach uzgodnionych z laweciarzem.
Z PZU przysługuje auto owszem, ale tylko z chorwackiej wypożyczalni i na teren Chorwacji.
Innej opcji nie ma, bynajmniej w zeszłym roku nie było.

I dopiszę że jednak warto się ubezpieczać, bynajmniej kolejny przypadek z życia - kolega z pracy pojechał 31.08 na 7 dni w okolice Zadaru autem szykowanym na wyjazd, dojechał pourlopował i cóż, w niedzielę sprzęgło lub dwumasa ewentualnie skrzynia poszła.... Pośpieszył się i skorzystał z assistance, nie pamiętam skąd, ale bez limitu 1000 km tylko mniejszym, do warsztatu i hotel opłacony na 3 dni. Warszat popatrzył, pocmokał i cena ok 500 Euro, ale tylko do rana , rano już cena urosła do 1300-1500 euro... :( i po raz drugi aby do kraju wrócić nie ma już opcji...
I cóż, w środę jadę po niego i rodzinę wypożyczoną autolawetą i autem z wypożyczalni aby zabrać rodzinę.
Myślę że koszt i tak wyjdzie sporo mniejszy niż ta naprawa tam...
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 28.07.2016 13:55

AdamKce napisał(a):
autolicznik napisał(a):
AdamKce napisał(a):Dlatego też mówiłem o 1.9 , 2.0 to wiadomo że padlina przy wyższym przebiegu :D Dlaczego passaty B6 są takie tanie z tym silnikiem :D


A ja mam gdzieś awaryjność Pasatów. Kolejny rok z rzędu wypożyczam Passata 2.0 z wypożyczalni. Opcja na 14 dni wychodzi 800 zł i w tym właściciel ma holowanie bez limitu do Polski i podstawienie sprawnego samochodu. Ja natomiast mam wykupione w mBanku kontynuację podróży - auto zastępcze na trzy dni w cenie 17 zł na miesiąc. Mam mniejszego stresa, niż kupno polisy na holowanie do Polski bez możliwości kontynuacji podróży i wypoczynku. Może warto przemyśleć moją wersję???
Pozdrawiam wypoczywających.

Ja staruję w sobotę 15 wieczorem z Opolszczyzny.



BZDURA ! Holowanie wyznaczasz gdzie chcesz. Przysługuje Ci zastępcze na 7 dni kolejne dni według cennika wypożyczalni w której PZU załatwia Ci auto. Zazwyczaj jest tak, że gdy laweta jedzie z polski po twoje to przywozi na lawecie zastępcze i możesz nim kontynuować podróż.
Specjalnie o to dopytywałem jak na początku sierpnia zmieniałem w umowie klauzule rozszerzającą o wariant EUROPA 1000KM. Na forum nawet był gdzieś przypadek PASSAT sie popsuł i przywieziono panu na lawecie SKODE ktora dokonczyl wakacje a za kazdy dzien po ( 7 dniach ) doplacil 100zł za dzień.

To prawda, jesli naprawa jest niemożliwa w ciągu 12godzin a jesteśmy dalej jak 20km od miejsca zamieszkania to przysługuje nam na 7dni auto zastepcze.
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 30.07.2016 22:42

Marecki37 napisał(a):
AdamKce napisał(a):BZDURA ! Holowanie wyznaczasz gdzie chcesz. Przysługuje Ci zastępcze na 7 dni kolejne dni według cennika wypożyczalni w której PZU załatwia Ci auto. Zazwyczaj jest tak, że gdy laweta jedzie z polski po twoje to przywozi na lawecie zastępcze i możesz nim kontynuować podróż.
Specjalnie o to dopytywałem jak na początku sierpnia zmieniałem w umowie klauzule rozszerzającą o wariant EUROPA 1000KM. Na forum nawet był gdzieś przypadek PASSAT sie popsuł i przywieziono panu na lawecie SKODE ktora dokonczyl wakacje a za kazdy dzien po ( 7 dniach ) doplacil 100zł za dzień.


To tyczyło się mojego przypadku i nie było do końca tak jak Ty piszesz...
Skodę dostaliśmy grzecznościowo na warunkach uzgodnionych z laweciarzem.
Z PZU przysługuje auto owszem, ale tylko z chorwackiej wypożyczalni i na teren Chorwacji.
Innej opcji nie ma, bynajmniej w zeszłym roku nie było.

I dopiszę że jednak warto się ubezpieczać, bynajmniej kolejny przypadek z życia - kolega z pracy pojechał 31.08 na 7 dni w okolice Zadaru autem szykowanym na wyjazd, dojechał pourlopował i cóż, w niedzielę sprzęgło lub dwumasa ewentualnie skrzynia poszła.... Pośpieszył się i skorzystał z assistance, nie pamiętam skąd, ale bez limitu 1000 km tylko mniejszym, do warsztatu i hotel opłacony na 3 dni. Warszat popatrzył, pocmokał i cena ok 500 Euro, ale tylko do rana , rano już cena urosła do 1300-1500 euro... :( i po raz drugi aby do kraju wrócić nie ma już opcji...
I cóż, w środę jadę po niego i rodzinę wypożyczoną autolawetą i autem z wypożyczalni aby zabrać rodzinę.
Myślę że koszt i tak wyjdzie sporo mniejszy niż ta naprawa tam...

Nie sądze(nie wiem co to za auto ale...) jesli to dwumasa u nas zaplaci z 2000-2500zł a teraz opłać paliwo i winiety, interes nie warty zachodu. Laweta z samochodem spali z 11-12l/100km winiety z autostrada HR pewnie z 600zł i teraz jeszcze w drodze powrotnej dochodzi drugi samochód który niech nawet spali 6l/100km to mamy razem juz 17l/100 :/ prawie 300l paliwa do tego koszta najmu autolawety... bez sensu ;)
Druga sprawa ze moze zglosic chyba druga awarie prawda? Jesli tak to niech w ten sposob kombinuje
tornado55
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tornado55 » 03.08.2016 10:00

ja kupiłem niemieckie ADAC płatne za cały rok 89 Euro w tym jest holowanie do miejsca zamieszkania zakwaterowanie (hotel wyżywienie) auto zastepcze samolot koszty sprowadzenia osób chorych po zawałach wylewach itd czyli transport sanitarny dla wszystkich którzy w danym momencie ze mną podróżują ogólnie jest tego znacznie więcej a 89e na rok to żadne pieniądze
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 03.08.2016 12:29

Zastanawiam się nad rozszerzeniem Assistance do 1000 km w PZU. Auto nowe, 7 tysięcy przebiegu, pół roku temu zeszło z linii, wszystko na gwarancji. Mam już pełen pakiet AC zagraniczny i zastanawiam się, czy jest sens dopłacać (niby niewiele, ale tak do wszystkiego po trochu dopłacam i się zbiera).
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 03.08.2016 20:13

W PZU koszt rozszerzenia ok 120 zł, wydaje mi się że warto.
kirsza
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirsza » 09.08.2016 15:36

Czy ten zapis co jest na stronie poprzedniej w OWU nadal jest o tych 7 dniach? bo szukam i go nie widze
Czy jest inna opcja ubez ass. PZU wyceniło na 560 zł
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 11.08.2016 23:12

tornado55 napisał(a):ja kupiłem niemieckie ADAC płatne za cały rok 89 Euro w tym jest holowanie do miejsca zamieszkania zakwaterowanie (hotel wyżywienie) auto zastepcze samolot koszty sprowadzenia osób chorych po zawałach wylewach itd czyli transport sanitarny dla wszystkich którzy w danym momencie ze mną podróżują ogólnie jest tego znacznie więcej a 89e na rok to żadne pieniądze

Popieram... Mam to samo :-)
Artiks
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artiks » 06.09.2016 00:57

Hej, gdzie to wykupujecie ? U zachodnich sąsiadów ? (żaden problem w razie czego). Polski przedstawiciel -Starter ma mocno okrojoną ofertę. ADAC wydaje się jedyne rozsądne i bezproblemowe (potwierdzone lawetowanie Wrocław -Drezno).
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.09.2016 18:19

Do całości sprawy dot. assistance. W tym wątku ekscytujemy się assistance w PZU do 1000 km. W trakcie ubezpieczania następnego rydwanu dowiedziałem się, że w WARCIE jest assistance do 1200 km poza granicami RP. Wariant Platynowy. Może komuś się to info przyda. Pozdrawiam.
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 18.09.2016 21:08

warto też doczytać

paragraf 1 punkt 4

4. W wariancie Platynowym WARTA ubezpiecza pojazdy, których wiek nie przekracza 10 lat.

tylko PZU ma powyżej 10 lat
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 21.09.2016 14:30

Mam powoli mętlik w głowie. W końcu gdzie kupujecie Assistance wyjeżdżając na wakacje. W PZU jeśli nie ma ubezpieczenia można wykupić ale tylko na terenie kraju. Robię powoli rekonesans przed pierwszym wyjazdem do Chorwacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2016 14:50

śmigacz napisał(a):Mam powoli mętlik w głowie. W końcu gdzie kupujecie Assistance wyjeżdżając na wakacje. W PZU jeśli nie ma ubezpieczenia można wykupić ale tylko na terenie kraju. Robię powoli rekonesans przed pierwszym wyjazdem do Chorwacji.


A assistance PZMot?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.09.2016 15:20

W lepszych pakietach trzeba być członkiem klubu...co też kosztuje...
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 21.09.2016 18:51

Sol-Wagon napisał(a):W lepszych pakietach trzeba być członkiem klubu...co też kosztuje...


Składka klubowa nie jest tak wielka ale należy być aktywnym członkiem z tego co doczytałem. Jednak jutro spróbuję się skontaktować z osobą która podejrzewam że należy do PZMotu z racji uczestnictwa w wystawach rajdach itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Assistance do 1000 km - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone