Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

1 mld zł zostawiony w Cro w 2015 r

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 02.03.2016 09:42

myślę że w tym roku Chorwacja będzie "pękać w szwach" od ilości turystów.
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 02.03.2016 10:50

A ja myślę, że to bardzo niedobrze, że coraz więcej ludzi tam ściąga (i nie mam na myśli tylko rodaków).

Prawa rynku są bezlitosne - większy popyt przy takiej samej podaży = wyższa cena. :(

A tak na marginesie: to trochę smutne, że będą tam jeździć ludzie, którym obojętne, czy to Saint Tropez, Acapulco czy Cro. Mają gdzieś język, kulturę, kuchnię - w większości (nie wszyscy!) tacy są turyści AI, którzy (wedle tych przypuszczeń) zostawią Egipty i inne Tunezje dla Chorwacji. No ale cóż.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 02.03.2016 12:45

wiesz co, myślę że Ci akurat ludzie szukają wypasionych hoteli z "all" - a w Cro jeszcze póki co takich zbyt wiele nie ma.
Turystyka w dużej większości opiera się na kwaterach prywatnych.
Choć przewiduję że nasi zachodni sąsiedzi bardzo szybko zbudują w Cro całą masę niemieckich hoteli dla niemieckich turystów - czyli wykupią sobie wybrzeże ... :(
Mówiła mi o tym jedna znajoma Pani z Crolandii - jeszcze przed wejściem do UE : "Nie chcemy UE, bo oni nas tam chcą żeby Niemcy wykupili nasze wybrzeże i postawili swoje hotele !"

Na szczęście kwatery prywatne przeżyją dzięki turystom z tzw. Europy wschodniej ;)
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 02.03.2016 16:19

Rysio napisał(a):Dokładnie. Mam wrażenie że Czechów i Słowaków jest w Cro jeszcze więcej niż nas a w menu też ich języków najczęściej nie ma. Traktują nas bardziej jak swoich :)

Gdybyśmy mieli tyle morza co Słowacy czy Czesi, to byłoby nas tam 3 razy tyle.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 12.03.2016 23:01

Jest połowa marca a na grubo ponad 200 maili dotyczących wynajmu apartamentu w drugiej połowie lipca prawie połowa brzmiała: "przepraszam ale nie mamy wolnego terminu, zapraszamy od 25 sierpnia..." No i wydaje mi się, choć to subiektywna opinia ale ceny app też poszły deczko w górę skoro mniej samolotów do wielbłądów lata... :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Znalezione w mediach

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 12.03.2016 23:06

Loucipher napisał(a):Oto, co opublikowała dziś Interia:
http://www.interia.tv/wideo-rosnie-liczba-polakow-wyjezdzajacych-do-chorwacji,vId,2023744
Może to niespecjalnie odkrywcze, ale chyba wiem, skąd ten trend :) A Wy co o tym sądzicie?


Co do tego linku to wydaje mi się, że Polaków zaczyna być więcej aniżeli Niemców... Ranking ten opiera się na danych rejestrowanych, czyli hotelowych a wiadomo, że Polacy głównie na kwatery prywatne jeżdżą... myślę że jakby dobrze policzyć to na pudle byśmy byli ...:D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2016 23:15

sviva napisał(a):Jest połowa marca a na grubo ponad 200 maili dotyczących wynajmu apartamentu w drugiej połowie lipca prawie połowa brzmiała: "przepraszam ale nie mamy wolnego terminu, zapraszamy od 25 sierpnia..." No i wydaje mi się, choć to subiektywna opinia ale ceny app też poszły deczko w górę skoro mniej samolotów do wielbłądów lata... :)

Mój apartament w Breli z 2014 roku w lipcu i sierpniu już zajęty.
Ale cena taka sama trzeci rok z rzędu :idea:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 12.03.2016 23:23

2 lata temu znalazłem bez problemu 2 apartamenty 4 osobowe az 60 euro każdy... Standard wyposażenia mogę określić jako wyższy tyle ze 200 m od morza... w tym roku te apartamenty po 70 euro...
Ale w kwestii ceny tego chyba nic nie przebije:
http://www.apartamentychorwacja.pl/apartamenty/marusici/apartament-villa-divina/13241
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.03.2016 23:40

Nie wiem, czy nie pobije, jest np. Willa Szeherezada w Dubrowniku :roll:

Takie miejsca to jest margines, zawsze takie są, bo jest popyt :roll:

Niemcy na pewno Chorwacji nie wykupią, jest to absurdem takie straszenie. :roll:
Tak samo jak nie wykupili Polski po wejściu do UE, też niektórzy nas tym straszyli :wink:
Nie tak łatwo jest zbudować duży hotel w Chorwacji, trzeba przestrzegać bardzo wyśrubowanych norm ochrony środowiska, zabudowa hotelu nie może niszczyć miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
W praktyce nowo budowane hotele w Chorwacji to obiekty ***** i ****, nastawione na bardzo bogatego turystę, ładnie wkomponowane w krajobraz, żadne ohydne klocki :wink:

Chorwacja ma mało hoteli, za to ma bardzo dużo kwater prywatnych.
Ceny chorwackich hoteli już dogoniły Włochy, hotele są droższe niż np. w Grecji.
Kwatery są zdecydowanie tańsze, jak się przygotowuje posiłki we własnym zakresie i czasem korzysta z knajp.
Bardzo wielu Niemców, Włochów czy Austriaków po prostu nie lubi hoteli.
Na pewno wielu "Egipcjan" czy "Tunezyjczyków" wybierze Chorwację.
Jak będą mieli kasę, to będą się stołować w konobach i to będzie ich pierwszy oraz ostatni raz w Chorwacji.
Okaże się, że zapłacą więcej niż za all inclusive w Turcji czy w Grecji :roll:

Naprawdę baaaaaaardzo dużo turystów odwiedza kempingi.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.03.2016 00:20

Wniosek jest tylko jeden - wakacje w Chorwacji będą coraz trudniej dla nas dostępne z co najmniej kilku powodów: cena, dostępność apartamentów, bezpieczeństwo. Myślę, że aktualnie w lepszej sytuacji są ci, którzy mają w Chorwacji stałą metę i gospodarzy, do których jeżdżą od wielu lat. Gorzej mają tacy jak ja, którzy zawsze jeździli w ciemno. No ale nie każdy może rezerwować apartament z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
Dlatego ja na razie odpuszczam... choć obawiam się, że będzie już tylko gorzej :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.03.2016 00:44

Ja w tym roku odpuszczam, choć nie chciałem :roll:

Chciałem pojechać do Dubrownika i okolic, ale miejscowe hotele mnie lekko załamały cenowo. :evil:
Taniej od wczasów autem z dojazdem do Dubrownika we własnym zakresie wychodzą Kanary z lotem samolotem :roll:


Kanary też nie wybrałem :roll:
Wybrałem ostatecznie co innego... :wink:

Nie jest to w sumie przyjemne, bo upadek wczasów w Egipcie i Tunezji daje w d... cromaniakom :twisted:

greenrs napisał(a):Myślę, że aktualnie w lepszej sytuacji są ci, którzy mają w Chorwacji stałą metę i gospodarzy, do których jeżdżą od wielu lat.

No, 100% racji, co do kwatery na przyszły rok to muszę pogadać z wujkiem z Trzyńca, zawsze jeździ na Peljesać :wink:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.03.2016 12:34

Villa Szeherezada... Właśnie ją obczaiłem i stwierdzam, że na kwaterach lepiej :D Tam bym się bał na krześle usiąść bo miesięczna wypłata by nie wystarczyła aby pokryć ewentualną szkodę :D że o klamkach i sedesach nie wspomnę... :)
Ceny za apartamenty 2+3 lub 4+1 w tym roku w drugiej połowie lipca w Podgorze i Tucepi to 120-150 euro... Były też po 190 euro za dobę.... Sevid? Podobnie... 100-130 euro. Na moje sugestie, że to przecież trochę drogo dostawałem odpowiedzi, że jest duże zapotrzebowanie i ono dyktuje ceny.
Tak sobie policzyłem na szybko i Lednice ma rację. Za 2 tyg. w Cro własnym dojazdem i z własnym wyżywieniem można samolotem na Kanaraiby jechać :)
A będzie chyba tylko gorzej.... Bo nawet wśród swoich znajomych, którzy wcześniej jeździli do Egiptu, Turcji, Tunezji zaobserwowałem rosnącą grupę, który szuka wakacji w Chorwacji. Ale oni nauczeni do AI szukają tylko hoteli bo nie wyobrażają sobie gotowania samemu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.03.2016 17:02

sviva napisał(a):Villa Szeherezada... Właśnie ją obczaiłem i stwierdzam, że na kwaterach lepiej :D Tam bym się bał na krześle usiąść bo miesięczna wypłata by nie wystarczyła aby pokryć ewentualną szkodę :D że o klamkach i sedesach nie wspomnę... :)
Ceny za apartamenty 2+3 lub 4+1 w tym roku w drugiej połowie lipca w Podgorze i Tucepi to 120-150 euro... Były też po 190 euro za dobę.... Sevid? Podobnie... 100-130 euro. Na moje sugestie, że to przecież trochę drogo dostawałem odpowiedzi, że jest duże zapotrzebowanie i ono dyktuje ceny.


Hotel na Cresie.
2014 rok.
1 noc 2+2
Cena 185 €
Trochę mi szczęka opadła.
Może dłuższy pobyt byłby tańszy...
Tak mi się przypomniało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2016 22:40

Faktycznie, w tym i przyszłych latach może być ciasno w Cro, znikną "bezludne"zatoczki i małe plaże. Będzie "walka" o dobre miejsce na plaży, jak nad Bałtykiem, pozostawianie ręczników, kocy itp. czego okrutnie nie lubię :evil:
A ceny, da się zauważyć tendencję wzrostową, na mojej "miejscówce" 3 E więcej od osoby.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2016 23:52

Walka już jest, w Baśce na Krk czy w Makarskiej jest jak nad Bałtykiem :roll:

Ciche zatoczki nie znikną, bo "masowy" turysta" jest leniwy i po prostu mu się nie chce drałować pół godziny na piechotę, żeby poszukać cichej plaży :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
1 mld zł zostawiony w Cro w 2015 r - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone