Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dylematy początkującego

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mała Czarna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.01.2006
Dylematy początkującego

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała Czarna » 01.01.2006 22:57

No tak nareszcie się zaczęło- planowanie! :D Uwielbiam tą czynność. Ale przejdżmy do tematu. Pierwszy raz zamierzam odwiedzić ten cudny zakątek globu (cudny mam nadzieję, bo cro.pl studiuję od dwóch lat), jedziemy familią czyli ja, mój luby i 3 letnia dziewoja. Mam dylemat czy jechać samochodem (gaz) czy wybrać się autobusem (firma OUT Zbigniew Górnicki). :? Miejscowość raczej wybrałam - Trogir-Ciovo. Z biurem ceny są następujące 850 zł od łebka za podróż, 10 obiadokolacji i noclegi. Ale pytanie jak lepiej ? Bo jak autem to niezależny , jak autobusem to mam w nosie niedogodności z podróży, a na miejscu może jakaś komunikacja HR !? Niby sama znajduję odpowiedzi ale to tylko pozory. POMÓŻCIE !!! :!: :!: :!: [/b]
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 02.01.2006 08:34

Ja po początkowych dwóch wyjazdach za pośrednictwem firm turtystycznych (autobus), od 4 lat już tylko własny samochód.
Jeśli pojedziesz autobusem, to musisz doliczyć dodatkowe koszty za wycieczki które zwykle należą do tzw. fakultatywnego programu pobytu. Przy samochodzie koszty też występują (paliwo, parkingi) ale wsiadasz i jedziesz kiedy chcesz i gdzie chcesz. Jeśli pojedziesz autobusem to z Ciovo (zależy gdzie będziesz - najlepiej od strony otwartego morza) do Trogiru masz niezły spacerek ew. "na stopa". Z Trogiru do Splitu kursują autobusy miejskie, a ze Splitu cała HR stoi otworem.

Na CIovo byłem dwa lata temu - opis i trochę zdjęć masz tu
www.mojachorwacja.boo.pl
Mała Czarna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.01.2006
Dylematy początkującego

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała Czarna » 02.01.2006 09:11

Dzięki za odpowiedź! Dylemat nadal pozostał. Jadę w czerwcu i mam nadzieję, że chociaż za pierwszym razem (aby się nie zrazić), nie pociągnie mnie zabójczo po kieszeni. Dlatego z chęcią wysłucham wszelkich rad, a z pewnością przyjmę wszystkie namiary na miłe i tanie noclegi.:D
Czekam!
salkos
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 02.01.2006 11:14

Wydaje mi się, że to że jedziesz ze swym dziecięciem sprawia, że samochód będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. A jeszcze jak masz samochód z gazem, to tym bardziej według mnie nie ma się nad czym zastanawiać.
To co napisał Toudee jest w 100% prawdą: wsiadasz we własny samochód i jedziesz kiedy chcesz i gdzie chcesz.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 02.01.2006 11:29

bylem dwa razy autokarem i raz swoim sprzetem,
autokarom juz dziekujemy !!!!!!!!!!!!!!!!
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 02.01.2006 12:40

slawek66 napisał(a):bylem dwa razy autokarem i raz swoim sprzetem,
autokarom juz dziekujemy !!!!!!!!!!!!!!!!


Nie wiem co to podróże z Biórem Podróży, nigdy nie byłem, ale spotykam tych "biurowych" turystów wiecznie spieszących się za przewodnikiem lub mającym odjechać autobusem. Planując i realizując swój plan mam poczucie wolności. Ale to jest moje zdanie i nie jest to powód do przelicytowywania się. Pozdrawiam. :sm:
Mała Czarna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.01.2006
Dylematy początkującego

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała Czarna » 02.01.2006 12:50

No tak , przekonaliście mnie ! Zwłaszcza tekst o wolności, rzeczywiście jak sobie uzmysłowiłam tachanie sie z maleńką po przystankach, kombinacje aby coś zobaczyć, no to autobusiku PA !
Ale kochani możecie mi doradzić coś z noclegami, nie potrzebuję gwaru i hałasu, mogę nawet trochę podreptać nad morze aby było miło i ludziska przystępni. (Połowa czerwca - Trogir - Ciovo lub okolice Sibenika)
Pozdrawiam i dzięki za szybkie odpowiedzi.
A szczęśliwego Nowego Roku - rychło w czas! :D
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 02.01.2006 13:21

w czerwcu możesz śmiało jechac "w ciemno" napewno znajdziesz dobry lokal lub na miejscu przez ichnie biuro.
wybierając pomiędzy Ciovo a czymś koło Sibenika - proponuje Primosten
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 02.01.2006 13:23

Jak człowiek nie ma dziecka to może sobie jechać autobusem. Mało maneli, mozna sie zdyscyplinować. Dziecko to co innego. Tu trzeba na siku, tu mu niedobrze itd. Z autobusem wychodzi taniej ale co wolność to wolność - warto dopłacić
Na Ciovo jest wiele miłych miejsc ale Trogi to się nadaje głównie do zwiedzania - pełno ludzi, ścisk korki, wybrzeże Kaszteli to jeden wielki korek w sezinie. trudno się wyrwać na zwiedzanie.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 02.01.2006 14:00

jesli koniecznie ciovo to tylko od strony solty, w przeciwnym razie widoki jak nad troszke szersza rzeka i lotnisko, trogir trzeba zwiedzic obowiazkowo i spieprzac z niego bo ciasno i drogo
pozdrowienia
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 02.01.2006 17:42

Autobus?
Samochód?

Przecież tutaj nie ma żadnego wyboru :D
Mała Czarna
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.01.2006
Dylematy początkującego

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała Czarna » 02.01.2006 18:21

Ok macie rację! Ale przekonajcie mojego męża - w ciemno to można jechać .... Wcześniej nigdy nie byo problemu ale teraz to : Wika to , Wika tamto ,- czyli dziecko jest wymówką, ale dobry z niego chłopiec :) Dletego dajcie jakiś namiar dla mego chlopa tak żeby biedny nie stracił chumorku!
Dzięki z góry!
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 02.01.2006 18:32

Szanowny męzy Małej Czarnej 8)

Jedź w ciemno :D No bo tak :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.01.2006 19:47

Janqes napisał(a):Szanowny męzy Małej Czarnej 8)

Jedź w ciemno :D No bo tak :wink:


witam kolege klubowicza :lol:

tylko wlasnym autem i w czerwcu to na luzaku w ciemno. my do cro jezdzimy pod namiot na camp lecz skromnych willi i pensjonacikow nad morzem z napisem "zimmer frei" jest sporo - nawet w lipcu!!!

z gazem nie ma problemu choc zalezy jaki sie ma zbiornik. na naszym 32l przy trasie prawie 5000km zrobilismy na beznynce tylko okolo 300km i to tylko dlatego, ze nie chcialo nam sie szukac stacji

w 2006 i pewnie 2007 odpuszczamy z powodu spodziewanego w kwietniu potomka. pozniej o ile nie zbiedniejemy i sie zapoda jakas furke z air conditioner to z pewnoscia jakis spocik w cro sie odbedzie :wink: - moze razem z KA i IKA :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2006 20:07

Kwater na Ciovo jest bezliku, a niżej można poglądać lub wybrać:
http://www.naadriatyku.pl/
http://www.ciovo-online.com/htm.pl.htm
:papa:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone